انبیق یادها

رسول پویان صـدای بلـبـل آبـی و شـالـیــزارانم دوباره زنـده کند خاطـرات دورانم ز…

هیچ انسانی غیر مجاز نیست!

سیامک بهاری «اتباع غیر مجاز حق اجاره کردن خانه و ملک…

نزدیک به ۶۰ اجماع سازمان برای افغانستان – نشست دوحه…

که ۶۰ هزار اجماع هم برگزار شود – تا عنصر…

واهمه

از شكستن غرور واژه‌های تو  عطر باغچه هم شكست و قنارهای سركش…

نشست های جهانی و نبود اجماع سیاسی و بی پایانی…

نویسنده: مهرالدین مشید اجماع سیاسی در سطح ملی و بین المللی…

از بلند پروازی تا سقوط

عبدالصمد ازهر                 …

وحدت ضامن پیروزی وحافظ بقای ماست

پيشگفتار: مردم آزاده افغانستان در درازنای تاریخ هر زمانیکه خاک آبایی…

کدام دانه های تلخ را خلیلزاد در افغانستان کاشته است؟

      نوشته ی : اسماعیل فروغی       زلمی خلیلزاد نماینده…

اسلام گرایان از نفی سیطره ی غرب تا نفی فرهنگ…

نویسنده: مهرالدین مشید نفی سیطره ی غرب را نباید با نفی…

حکایت خورشید

رسول پویان چـو بـال مـلۀ صـیـاد از پـرِ خـام است تـمــام پـرّش…

تان «پیرمرد من»

نویسنده «ارنست همینگوی»؛ مترجم «جعفر سلمان‌نژاد» حدس می‌زنم الان به آن…

فراخوان بخاطر نجات أفغانستان

به نام خداوند حق و عدالت سازمان ملل متحد در نیمه…

دریای عشق

{تقدیم به ساحت حضرت ختمی مرتبت(ص)} یا محمّد، گوهر دریای عشق!  ای…

افغانستان افتاده در زیر پاشنه های تروریسم و رویا های…

نویسنده: مهرالدین مشید مبارزه برای یک افغانستان واحد از رویا پردازی…

فریاد فدرال خواهی از گلوی فراریان جمهوری

           فدرالیزم ، تجزیه نیست .           …

خون عشق و محبت

رسول پویان بیا که دامن صحرا سبز و رنگین است بهــار نـاز…

نویسنده گی مسؤولانه یعنی نفخ صور و برپایی شور در…

نویسنده: مهرالدین مشید قسمت سوم نویسنده گی یعنی روایت آفرینی و اسطوره…

بزرگترین کشور جهان و 50 کشور پهناور دنیا از لحاظ…

با نگاه کردن به نقشه جهان پهناورترین و بزرگترین کشورهای…

فیزیوکراتی،- دست دراز سرمایه داری در اقتصاد فئودالیستی

Physiokati. آرام بختیاری فیزیوکراتی،- طبیعت و کشاورزی کلان در خدمت بورژوازی.  فیزیوکراتی واژ…

«
»

همه با هم ربنا برجام !


اقدام نظامی گسترده اسرائیل علیه نیروهای حکومت اسلامی ایران درسوریه بلافاصله بعد از خروج آمریکا از برجام ، وسکوت همه باندهای حکومت اسلامی به این حملات نشان میدهد که اینها خیلی مارمولک هستند و هنوز به همه با هم خمینی عمل میکنند. همه با هم دوست دارند در برجام بمانند و تضمین هم میخواهند اصرار برماندن و یا خواستن تضمین از اروپا برای ماندن در برجام حکایت جالبی است ، شکاف بین باندهای حکومتی از زمان خمینی بود ولی جدی نبود . حالا اروپا به نرمی وآرامی و با لبخند حکومت اسلامی را به میز مذاکره برمیگرداند .

 جا دارد در همین جا به همه کسانی که با خروج امپریالسیم آمریکا از برجام ناراحت شدند و آن را به ضرر مردم معرفی کردند و تمام بازی حاکمان را دوست دارند از جایی به نام مردم مُهر کنند سلامی بکنیم . سلام گاگول

وزیر خارجه روسیه رسما اذعان کرد در مقابل تحریم جهانی حکومت اسلامی ایران از طرف آمریکا کاری نمیتواند بکند . خامنه ای رسما گفت به اروپا هم مثل آمریکا نمیشود اعتماد کرد ولی اگر همین اروپای غیر قابل اعتماد تضمین بدهند در برجام بمانیم . آمریکا هم گفت اروپا فقط کمک کند تا حکومت اسلامی ایران به میز مذاکره برگردد .


اعتماد مورد اشاره خامنه ای اگر تعریف میشد آنوقت قابل بحث بود . منظور خامنه ای از “اعتماد” چیست ؟


نه روسیه و نه اروپا و نه تمام دنیا نمیتواند عملا برجام را ادامه دهد ، برجام پروژه ای بود که آمریکا خالق آن بود تمام هزینه اش هم با همین گنده لات دنیا است ، زمین مانور و پولش را همین آمریکا مهیا کرد تا به نتیجه مطلوب خودش برسد . نتجیه مطلوبش چیست ؟ این است که حکومت اسلامی ماهیتش در نهایت و آخر جاده برجام عوض یا استحاله شود . در شرایط فعلی جهان و خاورمیانه این غول تمام عیار اقتصادی و سیاسی و نظامی …. هیچ ساز مخالف و خارجی را تحمل نمیکند . تا الان هم حکومت اسلامی ایران اگر قدرت و میدان مانور داشته است مدیون همین آمریکاست . در دنیای سیاست همه تضمین میدهند که منافع خودشان را دنبال کنند و اعتماد اساسا قابل تعریف نیست  در دنیای امروز سیاست قرن 21 منافع هیچ مگسی یا موجود دیگری در تضمین دادن به ارزشهای مخرب حکومت اسلامی ایران نیست .

ظریف راهی اروپا میشود تا اتحادیه اروپا را به ماندن در برجام یادآوری کند ، روسها و چینی ها و تمام دنیا با ظریف فعلا در حرف مفت همدردند . ولی در عمل کسی نمیتواند کنارحکومت اسلامی ایران باشد هر نوع اتحادی با حکومت اسلامی جنبه تاکتیکی و منافع اقتصادی گذری دارد ولی روابط استراتژیک همه با آمریکاست …. حتی روسها به دنبال سفر نتانیاهو به مسکو رسما گفتند موشک اس-۳۰۰ به سوریه نمی‌دهند . در قبال زدن پایگاههای ایران در سوریه هم سکوت کردند ، خامنه ای هم جیک نزد در عوض همان روز رفت نمایشگاه کتاب…


جوزف ووتل، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا می گوید که کشورش قصد ندارد وارد جنگ مستقیم با ایران شود، ولی توانایی نظامی کافی در منطقه برای دفاع از منافع خود و شریکانش ( عربستان و اسرائیل ) در خاور میانه را دارد. جان بولتون می‌گوید تغییر حکومت اسلامی در ایران، فعلا در دستور دولت آمریکا نیست . سفر ظریف و ملاقات با اروپا یعنی اتلاف وقت … مهر پایان مداخلات حکومت اسلامی ایران در خاورمیانه همانا جرعه بزرگی از زهر برجامی است که قرار بود به تغییر رفتار حکومت اسلامی ایران برسد ( استحاله ) و این اتفاق باید بیافتد و میافتد .


یک مقام کاخ سفید هم گفت : مشکل برنامه های هسته ای حکومت اسلامی ایران نیست مشکل خود حکومت است که حاضر به تغییر رفتار نیست . خلق برجام هدفش از ابتدا هم تغییر رفتار حکومت اسلامی ایران ( استحاله ) بود . يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَعِينُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاةِ ۚ إِنَّ اللَّهَ مَعَ الکره خر..من نمیدانم چرا ایمان نمیآورید کره خرا ؟


14.05.2018
اسماعیل هوشیار