اختلاف در کابل و همسویی امریکا و بریتانیا با پاکستان

نویسنده: مهرالدین مشید افغانستان و بازی بزرگ جدید میراث حقه بازی…

حق حیات ومسوولیت دولت! 

عبدالاحمد فیض حق حیات شالوده وبنیاد حقوق وارزشهای است که به…

د ارواښاد ډاکټر عبدالله ګل اخلاص يار پېژندنه !

ډاکټر عبدالله ګل اخلاص يار :  الحاج ډاکټر عبدالله ګل اخلاص…

د کابل امنيه قوماندان وردک صاحبه

خبر شوم چي د اندرابي روشندل په ځاي کوم…

حاصل موعظهّ خواجه عبدالله «انصاری »

مولانا داکتر محمد سعید « سعید افغاني » در امر…

علیه اعدام زندانیان سیاسی و احکام قرون وسطایی حبس و…

فراخوان گزارشگران آزادگان! و نهادهای بین المللی مدافع حقوق…

فریادی از ژرفا

پیرامون نهضت روشنگری ی درخشان شفیع عیار سلیمان کبیر نوری بخش سوم…

آذرخشی که در پنجاهمین سالمرگ مادرم؛ درخشید! 

محمدعالم افتخار                          «امر قدسی» عینی و اینجهانی است؟  مادرم؛ من را؛ در…

فراخوان براى آتش بس فورى و سراسرى

دفاع از حق حيات بمثابه مبرمترين نياز مردم ! موجوديت افغانستان…

حلقۀ پیمان

رسول پویان نغـمه هایی مست مستم می کند چشم شوخی می پرستم…

موقف جهانی واوضاع نوین امریکا در پسا کرونا

نویسنده : -  محمد عوض نبی زاده امریکا  پس از جنگهای…

معرفت

 نوشته نذیر ظفر  کار مـــن تحریر اســـت تعذیر نیست شــــعر من گلواژه…

بیانیه وفراخوان

سازمان اتحادفدائیان کمونیست در مقابله با تشدید سرکوب واعدام…

بادزد مال ودزد جان ودزد ناموس وطن چه میتوان کرد…

میگوینددر قبرستان هم همسایه بد در کنار قبرت دفن نشود…

دولت ما ولی همکار طالبان

زما نفرین بر آنانی که شاهی داده شیطانرامقام سروری بخشیده…

افغانستان به بحران شدید اقتصادی روبرو است 

میرعنایت الله سادات               …

د سربازي دوه کلنه د مکلفيت دوره او ضرورت يي…

د ظاهر شاه له دوري نه بيا د داود خان…

نارسیزم و سوء قصد به ادبیات ملی!

بقلم : نجیب پایدار یک نظم پرداز تنبل، یک آدم یاغی…

دا ځل لومړي معاون امرالله صالح ته پيغام ؟؟

صالح صاحب څو پشتو متلونه درته ليکم چي د هغو…

هگل و ادامه آرمامگرایی

              آرام بختیاری  سه پایان-؛تاریخ،فلسفه،اتوپی. راسل در کتاب تاریخ فلسفه خود مینویسد، فلسفه…

«
»

یاری به سیلزدگان میهن ما یک وظیفه ملی است

 

میلیونها مردم میهن ما در اثر وقوع سیل بیخانمان شده و به یاری سایر همیهنان نیاز دارند. در درون کشور کمیتههای خودساخته مردمی برای امدادرسانی ایجاد شدهاند. دامنه این سانحه طبیعی به آنجهت دارای چنین وسعت و عمق است زیرا که رژیم جمهوری اسلامی فاقد یک مدیریت کاردان و در این رابطه مدیریت بحران است. آنها فقط به جیب خود میاندیشند و نه سرنوشت مردم.

 

مشتی آقازاده که فرزندان “حرامزاده” انقلاب هستند، بدون کاردانی و کیاست لازم و تنها به صرف وفاداری به نظام چپاولگر اسلامی بر راس امورند و با دیده تحقیر به مردم ایران نظر میاندازند و تنها در محافل در بسته خود زندگی میکنند. این وضعیت نابسامان مردم آسیب دیده؛ با تحریم های مردم؛ با تحریم امپریالیسم آمریکا برضد مردم ایران تشدید شده است. اتحادیه فریبکار اروپا و حامیان اروپائی “برجام” که مدعی حمایت از ایران هستند، تنها یک میلیون یورو برای خالی نبودن عریضه جهت کمک به حلال احمر ایران در نظر گرفتهاند که از این یک میلیون 300هزار یورو آنرا دولت آلمان به صورت غذا؛ چادر؛ قایق به ایران ارسال کرده است. البته از دارو خبری نیست.

یک میلیون یورو برای اتحادیه اروپا پولی است که به “گدا” میدهند و توهین به مردم ایران است. با این پول میشود در برلن؛ پاریس و یا مونیخ یک خانه به مساحت 135 متر مربع خرید.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد: «با توجه به بلوکه بودن حسابهای هلال احمر هیچ شهروند خارجی یا ایرانی مقیم خارج نمی‌تواند کمکی به مردم سیل‌زده ارسال کند… این اقدام آمریکا در آستانۀ سالگرد خروج آمریکا از برجام نشان‌دهندۀ رویکرد ضد مردمی دولتمردان این کشور علیرغم شعارها و ادعاهای مسخره آنهاست که می‌گویند تحریم‌ها بر ضد مردم ایران نیست و به نفع مردم ایران است… معمولا حتی در شرایط سخت و اضطراری تمام سیستم‌های بانکی مسدود نمی‌شوند و امکان ارسال کمکهای بشردوستانه و انسانی به مردم از طریق نهادهایی مثل صلیب سرخ و هلال احمر فراهم می‌شود اما آمریکا در یک رویکرد ضد انسانی و ظالمانه تمام مسیرهای کمک رسانی به مردم سیل زده را مسدود کرده است‌… نهادهای امدادرسان مثل صلیب سرخ و هلال احمر در روزهای اخیر اعلام کرده‌اند که نمی‌توانند کمکهای خود را به هلال احمر جمهوری اسلامی ارسال کنند و به نظر می‌رسد آمریکا در صدد ممانعت از ارسال کمکهای انسان‌دوستانه به مردم سیل‌زده است.».

در حالی که مقامات ایرانی پته آمریکا را به روی آب ریختهاند، حساب رسمی وزارت امور خارجه آمریکا در توییتر خود با بیشرمی کامل وقوع سیل را به مردم ایران تسلیت گفت و اعلام کرد: «ما مانند همیشه آماده کمک هستیم.». تزویر از سراپای آمریکا میبارد که مورد تائید نوکران آنها و جاسوسان ایرانی در شبکه مجازی است.

بنا بر اعلام خبرگزاری فارس، رئیس جمهور ایران روز چهارشنبه در جمع شماری از وزرا و مدیران دستگاههای اجرایی و نمایندگان مجلس گفت:

«اینکه از ورود کمکهای خارجی به ایران جلوگیری می‌کنند و هلال احمر ما در این شرایط سخت نمی‌تواند کمکهای ارسالی از دیگر کشورها را دریافت کند، یک جنایت بی‌سابقه است.».

روز سیزدهم فروردین محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در پیامی توئیتری با اشاره به تاثیرپذیری کمک‌رسانی هلال احمر به سیل‌زدگان از فشارهای غیر قانونی دولت آمریکا نوشت:

 

«سیاست فشار حداکثری ترامپ که نقض صریح قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و دستور دیوان بین‌المللی دادگستری است، در کمک رسانی هلال احمر ایران به تمامی مناطق آسیب دیده از سیل بی‌سابقه اخلال ایجاد کرده است. از جمله اقلام ممنوعه، بالگردهای امداد است. این فقط جنگ اقتصادی نیست؛ این تروریسم اقتصادی است.»

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه ایران:

«نهادهای امداد رسان مثل صلیب سرخ و هلال احمر در روزهای اخیر اعلام کردند نمی‌توانند کمک‌های خود را به هلال احمر ارسال کنند و به نظر می‌رسد آمریکا در صدد ممانعت از ارسال کمک‌های انسان دوستانه به مردم سیل زده است.».

در کنار این تحریمها مشتی سازمانهای ایرانی خودفروخته وجود دارند که از تحریمها برضد مردم ایران حمایت کردهاند. سازمانهای مجاهدین خلق؛ همدستان رضا پهلوی و شاهاللهیها؛ حزب کمونیست کارگری و دارو دسته مریدان منصور حکمت در سایه روشنهای گوناگون؛ سازمان فدائیان اقلیت از این زمرهاند.

 

هموطنان عزیز! ارسال کمک مالی به ایران از طرق معمولی امکان پذیر نیست. حزب کار ایران(توفان) از طریق امکانات مورد اعتماد خویش در پی آن است که حلقه تحریمهای امپریالیستی را دور زده و با نفی نهادهای امدادرسانی دولتی جمهوری اسلامی؛ مستقیما به کمیتههای امداد مردمی در ایران یاری رساند. از شما هموطنان تقاضا میکنیم برای حمایت همه جانبه از مردم ایران و تسکین الام آنها؛ به این فراخوان ما پاسخ مثبت دهید و به حساب بانکی حزب که در نشریه توفان اعلام شده است کمکهای خویش را واریز نمائید و مشخص کنید که این کمکها برای سیلزدگان است. ما به نام مردم ایران قبلا از همه ایرانیان میهندوست تشکر میکنیم. حساب مردم ایران با حساب جمهوری اسلامی یکی نیست.

ارگان مرکزی حزب کار ایران(توفان)