دمی از خیالات منی....ناتوان

عثمان نجیب شهر خیال من شاهکار معماری تست من در حکمت هنرت صد…

خصم وطن

محمد اسحاق ثنا ونکوور - کانادا چند ای خصم بسوزد وطن از…

ترنج های تلخی از باغبانی من

دوستان گرامی! چند سطر بداهه و بی سر و پا تخیلی…

مناعت انسانی بهتر از تکبر و نادانی است

               بودجه ی ملی سرمایه ی شخص و‌ میراثی دولت ها…

بایدن به ما کم از ترامپ نیست

دل خوش نه کنید    بایدن به ما کم تر از ترامپ…

دولت جدید امریکا شاهین بخت را برسرِکی خواهد نشاند ؟

       نوشته ی : اسماعیل فروغی       با رویکارآمدن دولت جدید درامریکا ،…

دست ازجمهوری کوبا کوتاه!

حزب کمونیست بلاروس م. چابکی: سیاست جمهوری کوبا همیشه مبارزه با پدیده…

مهره های سوخته را نباید دیگر به صدر مجلس راه…

نویسنده: مهرالدین مشید کاروان صلح را صالحان به منزل مقصود می…

نامه سرگشاده به آقای مآس، وزیر امورخارجۀ آلمان

(به زبان‌های فارسی و آلمانی)  هامبورگ، ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ جناب آقای مآس،…

ترامپ در بی خوابی شکست و افتضاح می…

 .تا این دم روسیه و چین و هند و ...…

کردگار من تویی

تا که دانم خویشتن را ، درکنار من تویی در زمستان،در…

یاد وطن!

امین الله مفکر امینی 2020-27-12 یادی وطن آمد ز مــــوج گــــــــل…

دموکراسی قلدری ترامپ را دور پرتاب کرد

دموکراسی قلدری به ناچار ترامپ را دور پرتاب کرد دموکراسی…

بی توجهی به فرهنگ همانند ویران کردن تندیس های بوداست

        نوشته ی : اسماعیل فروغی        اخیراً خبرشدیم که دولت افغانستان برای…

په افغانستان کې سولې ته د لاسرسۍ په موخه د…

په اوسني ډير ستونزمن اوبحراني چاپېريال کې زمونږ کړیدلي او…

بلبل عشق و طرب

رسول پویان نـوا از سـیـنــۀ آتـشـفـزای نی زنــد فـوران نیستان آتـشی افروخته…

Unprecedented Assault on Free Speech

By Fateh Sami 17/01/21 Who are behind the recent terror attacks in…

حق سکوت دادن ها جریان تاریخ را عوض نمی کند

نویسنده: مهرالدین مشید از آنجا که فلسفهء تاریخ به تعبیری از…

خون ریزی در افغانستان؛ بایست ادامه یابد!

نمایش دوحه؛ دامی پیچیده تر برای اسارت مردم ما به جای…

نظری؛ بر نظر طاهره خدانظر؛ در «مجاهدین...کافر»

محمد عالم افتخار با درود بر تمامی هموطنان مؤمن و متدین! با…

«
»

ویروسهای سیاسی در خاورمیانه !هنوز هجوم ویروس کرونا و بی لیاقتی حاکمان در مهار آن تمام نشده است که ویروس دیگری در میان بازی های کثیف سیاسی سرباز کرد .ترکیه در دعواهای سیاسی با دیگر رقیبانش مرزهای خودش را بروی عبور پناهجویان بار دیگر باز کرد و هجوم پناهجویان به سمت اروپا از طریق مرز ترکیه و یونان آغاز شد . تصاویر و فیلمهای دریافتی زشت و خشن است پلیس یونان با سرکوب وگاز اشگ آور میخواهد مانع پیشروی پناهجویان شود .
 


مطابق خبرها ترکیه در حال حاضر حدود 3 تا 4 میلیون پناهجو را درخاک خود دارد . بنابر گزارش سازمان ملل شامگاه شنبه۲۹ فوریه حداقل 20 هزار پناهجو در امتداد مرز ۲۱۲ کیلومتری ترکیه و یونان به حرکت در آمده‌اند. اشپیگل‌‌آنلاین نوشته است که مقام‌های مرزی از حضور ۱۵ هزار پناهجو در این مرز خبر داده‌اند.به نوشته دویچه وله ، ترکیه در قراردادی که در سال ۲۰۱۶ با اتحادیه اروپا بست تعهد داد جلوی عبور غیرقانونی پناهجویان از مرزهای خود را بگیرد.در همین قرارداد آمده است که اتحادیه اروپا همه پناهجویانی که از ترکیه خود را به مرزهای یونان برسانند، به ترکیه پس بفرستد. در مقابل ترکیه نیز کمک‌های مالی برای نگهداری از پناهجویان از اروپا دریافت می‌کند اما از هنگام درگیری‌ها میان ترکیه و سوریه، ترکیه مرزهای خود را باز کرده تا از این اهرم فشار برای وادار کردن ناتو به حمایت از این کشور در برابر سوریه و متحدانش استفاده کند. ترکیه هم‌چنین خواستار کمک‌های مالی بیشتر اتحادیه اروپا برای نگهداری از پناهجویان شده است.
 


حالا روسها و ناتو و ترکیه و سوریه و حکومت اسلامی ایران و خیلی های دیگر، مشغول دور جدیدی از بازی کثیف خون و آوارگی مردم عادی در خاورمیانه شده اند که بافت و ساختش از ویروس کرونا غمناکتر است .دولت یونان ترکیه را متهم به سازماندهی هدفمند هجوم پناهجویان به این کشور می‌کند تا در یازیهای سیاسی دست بالا را پیدا کند . این را نیکوس پاناگیوتوپولوس، وزیر دفاع یونان، در تلویزیون این کشور اعلام کرد. او هم‌چنین از اعزام نیروهای بیشتر به مرز یونان و ترکیه خبر داد.یونان از فرانتکس خواسته همراه با نیروهای مرزی کمک‌های انسانی نیز به مرز این کشور بفرستد . این سازمان ۴۰۰ نیرو در جزایر یونان و گروهی کوچک‌تر نیز در مرز یونان و ترکیه مستقر کرده است. حدود ۶۰ نفر از ماموران این آژانس نیز در مرز میان بلغارستان و ترکیه جهت سرکوب پناهجویان حضور دارند.


خبرگزاری فرانسه به نقل از مقام‌های فرانتکس می‌نویسد که وضعیت در این منطقه به مرحله‌ای به شدت بحرانی رسیده است. اشپیگل آنلاین نیز خبر داده که کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان، در گفت‌وگوی تلفنی با اورزولا فون‌درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، و چارلز میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا، از آنها کمک خواسته است.


حالا بحران کرونا و پناهجویان یک طرف … و فکر اینکه بعد از عبورعینی از این حکومت اسلامی ، انتخاب مردم اگر ورژن ایدئولوژیک داشته باشد وای وای مامانم اینا … خیلی بد است.

ورژن تاجدار آن بار سیاسی دارد و نوع دینی آن بار ایدئولوژیک دارد . این 2 ویروس اسکول ساز هیچکدام در تاریخ سیاسی ایران تکرار نمیشود . اگر عبوری محقق شد ، تنها گزینه محتمل و قابل تامل حضورهمه نیروهای سیاسی در سپهر سیاسی ایران است . اگر نیروهای موجود سیاسی توان و ظرفییت کار جمعی را داشتند که مبارک مردم ایران است این تولد سیاسی …

اندازه و کارنامه و عملکرد سیاسی افراد و نیروهای سیاسی در هر شرایطی در هر متنی مستتر است.

لاکن اینطور نباشد که فکر کنید نوع تاج مفت خورش خوب است و فقط زالوی عمامه دارش بد است و یا نوع کمونیستی اش بدتر است …

هرکدام از این گزینه های سیاسی به تنهایی یعنی فاجعه … این را تجربه مشخص میگوید .ویروس کرونا سهام بازار را دچار اختلال کرد ، وال استریت کف کرد ، اقتصاد چین مثل تاپاله زمین خورد ، در حکومت اسلامی ایران هم مردم زمین خوردند آنجا چون اقتصاد مال خر است مشکلی اقتصادی نداشت . با این همه زند گی زورش بیشتر از تمام ویروسهای موجود است . از کرونا تا حکومت اسلامی ایران و ساکنان حوزه علمیه تا ساکنان کاخ سفید …بیچاره آنها که حتی از ویروس مرگ هم در زمین سیاست دنبال سود و زیان هستند ، ویروس کرونا پیش این جانوران تاجرهیچ ترس و گناهی ندارد .بنا به اخبار رسیده حکومت اسلامی ایران ، به جای پذیرش کمکهاتی بیرونی و کاری جدی جهت مقابله با این بحران ، مشغول آماده کرده گورهای دسته جمعی است . یعنی تمام شالوده دین اسلام پیش شماست .سالها پیش در مشهد حرم منفجر کردند و مردم جاهل باورمند را به خون کشیدند تا خط سیاسی خودشان را بروند و مخالفان را بدنام کنند ، حالا همانها که حرم مشهد را منفجر کردند مشغول لیس زدن آهن قراضه های حرم هستند تا عوام را در همان نقطه جاهلییت باورمند نگه دارد.چه دست و پایی میزنند این جانوران مسلمان مضر بدتر از ویروس…03.03.2020
اسماعیل هوشیار