جایگاه حقوقی دولت ج.ا.ا. درتوافقنامه صلح امریکا وطالبان

درین شب وروز که اعلان لست شرکت کنندگان درمذاکرات باطالبان…

اوضاع جهان بعد از شیوع ویروس «کووید ۱۹»

یکدم جهان دگر شد و رنگ زمان دگردنیا اسیر غم…

گر خواهی پیرو حق باشی !

امین الله مفکر امینی 2020-29-03 آنانکه رســم منافقین و خــــــطا کاران…

شناخت رزمندگان مسلح ازمنظرحقوقی! 

عبدالاحمد فیض درجنب شناخت دولت وحکومت بمثابه دوعنصرسیاسی وحقوقی ، شناسائی…

خبری نیست

در کوچه ها ز لیلی و مجنون خبری نیست  جز‌ حرف …

حاصل موعظهّ خواجه عبدالله « انصاری »

مولانا داکتر محمد سعید « سعید افغاني » در امر…

اهدا به برادران هنود واهل سکهه شهید ما !

امین الله مفکر امینی! 2020-25-03 چـه قیامت بپا کردند بربـــــرادران اهـــــــل…

بازهم كربلا ، جنايت هولناك عليه بشريت

باز هم جنايت دهشتبار ضد بشرى و جنايت خونبار جنگى…

!ایاویروس کرونا خواهد توانست نظم نوین جهانی بوجوداورد

لینن میگفت:"دهه هایی هست که هیچ اتفاقی رخ نمی دهد…

صدرالدین هنرمند تاجک و کرونا در کانادا

صدر الدین آواز خوان نامدار تاجک و مجبوب نسل جوان…

دیپلومات مردمی 

یک یاد و یک خاطره! چند روز پیش آگاهی یافتم آقای…

بهار با کرونا

نوشته نذیرظفر زپشـــت پنــــــجره دیدار با بهار کنم شکوفه را به سرشـاخه…

انلاین کنفرانس - د کوچنیواو منځنیو تشبثاتو انلاین اوونۍ پېل…

د کوچنیواو منځنیو تشبثاتو اوونۍ چې د افغانستان د کوچنیو…

جستاری در مورد تفکر سیاسی و علم سیاست

نویسنده: مهرالدین مشید پیش از وارد شدن به تعریف سیاست و…

ویروس کرونا زنده نیست، به همین دلیل کشتن آن خیلی…

موارد علمی که باعث می‌شود ویروس کرونا بسیار فریبنده و…

رهبران افغانستان با آتش بازی می کنند

نویسنده: مهرالدین مشید پمپیو رهبران افغانستان را متهم به بی حرمتی…

چرا امریکا؛ از خواندن «جعبه سیاه» "انتخابات؟!" طفره می رود؟…

محمد عالم افتخار                 (سفر جنجالی مایک پمپئو و خشم و شماتت…

بد نام

نوشته نذیرظفر کرده از بســــــکه فلک رنجه و آزار مرا گو شه…

تسلیت 

شاعر : سميع الدين افغاني دغم وريځې بياپه شنه اسمان خورې…

دوست دارم

رسول پویان تـو را ای مـاه تـابـان دوست دارم ز ژرفای دل…

«
»

ویروسهای سیاسی در خاورمیانه !



هنوز هجوم ویروس کرونا و بی لیاقتی حاکمان در مهار آن تمام نشده است که ویروس دیگری در میان بازی های کثیف سیاسی سرباز کرد .



ترکیه در دعواهای سیاسی با دیگر رقیبانش مرزهای خودش را بروی عبور پناهجویان بار دیگر باز کرد و هجوم پناهجویان به سمت اروپا از طریق مرز ترکیه و یونان آغاز شد . تصاویر و فیلمهای دریافتی زشت و خشن است پلیس یونان با سرکوب وگاز اشگ آور میخواهد مانع پیشروی پناهجویان شود .
 


مطابق خبرها ترکیه در حال حاضر حدود 3 تا 4 میلیون پناهجو را درخاک خود دارد . بنابر گزارش سازمان ملل شامگاه شنبه۲۹ فوریه حداقل 20 هزار پناهجو در امتداد مرز ۲۱۲ کیلومتری ترکیه و یونان به حرکت در آمده‌اند. اشپیگل‌‌آنلاین نوشته است که مقام‌های مرزی از حضور ۱۵ هزار پناهجو در این مرز خبر داده‌اند.



به نوشته دویچه وله ، ترکیه در قراردادی که در سال ۲۰۱۶ با اتحادیه اروپا بست تعهد داد جلوی عبور غیرقانونی پناهجویان از مرزهای خود را بگیرد.در همین قرارداد آمده است که اتحادیه اروپا همه پناهجویانی که از ترکیه خود را به مرزهای یونان برسانند، به ترکیه پس بفرستد. در مقابل ترکیه نیز کمک‌های مالی برای نگهداری از پناهجویان از اروپا دریافت می‌کند اما از هنگام درگیری‌ها میان ترکیه و سوریه، ترکیه مرزهای خود را باز کرده تا از این اهرم فشار برای وادار کردن ناتو به حمایت از این کشور در برابر سوریه و متحدانش استفاده کند. ترکیه هم‌چنین خواستار کمک‌های مالی بیشتر اتحادیه اروپا برای نگهداری از پناهجویان شده است.
 


حالا روسها و ناتو و ترکیه و سوریه و حکومت اسلامی ایران و خیلی های دیگر، مشغول دور جدیدی از بازی کثیف خون و آوارگی مردم عادی در خاورمیانه شده اند که بافت و ساختش از ویروس کرونا غمناکتر است .



دولت یونان ترکیه را متهم به سازماندهی هدفمند هجوم پناهجویان به این کشور می‌کند تا در یازیهای سیاسی دست بالا را پیدا کند . این را نیکوس پاناگیوتوپولوس، وزیر دفاع یونان، در تلویزیون این کشور اعلام کرد. او هم‌چنین از اعزام نیروهای بیشتر به مرز یونان و ترکیه خبر داد.



یونان از فرانتکس خواسته همراه با نیروهای مرزی کمک‌های انسانی نیز به مرز این کشور بفرستد . این سازمان ۴۰۰ نیرو در جزایر یونان و گروهی کوچک‌تر نیز در مرز یونان و ترکیه مستقر کرده است. حدود ۶۰ نفر از ماموران این آژانس نیز در مرز میان بلغارستان و ترکیه جهت سرکوب پناهجویان حضور دارند.


خبرگزاری فرانسه به نقل از مقام‌های فرانتکس می‌نویسد که وضعیت در این منطقه به مرحله‌ای به شدت بحرانی رسیده است. اشپیگل آنلاین نیز خبر داده که کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان، در گفت‌وگوی تلفنی با اورزولا فون‌درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، و چارلز میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا، از آنها کمک خواسته است.


حالا بحران کرونا و پناهجویان یک طرف … و فکر اینکه بعد از عبورعینی از این حکومت اسلامی ، انتخاب مردم اگر ورژن ایدئولوژیک داشته باشد وای وای مامانم اینا … خیلی بد است.

ورژن تاجدار آن بار سیاسی دارد و نوع دینی آن بار ایدئولوژیک دارد . این 2 ویروس اسکول ساز هیچکدام در تاریخ سیاسی ایران تکرار نمیشود . اگر عبوری محقق شد ، تنها گزینه محتمل و قابل تامل حضورهمه نیروهای سیاسی در سپهر سیاسی ایران است . اگر نیروهای موجود سیاسی توان و ظرفییت کار جمعی را داشتند که مبارک مردم ایران است این تولد سیاسی …

اندازه و کارنامه و عملکرد سیاسی افراد و نیروهای سیاسی در هر شرایطی در هر متنی مستتر است.

لاکن اینطور نباشد که فکر کنید نوع تاج مفت خورش خوب است و فقط زالوی عمامه دارش بد است و یا نوع کمونیستی اش بدتر است …

هرکدام از این گزینه های سیاسی به تنهایی یعنی فاجعه … این را تجربه مشخص میگوید .



ویروس کرونا سهام بازار را دچار اختلال کرد ، وال استریت کف کرد ، اقتصاد چین مثل تاپاله زمین خورد ، در حکومت اسلامی ایران هم مردم زمین خوردند آنجا چون اقتصاد مال خر است مشکلی اقتصادی نداشت . با این همه زند گی زورش بیشتر از تمام ویروسهای موجود است . از کرونا تا حکومت اسلامی ایران و ساکنان حوزه علمیه تا ساکنان کاخ سفید …



بیچاره آنها که حتی از ویروس مرگ هم در زمین سیاست دنبال سود و زیان هستند ، ویروس کرونا پیش این جانوران تاجرهیچ ترس و گناهی ندارد .



بنا به اخبار رسیده حکومت اسلامی ایران ، به جای پذیرش کمکهاتی بیرونی و کاری جدی جهت مقابله با این بحران ، مشغول آماده کرده گورهای دسته جمعی است . یعنی تمام شالوده دین اسلام پیش شماست .



سالها پیش در مشهد حرم منفجر کردند و مردم جاهل باورمند را به خون کشیدند تا خط سیاسی خودشان را بروند و مخالفان را بدنام کنند ، حالا همانها که حرم مشهد را منفجر کردند مشغول لیس زدن آهن قراضه های حرم هستند تا عوام را در همان نقطه جاهلییت باورمند نگه دارد.



چه دست و پایی میزنند این جانوران مسلمان مضر بدتر از ویروس…



03.03.2020
اسماعیل هوشیار