کمی تحول و سیاست !

محور شرارت که جورج دبلیو بوش رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا در ۲۹ ژانویه ۲۰۰۲ در سخنرانی سالیانه خود در کنگره ایالات متحده آمریکا در اشاره به سه کشور ایران، کره شمالی و عراق به کار گرفت. این استراتژی با ترامپ در 2017 ادامه دارد . تاریخ شروع استراتژی ( منافع ) همزمان با تولد ایالات متحده آمریکاست. از آن 3 محور شرارت عراق را بلعیدند . 2 محور باقی مانده در دوران ترامپ باید به سرانجام برسد !

به گزارش رسانه‌های آمریکا، باراک اوباما در نامه‌هایی به کنگره وضعیت اضطراری در قبال ایران، کوبا، لیبی، زیمباوه، ونزوئلا، و علیه کشور تضعیف کننده اوکراین (روسیه) را تمدید کرده است. وی همچنین فرمان اجرایی علیه دارایی‌ها حزب الله لبنان و ۱۲ گروه تروریستی در خاورمیانه تمدید را کرده است.

در همین زمینه، ند پرایس، یک سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفته است : در راستای تعهد ریاست جمهوری باراک اوباما برای انتقال آسان قدرت در کشور وی همه وضعیت اضطراری ملی (در قبال کشور‌ها) که طی ۶۰ روز اول دولت آینده اعتبارشان تمام می‌شد را تمدید کرد.دونالد ترامپ، رییس جمهوری منتخب، روز ۲۰ ژانویه به طور رسمی سوگند یاد خواهد کرد.

نسرین ستوده: تحولات فکری اکبرهاشمی تحت تاثیر زنان خانواده اش بود….


نسرین ستوده مدتی با فائزه هاشمی در اوین هم بند بوده و پایه نظرش روی همین سوار است . من به چند دلیل ساده دوست دارم قبول کنم . یکم اینکه تغییر انسان در پروسه  یا طول زندگی ، حتی اگر جبری باشد مثبت و غیر قابل انکار است . اکبر رفسنجانی بعد از عمری قتل و جنایت و کشتار….ماههای آخر عمرش نظراتش کاملا متضاد بود . بعد از برجام و جبرهای بیرونی اجتماعی و سیاسی… اگر زنان خانواده هم در این تغییر نگرش و رفتار تاثیرگذار بوده اند پس مبارک است .

اکبر رفسنجانی در دهه 1360 :  چهار حکم بر مخالفین اسلام و نظام واجب است . کشته شوند…دار زده شوند…دست راست و پای چپشان قطع شود…از جامعه جدا شوند….

اکبر رفسنجانی در 1395 : روحیه من با کشتار و زندان از هر مدلی ، سازگاری ندارد !

از 1360 تا 1395 تفاوت این 2 نگرش و رفتار جدی و مثبت است ، و اگر زنان ناقص العقل ( در قوانین اسلام ) ، نقطه آغازی یا دستی داشته اند پس مثبت است …. از مردان که بُخاری بلند نشد !

منوچهر هزارخانی : اینها ( نیروها و زندانیان مجاهدین ) از باتلاق عراق حالا آمده‌اند و در محیط آزاد تیرانا، با بهترین تکنولوژی و روحیه‌ سرشار از اعتماد به‌نفس ، برای ادامه نبردشان در شرایط جدید تا سپردن ولایت‌فقیه به زباله‌دان تاریخ و بردن مریم خانم به تهران ، برنامه بریزند. با شوق تمام به‌دیدارشان شتافتم، هرچند احتمال زیادی نمی‌دادم که با توجه به عوارض و مشکلات جسمانیم بتوانم از پس این دیدار طولانی و خسته‌کننده برآیم. اما با کمک دوستان برآمدم. در این دیدار سه نکته برایم روشن شد….

یکم : حکومت اسلامی حتما سقوط میکند….پس پول بدید !

دوم : من بدبین بودم ، حالا خوش بین شدم….یاالله پول بدید !

سوم :همیاری را کارزار کنید تا از بیکاری حوصله مون سر نره ، پول از شما ، خرج کردن با ما ، مقاومت و سرنگونی با اونا !

چرا پول نمیدید کُرّه خرا ؟


اسماعیل هوشیار