عدل و مساوات

رسول پویان وطن که صحنۀ بازیگران صدرنگ است درام و فیلم و…

طالبان را فقط با زور میتوان شکست داد

     نوشته ی : اسماعیل فروغی      تحویلدهی پیهم پاسگاه ها وبیزهای…

آتاکسی و یا عدم تعادل 

اگر میخواهید بیشتر عمر کنید، ایستاد شدن بالای یک پا…

نجات وطن ضرورت تاریخی مبرم وتاخیر ناپذیر…

در افغانستان هر روزیکه میگذرد اوضاع بسوی بحران عمیق وخطرناک…

شمارۀ 64 سوسیالیسم کارگری

شمارۀ 64 سوسیالیسم کارگری نشریه سازمان سوسیالیست های کارگری…

تروتسکیسم بعنوان جنبشی فرصت‌طلب

(قسمت اول) کایریلوس پاپاستاورو/ آمادور نویدی تروتسکیسم جریانی فرصت‌طلب در جنبش کارگری است،…

استبداد سیمای زشت تاریخ و دیکتاتوران محکوم تاریخ اند

 نویسنده: مهرالدین مشید اقتدار فردی را بناید با اقتدار ملی به…

عظمت “لنین” تازه بر مردم آشکار می شود

نویسنده ”Hans Peter Brenner” منتشره در نشریه “یونگه ولت” آلمان ترجمه رضا نافعی ارسالی:…

شمارۀ 18 ماهنامه اعتراض

شمارۀ 18 ماهنامه اعتراض

بازی های بزرگ ستراتژیک

ص. ازهر افغانستان، میدان بازی های بزرگِ قدرت های نیرومند از…

قریشی با ژستی کوچه بازاری خواست برجنایات کشورش در افغانستان…

نویسنده: مهرالدین مشید قریشی وزیر خارجۀ پاکستان در شهر مولتای آن…

کاشت هنگ در افغانستان

نوشته کریم پوپل سومین نبات که با کوکنارمی جنگد هنگ یا انغوزه…

تجهیز افراطیت

رسول پویان دوباره مرکزجنگ است خاک پاکستان اگـر ز نـفـت کـنـنـد پــر…

نفاق

امروز از نفاق وطن در گرفته است  چون درد بی دوا…

اصل سوال: آیا پاکستان؛ مسلمانتر از پیامبر اسلام است؟

محمد عالم افتخار                                           (فشرده ای از یک نامه وارده) خواهری؛ با سواد…

دفاع مستقلانه یا تلاش برای بقای قدرت !؟

  نوشته ی : اسماعیل فروغی     حالا که امریکاییان ، پشت حکومت…

مستم به خدا مستم

رسول پویان از بـادۀ چـشــمانی مستم به خدا مستم از نـافـۀ زلـفـــانی…

کوتاه سخنانی دربا ره سیستم غیرمتمرکزوفدرالی

بعث بعدالموت وخوابهای کنجاره یی!!! نصیراجمد- مومند ۲/۶/۲۰۲۱م بامختصرمروربرتاریخ وواقعیت های عینی بوضاحت…

دادخواست به دیوان کیفری بین‌المللی برای جنایات انجام شده…

گزارش‌گران بدون مرز (RSF) به تاریخ ۱۱ جوزا/خرداد ۱۴۰۰، با…

چشم پر‌ نم

شد سال‌ ها به غربتم و چشم پر‌ نمم ای‌ میهن…

«
»

یاری به سیلزدگان میهن ما یک وظیفه ملی است

 

میلیونها مردم میهن ما در اثر وقوع سیل بیخانمان شده و به یاری سایر همیهنان نیاز دارند. در درون کشور کمیتههای خودساخته مردمی برای امدادرسانی ایجاد شدهاند. دامنه این سانحه طبیعی به آنجهت دارای چنین وسعت و عمق است زیرا که رژیم جمهوری اسلامی فاقد یک مدیریت کاردان و در این رابطه مدیریت بحران است. آنها فقط به جیب خود میاندیشند و نه سرنوشت مردم.

 

مشتی آقازاده که فرزندان “حرامزاده” انقلاب هستند، بدون کاردانی و کیاست لازم و تنها به صرف وفاداری به نظام چپاولگر اسلامی بر راس امورند و با دیده تحقیر به مردم ایران نظر میاندازند و تنها در محافل در بسته خود زندگی میکنند. این وضعیت نابسامان مردم آسیب دیده؛ با تحریم های مردم؛ با تحریم امپریالیسم آمریکا برضد مردم ایران تشدید شده است. اتحادیه فریبکار اروپا و حامیان اروپائی “برجام” که مدعی حمایت از ایران هستند، تنها یک میلیون یورو برای خالی نبودن عریضه جهت کمک به حلال احمر ایران در نظر گرفتهاند که از این یک میلیون 300هزار یورو آنرا دولت آلمان به صورت غذا؛ چادر؛ قایق به ایران ارسال کرده است. البته از دارو خبری نیست.

یک میلیون یورو برای اتحادیه اروپا پولی است که به “گدا” میدهند و توهین به مردم ایران است. با این پول میشود در برلن؛ پاریس و یا مونیخ یک خانه به مساحت 135 متر مربع خرید.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد: «با توجه به بلوکه بودن حسابهای هلال احمر هیچ شهروند خارجی یا ایرانی مقیم خارج نمی‌تواند کمکی به مردم سیل‌زده ارسال کند… این اقدام آمریکا در آستانۀ سالگرد خروج آمریکا از برجام نشان‌دهندۀ رویکرد ضد مردمی دولتمردان این کشور علیرغم شعارها و ادعاهای مسخره آنهاست که می‌گویند تحریم‌ها بر ضد مردم ایران نیست و به نفع مردم ایران است… معمولا حتی در شرایط سخت و اضطراری تمام سیستم‌های بانکی مسدود نمی‌شوند و امکان ارسال کمکهای بشردوستانه و انسانی به مردم از طریق نهادهایی مثل صلیب سرخ و هلال احمر فراهم می‌شود اما آمریکا در یک رویکرد ضد انسانی و ظالمانه تمام مسیرهای کمک رسانی به مردم سیل زده را مسدود کرده است‌… نهادهای امدادرسان مثل صلیب سرخ و هلال احمر در روزهای اخیر اعلام کرده‌اند که نمی‌توانند کمکهای خود را به هلال احمر جمهوری اسلامی ارسال کنند و به نظر می‌رسد آمریکا در صدد ممانعت از ارسال کمکهای انسان‌دوستانه به مردم سیل‌زده است.».

در حالی که مقامات ایرانی پته آمریکا را به روی آب ریختهاند، حساب رسمی وزارت امور خارجه آمریکا در توییتر خود با بیشرمی کامل وقوع سیل را به مردم ایران تسلیت گفت و اعلام کرد: «ما مانند همیشه آماده کمک هستیم.». تزویر از سراپای آمریکا میبارد که مورد تائید نوکران آنها و جاسوسان ایرانی در شبکه مجازی است.

بنا بر اعلام خبرگزاری فارس، رئیس جمهور ایران روز چهارشنبه در جمع شماری از وزرا و مدیران دستگاههای اجرایی و نمایندگان مجلس گفت:

«اینکه از ورود کمکهای خارجی به ایران جلوگیری می‌کنند و هلال احمر ما در این شرایط سخت نمی‌تواند کمکهای ارسالی از دیگر کشورها را دریافت کند، یک جنایت بی‌سابقه است.».

روز سیزدهم فروردین محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در پیامی توئیتری با اشاره به تاثیرپذیری کمک‌رسانی هلال احمر به سیل‌زدگان از فشارهای غیر قانونی دولت آمریکا نوشت:

 

«سیاست فشار حداکثری ترامپ که نقض صریح قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و دستور دیوان بین‌المللی دادگستری است، در کمک رسانی هلال احمر ایران به تمامی مناطق آسیب دیده از سیل بی‌سابقه اخلال ایجاد کرده است. از جمله اقلام ممنوعه، بالگردهای امداد است. این فقط جنگ اقتصادی نیست؛ این تروریسم اقتصادی است.»

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه ایران:

«نهادهای امداد رسان مثل صلیب سرخ و هلال احمر در روزهای اخیر اعلام کردند نمی‌توانند کمک‌های خود را به هلال احمر ارسال کنند و به نظر می‌رسد آمریکا در صدد ممانعت از ارسال کمک‌های انسان دوستانه به مردم سیل زده است.».

در کنار این تحریمها مشتی سازمانهای ایرانی خودفروخته وجود دارند که از تحریمها برضد مردم ایران حمایت کردهاند. سازمانهای مجاهدین خلق؛ همدستان رضا پهلوی و شاهاللهیها؛ حزب کمونیست کارگری و دارو دسته مریدان منصور حکمت در سایه روشنهای گوناگون؛ سازمان فدائیان اقلیت از این زمرهاند.

 

هموطنان عزیز! ارسال کمک مالی به ایران از طرق معمولی امکان پذیر نیست. حزب کار ایران(توفان) از طریق امکانات مورد اعتماد خویش در پی آن است که حلقه تحریمهای امپریالیستی را دور زده و با نفی نهادهای امدادرسانی دولتی جمهوری اسلامی؛ مستقیما به کمیتههای امداد مردمی در ایران یاری رساند. از شما هموطنان تقاضا میکنیم برای حمایت همه جانبه از مردم ایران و تسکین الام آنها؛ به این فراخوان ما پاسخ مثبت دهید و به حساب بانکی حزب که در نشریه توفان اعلام شده است کمکهای خویش را واریز نمائید و مشخص کنید که این کمکها برای سیلزدگان است. ما به نام مردم ایران قبلا از همه ایرانیان میهندوست تشکر میکنیم. حساب مردم ایران با حساب جمهوری اسلامی یکی نیست.

ارگان مرکزی حزب کار ایران(توفان)