مختصری درباره تاریخچه احیای مجدد و باز ساز ی…

جهان درویرانی افغانستان دست داشت درین شکی نیست و اظهر…

ازمثالهای زشت ونامیمون فدرالیزم

برګرفته برخی از مقاله تحقیی تحت عنوان (سیستم ونظام های…

تجمع گروه های تروریستی در شمال؛ بستر سازی برای جنگ…

نویسنده: مهرالدین مشید جغرافیای شمال زیر پاشنه های تروریسم و سکوی…

پاکستان و ایران حاميان اصلی طالبان و عاملان فاجعه در…

نویسنده: مهرالدین مشید ابراز نگرانی پاکستان و ایران از گروه‌ های…

چند شعر از دارین_زکریا

برگردان چند شعر از #دارین_زکریا شاعر سوریه‌ای خانم "دارین زکریا" (به…

چهار هایکو

ترجمه‌ی چهار هایکو از #توروالد_برتلسن هایکوسرای دانمارکی* توسط #زانا_کوردستانی  آقای "توروالد…

فلسفه هایدگر میان تبلیغ فاشیسم و آنتی کمونیسم

Martin Heidegger(1889-1976)  آرام بختیاری کج فهمی فیلسوفان مذهبی دانشگاهی وطن از هایدگر. چرا…

سفر ملاهبت الله به کابل ؛ نشانه های زوال یا…

نویسنده: مهرالدین مشید نبض زمان و رقم خوردن شمارش معکوس در…

جامعه دین زده چگونه است؟

عبارت از جامعه می باشد٬ که دیندار از دین٬ چون…

نوای خلقِ غمدیدهء بغلان!

امین الله مفکر امینی       2024-13-05 آسمـان گرفته سخت برما، زمیــــن از سوی…

تنهایی و غربت شناخت نامه ی تبعید

نویسنده: مهرالدین مشید روایت دیگری از تنهایی و غربت روایت تبعید یعنی…

دست یاری 

بر بلای سیل بغلان مبتلا است  ساکنان اش زین مصیبت در…

تجلیل از روزمادردرکشورشاهی هالند

بتاریخ 12می سالجاری درشهرارنهم کشورشاهی هالند محفل باشکوهی ازسوی شوراي…

بجنبید ایکه خود ها، حامییان حقوق بشرخوانید!

امین الله مفکر امینی       2014-13-05! ندانم چطور گویم ویا به تصویر کشمدردوناله…

اینجا بغلان است، آدمیت را سیل برده است!

سیامک بهاری “ما نه غذا داریم، نه آب آشامیدنی، نه سرپناه،…

خشم سیلاب

رسول پویان خانه و باغ و زمین و روستا ویران گشت خـشـم…

 قاضی ی شهر شرف

محمد عالم افتخار مال تاجـر غرق دریا گشـته بود تاجر آنجا محوِ…

خیزش های مردمی نشانه های شکست طلسم وحشت طالبانی

نویسنده: مهرالدین مشید تبعیض، حرمت شکنی و استبداد کار نامه ی…

مادر

ای مادر من فرخ و آباد بمانی پر خنده به لب…

چند شعر کوتاه از زانا کوردستانی

انتظارم، بوی سیگارهای زر گرفته... و روزهای تلخِ نیمه سوخته میان بغض خاموشت…

«
»

پوچی استیضاح ترامپ، در نبود رای اکثریت سنا

پوچی استیضاح ترامپ، در نبود رای اکثریت سنا

شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داد: درحالی چشم انداز تبرئه دونالد ترامپ در دادگاه استیضاح با توجه به رد احضار شهود از سوی جمهوریخواهان، از هم اکنون هویدا شده که به نظر می رسد با نبود اکثریت حزبی در مجلس سنا، استیضاح ترامپ پوچ خواهد بود.

سی‌ان‌ان روز شنبه در تحلیل های انتقادی از دهمین جلسه دادگاه ترامپ در صحن سنا، گزارش داد: این نخستین بار در تاریخ آمریکا است که جلسه استیضاح شخص رئیس جمهوری بدون شهود برگزار می شود.

این  رسانه خبری آمریکایی  ادامه داد: جمهوریخواهان که با یک رای گیری کاملا حزبی از احضار شهود به جلسه دادگاه ترامپ ممانعت به عمل آوردند، در واقع  تلاش می کنند تا مانع از طولانی تر شدن جلسات دادگاه ترامپ شوند.

بولتون بمب منفجر نشده استیضاح

«مایکل جنووز» (Michael Genovese) تحلیلگر مسائل سیاسی و نویسنده کتاب «ترامپ چگونه حکومت رانی می کند»، دراین باره به این شبکه خبری گفت: در واقع بولتون بعنوان یک شاهد در جلسه دادگاه ترامپ، یک «بمب منفجر نشده» بود که جمهوریخواهان با نشستن بر روی وی، مانع این انفجار (دادن شهادت مخاطره آمیزعلیه ترامپ) شدند.

سی‌ان‌ان افزود: با توجه به جریان آزاد اطلاعات در شبکه های اجتماعی که اخبار و اطلاعات همچون رودخانه ای  در آن جاری است، اکثر جمهوریخواهان تاکنون دریافته اند که احضار شاهدانی همچون بولتون ممکن است چه مسائلی را (علیه ترامپ) به بار آورده و برملا سازند.

این گزارش می افزاید؛ هم اکنون جمهوریخواهان ب اسرعتی دور از انتظار کاخ سفید، سعی در به پایان دادن جلسات دادگاه ترامپ دارند.

این رسانه آمریکایی در ادامه تحلیل های انتقادی خود از روند استیضاح ترامپ گزارش داد: این نخستین باری است که شاهد هستیم یک حزب حاکم در مجلس سنا با نادیده گرفتن واقعیت های موجود و تنها برای برنده شدن، عمل  می کند، در واقع چنانچه در سنای آمریکا از اکثریت حزبی برخوردار نباشید، نمی توانید کاری از پیش ببرید.

 ترامپ، خطاب به بولتون : بازی تمام شد

ترامپ در ارتباط با جلسه دادگاه و با توجه به رد احضار شهود، در حساب توئیتری خود نوشت: اهمیتی ندارد که در آخر چه به دموکرات ها می دهید، آنها هرگز خشنود نمی شوند، در مجلس نمایندگان دموکرات ها به ما هیچ چیزی ندادند.

ترامپ همچنین در حساب توئیتر شخصی خود بخشی از مصاحبه  بولتون با شبکه فاکس نیز را در بالای صفحه  سنجاق کرده و درحالی که بولتون دراین کلیپ ویدئویی از دو تماس رئیس جمهوری ترامپ با  «ولودومیر زلنسکی» پس از پیروزی وی درانتخابات ریاست جمهوری اوکراین خبر می دهد، ترامپ با حروفی درشت و خطاب به بولتون نوشته است، «بازی تمام شد»!

جمعه ۱۱ بهمن ماه، دهمین روز محکمه استیضاح دونالد ترامپ به در حالی سپری شد که اکثریت جمهوریخواهان سنا موافقت کردند که روز چهارشنبه رأی گیری نهایی درباره این پرونده انجام شود.

پس از آنکه سوال مربوط به احضار شاهدان پرونده استیضاح چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا که در قالب یک قطعنامه ارائه شده بود با ۵۱ رای مخالف جمهوریخواهان متوقف شد، ادامه روند استیضاح مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 بر اساس قطعنامه ارائه شده از سوی میچ مک‌کانل رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا، رای گیری نهایی در خصووص این پرونده به روز چهارشنبه و پس از سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره موکول شد.

دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی به اتهام “سوء استفاده از قدرت” و “اخلال در کار کنگره” استیضاح شد.

این پرونده در هفته گذشته با ریاست جان رابرتز رئیس دیوان عالی آمریکا و تشکیل محکمه در سنای آمریکا رسیدگی شد به گونه ای که در سه روز مدیران استیضاح یا همان دادستان‌های منتخب مجلس نمایندگان به تشریح مفاد اتهامات و اسناد مربوطه پرداختند و پس از آن، سه روز هم نوبت دفاع وکلای مدافع ترامپ رسید.

روند کلی محکمه استیضاح در سنای آمریکا تا کنون نشان داده است که آرا در موافقت یا مخالفت با مسایل مطرح شده به صورت حزبی داده می شود و احتمال سلب قدرت از ترامپ بسیار دور از انتظار است.

برکناری دونالد ترامپ از کاخ سفید نیازمند ۶۷ رای سناتورها است که با احتساب ۴۷ رای موافق دموکرات‌ها، به ۲۰ رای جمهوریخواهان هم نیاز است.