یک شهر دار جدید ترکیه به ضرب گلوله زخمی شد

ادامه خشونتهای انتخاباتی در ترکیه /

 شهردار جدید شهرستان ˈآرتوکلوˈ در استان ˈماردین ˈ در جنوب شرقی ترکیه روز سه شنبه به ضرب گلوله زخمی شد.

به گزارش  پایگاه خبری دوغان، ˈامین ایرماکˈ روز یکشنبه گذشته با پیروزی در انتخابات به عنوان شهردار جدید آرتکلو انتخاب شد.
وی امروز به ضرب گلوله افرا ناشناسی زخمی و به بیمارستان منتقل شد.به رغم پایان انتخابات درترکیه ، خصومت میان هواداران احزاب سیاسی و در گیری ها و خشونت ادامه دارد.

دیشب در شهر قونیه در بخش مرکزی ترکیه در نتیجه مشاجره بر سر نتایج انتخابات و اعتراض گروهی به یکدیگر 7 تن با شلیک تفنگ بادی زخمی شدند.

دیروز (دوشنبه) نیز نامزد یک حزب سیاسی و یک فرد عادی در تهاجم مسلحانه کشته و 5 تن دیگر زخمی شده بودند.

در شهرآکساری در بخش مرکزی ترکیه نیز روز گذشته در یک درگیری یک تن کشته و شماری زخمی شدند.

در درگیریهای روز یکشنبه گذشته در جریان انتخابات محلی ترکیه نیز 9 تن کشته و 41 تن دیگر زخمی شدند.

در همین حال طبق یک خبر دیگر در اعتراض به نتایج انتخابات در آنکارا، هزاران تن مقابل ساختمان شورای انتخابات ترکیه تظاهرات کردند

هزاران تن از هواداران حزب جمهوریخواه خلق بزرگترین حزب مخالف در مجلس ترکیه امروز – سه شنبه – در برابر ساختمان شورای عالی انتخابات ترکیه در آنکارا تظاهرات کردند.

 هواداران حزب جمهوریخواه خلق با این ادعا که درباره شمارش آراء در آنکارا شبهه وجود دارد، به نتیجه انتخابات شهرداری آنکارا اعتراض کردند و علیه شورای عالی انتخابات ترکیه شعار سر دادند.

معترضان درحالیکه شعارهایˈهمه جا رشوه ، همه جا فساد مالی،حزب حاکم حساب پس خواهد داد و با اتحاد پیروز خواهیم شدˈ سر داده بودند خواهان شمارش دوباره آرا شدند.

در ساعت مخابره این خبر ، تظاهرات همچنان ادامه دارد.

شب گذشه نیز هواداران حزب یاد شده در آنکارا دست به تظاهرات زدند.

ˈمنصور یاواش ˈ نامزد حزب جمهوریخواه خلق برای شهرداری آنکارا اعتراض رسمی خود را به نتیجه انتخابات به شعبه شورای عالی ارائه کرده است.

ملیح گوکچک شهردار کنونی آنکارا در انتخابات سراسری شهرداری های ترکیه که یکشنبه گذشته برگزار شد ، با کسب 6/44 درصد آراء بار دیگر به عنوان شهردار آنکارا انتخاب شد.

بر اساس نتایج اعلام شده ، منصور یاواش 43 درصد آراء را کسب کرده است.

بر اساس آمار غیر رسمی حزب اردوغان با کسب 45.51 درصد از کل آرا توانسته است ، شهرداریهای استانبول ، آنکارا و بورسا را تصاحب کند.

آرای حزب عدالت و توسعه در انتخابات دیروز با افزایش 7.12 درصدی نسبت به انتخابات محلی 2009 به 45.51 درصد رسید و احزاب جمهوریخواه خلق با 27.92 درصد؛ حرکت ملی گرا با 15.20 درصد و حزب صلح و دموکراسی با 5.92 درصد در رده های بعدی قرار گرفتند.

حدود 46 میلیون نفر از 52.6 میلیون واجد شرایط در انتخابات محلی ترکیه شرکت کردند.

برای نخستین بار در تاریخ ترکیه سه زن موفق به کسب مقام شهرداری در ترکیه شدند.

درگیریهای میان هواداران احزاب رقیب در انتخابات محلی در ترکیه 9 کشته و 47 زخمی بر جا گذاشت.