انبیق یادها

رسول پویان صـدای بلـبـل آبـی و شـالـیــزارانم دوباره زنـده کند خاطـرات دورانم ز…

هیچ انسانی غیر مجاز نیست!

سیامک بهاری «اتباع غیر مجاز حق اجاره کردن خانه و ملک…

نزدیک به ۶۰ اجماع سازمان برای افغانستان – نشست دوحه…

که ۶۰ هزار اجماع هم برگزار شود – تا عنصر…

واهمه

از شكستن غرور واژه‌های تو  عطر باغچه هم شكست و قنارهای سركش…

نشست های جهانی و نبود اجماع سیاسی و بی پایانی…

نویسنده: مهرالدین مشید اجماع سیاسی در سطح ملی و بین المللی…

از بلند پروازی تا سقوط

عبدالصمد ازهر                 …

وحدت ضامن پیروزی وحافظ بقای ماست

پيشگفتار: مردم آزاده افغانستان در درازنای تاریخ هر زمانیکه خاک آبایی…

کدام دانه های تلخ را خلیلزاد در افغانستان کاشته است؟

      نوشته ی : اسماعیل فروغی       زلمی خلیلزاد نماینده…

اسلام گرایان از نفی سیطره ی غرب تا نفی فرهنگ…

نویسنده: مهرالدین مشید نفی سیطره ی غرب را نباید با نفی…

حکایت خورشید

رسول پویان چـو بـال مـلۀ صـیـاد از پـرِ خـام است تـمــام پـرّش…

تان «پیرمرد من»

نویسنده «ارنست همینگوی»؛ مترجم «جعفر سلمان‌نژاد» حدس می‌زنم الان به آن…

فراخوان بخاطر نجات أفغانستان

به نام خداوند حق و عدالت سازمان ملل متحد در نیمه…

دریای عشق

{تقدیم به ساحت حضرت ختمی مرتبت(ص)} یا محمّد، گوهر دریای عشق!  ای…

افغانستان افتاده در زیر پاشنه های تروریسم و رویا های…

نویسنده: مهرالدین مشید مبارزه برای یک افغانستان واحد از رویا پردازی…

فریاد فدرال خواهی از گلوی فراریان جمهوری

           فدرالیزم ، تجزیه نیست .           …

خون عشق و محبت

رسول پویان بیا که دامن صحرا سبز و رنگین است بهــار نـاز…

نویسنده گی مسؤولانه یعنی نفخ صور و برپایی شور در…

نویسنده: مهرالدین مشید قسمت سوم نویسنده گی یعنی روایت آفرینی و اسطوره…

بزرگترین کشور جهان و 50 کشور پهناور دنیا از لحاظ…

با نگاه کردن به نقشه جهان پهناورترین و بزرگترین کشورهای…

فیزیوکراتی،- دست دراز سرمایه داری در اقتصاد فئودالیستی

Physiokati. آرام بختیاری فیزیوکراتی،- طبیعت و کشاورزی کلان در خدمت بورژوازی.  فیزیوکراتی واژ…

«
»

ولایت فقیه و آبراهام لینکن !

قبل از عمل :


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت : بزرگترین ضعف آمریکا نداشتن یک رهبر عالم است که بتواند مشکلات را مدیریت کند و ما از این نعمت برخوردار هستیم….

http://www.rasanews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=222474


سردار سلامی : جنگ امروز جنگ باورها است…. بحران های منطقه فقط با تصمیم و اراده ولایت فقیه حل خواهد شد….

درحین عمل :

یک مقام وزارت خارجه ایالات متحده گفته است « هرکسی باید تصمیم‌های سختی جهت رسیدن به توافق جامع بگیرد ، و ما منتظر می‌مانیم تا حکومت اسلامی ایران برخی از آن تصمیم‌های لازم را برای رسیدن به توافق بگیرد » مقام وزارت خارجه اذعان کرد که دولت آمریکا خیلی بدبخت و ناتوان است و چون ولی فقیه نداریم نمیتوانیم تصمیم گیری کنیم !

حسن روحانی، رئیس جمهور حکومت اسلامی ایران در کنفرانسی خبری در نیویورک گفت زمان باقی مانده برای رسیدن به توافق نهایی در مذاکرات هسته ای کم است و پیشرفت تاکنون کُند بوده است. او افزود برای رسیدن به توافق نیاز به تصمیم های مهمی است که در ید قدرت هرخری نیست و فقط مقام ولایت فقیه باید اشاره کند !


عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران میگوید مذاکرات هسته ای در نیویورک «به مرحله نفس گیری رسیده است». به گزارش خبرگزاری ایلنا آقای عراقچی در گفت وگو با شبکه خبر، افزود در مسایل کلیدی نتوانستیم به راه حل هایی برسیم که مورد پذیرش دوطرف باشد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، سردار حسین سلامی در دومین همایش مدیران ارزش آفرین کشور که عصر چهارشنبه 2 مهرماه در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، ضمن دعا برای سلامتی رهبر معظم انقلاب، گفت: امروز مقام معظم رهبری سکان دار مسلمانان سراسر جهان است و یک تنه در برابر استکبار جهانی ایستاده است. با داشتن یک راس ولی فقیه ، مرحله نفس گیری معنا ندارد .


جانشین فرماندهی کل سپاه با بیان این‌که شهدا و فرماندهان دوران دفاع مقدس به حکومت اسلامی عزت و بزرگی بخشیده اند ، افزود: دنیای کنونی با بحرانی هویتی درگیر است . تمام مشکل و بحران کهکشان راه شیری در نداشتن رهبر و ولی فقیه است .  حدیث معتبر علمی داریم که اولین آمیب چند میلیارد سال گیج بود و نمیدانست چطور از کف اقیانوس بالا بیاید و تکامل کند…. تا اینکه خودش را با کاتر به دو قسمت تقسیم کرد و یک قسمت را کرد ولی فقیه و رهبر ، و خودش دنبال آن آمد بالای تکامل !

وی در تشریح خصوصیات یک رهبر خوب و یک ولی فقیه تازه گفت : این بحران در زمان غارنشینی هم مطرح بود و بعد از آمیب فقط به ذهن ماها زد که مشکلات با یک راس ولایت فقیه حل میشود ! سردار سلامی با اشاره به سابقه جنگ و ستیز شوروی و آمریکا در امور مختلف، خاطرنشان کرد : اهمیت رهبر و ولایت فقیه بر ابرقدرتهای جهان پوشیده بود واگرهرکدام فقط یک راس ولایت فقیه میداشتند حتما پیروز بودند ! جانشین فرماندهی کل سپاه اظهار داشت:ما امروزه به رغم همه این چالش‌ها و درگیری‌ها وبحران‌ها به واسطه رهبر وداشتن یک راس ولایت فقیه از جنس مرغوب ، درهمه زمینه‌ها به پیشرفت‌های کاملا ملموس و خیره کننده و شگفت انگیزی دست یافته‌ایم و امروزه دشمنان خود را در آن سوی مرزها به واسطه رهبرخوب و ذغال مرغوب با بحران و چالش روبه رو کرده‌ایم….

وی با تأکید بر این‌که ما موفق به خنثی سازی توطئه های دشمن شده ایم، افزود: امروزه ابزارهای تسلط امنیت انرژی جهان را به دلیل داشتن یک راس رهبر خوب با ذغال مرغوب ، در سیطره خود گرفته ایم و اکنون دشمنان ما که زمانی بازیگران اصلی منطقه بوده‌اند را سوسک کرده ایم و سوال اینجاست که ما چگونه توانسته‌ایم از تحریم‌ها عبور کنیم بدون آنکه چالشی را در سیستم مالی و اقتصادی خود شاهد باشیم ؟ فقط با رهبر خوب و ذغال مرغوب !سردار سلامی با اشاره به روسیاهی غرب در قضیه گروهک داعش ، گفت : آمریکا در سوریه اگر یک ولی فقیه میداشت نیازی نبود تا گروهی تروریستی را با حمایت‌های تسلیحاتی پرورش ‌دهد و پس از چند سال برای نابود کردن آن دست به دامن همه از جمله دشمنان شان می‌شوند و این چرخش‌های 180 درجه‌ای نشان دهنده مشوش بودن فضای ذهنی این قدرت‌های بزرگ است که هنوز از درک داشتن یک راس ولی فقیه با ذغال خوب عاجز هستند !

وی یادآور شد : رهبرهیچگاه شکست را نخواهد پذیرفت . ولایت فقیه ما همان گونه که می‌اندیشد عمل می‌کند . درود بر رهبر خوب و سلام بر ذغال مرغوب….جانشین فرماندهی کل سپاه در خاتمه تأکید کرد : عامل اصلی پیروزی ما ، بهره مندی از نعمت پروستات رهبری است که در زمینه های مختلف با رهنمودهایشان ما را نجات و دشمن را روسیاه می کنند . آمریکا اگر به جای آبراهام لینکن یک ولی فقیه میداشت الان هیچ مشکلی نداشت ! سردار در پایان گفت : یابوتر از من کسانی هستند که حرفهای منِ گوساله رو باور میکنند !


بعد از عمل :

حضور روحانی در سازمان ملل و نیویورک خبر ساز بود . یه عالمه دیدار و ملاقات و تحرکات دیپلماتیک انجام شد . اما رویکرد او این بار در قیاس با گذشته امید‌ها به تحولات در عرصه سیاسی ایران را کاهش داده است و استقبال از وی نیز به گرمی سابق نبود . به زبان ساده : آفتابه لگن هفتاد دست….شام و ناهار و توافق هیچی !

روز چهارشنبه حسن روحانی ، در جلسه ای به دعوت بنياد « نيو آمريکا » در هتل هيلتون نيويورک شرکت کرد. او سپس به سوال های فريد ذکريا، مجری معروف شبکه سی ان ان پاسخ داد. در پايان جلسه، علی عبدی فعال سياسی عکس های رهبران جنبش سبز ميرحسين موسوی، زهرا رهنورد، مهدی کروبی را بالا گرفت . فعال ديگری، عکس غنچه قوامی، شهروند ايرانی-بريتانيايی را بالا گرفت . خانم قوامی ٢٥ ساله است و سه ماه پيش جلوی استاديوم آزادی در تهران بازداشت شد و حدود سه ماه است که در بازداشت به سر می برد.

على عبدى خطاب به حسن روحانى گفت : شما سال گذشته در مراسم شام با ايرانيان ساكن آمريكا ، همه را به ايران دعوت كرديد . غنچه به همين دليل به ايران بازگشت اما به خاطر تماشاى يك مسابقه واليبال بازداشت شد . او فقط ٢٥ سال دارد . آقاى روحانى كه در حال خروج از جلسه بود گفت : فردا شب بيا صحبت ميكنيم….منظور روحانى مراسم شام سالانه رياست جمهورى با ايرانيان ساكن آمريكا است .

اسماعیل هوشیار