( نمی دانم خنده کنم یا گریه….) 

نوشتۀ ضیا 

نظرم به صفحۀ فیسبوک افتاد، مطلبی دران پست شده بود زیر این عنوان: ( نمی دانم خنده کنم یا گریه….)

سپس  ویدیوی حاوی گپ هایی از زبان ملا شنیدم که به حیرت افتادم. سخنان و حرکات او با کج و پیچ کردنِ دهن و چهره اش به نشانۀ تمسخر و ابراز حقانیتش حین خطابه در مسجد،  جمعیتِ انبوهی را متوجه خود ساخته بود که اینک صورت نوشتاری      گپ هایش  را بالعینۀ تقدیم تان میکنم:

[Tekstvak}(…..ا گر گروهی وجو دارد که دین ( برای) شان نرسیده باشه. در حالیکه الله می گوید: حجت را تمام کردم. اگر وجود داره، پس مآخذه نمی شوند در آخرت مثل سقراط و افلاتون.

 در زمان سقراط و افلاتون عیسی ( ع) بود. اُوا ( آنها، سقراط و افلاتون) ملحدین بودن، اُوا فلسفۀ خودَه ترجیح دادند. مُثلیکه امروز در وطن ما وشما فارابی را، ابن سینا و این مُلحد؟؟؟ ها گویی و بی دینی تیر شد، علیهِ اسلام، کار ها کردند. خو لیکن در مکتب های ما به جای اینکه صحابه را،  ارزش های شان را قایل شوند، ما را تشویق به وطن پرستی می کنن، در وطن ما خدمت کرده اند، چرا؟ شعر شرکی ره ( را) گفته. شعر شرکی ره گفته، قابل قدر اس.

 شفا خانه ها مکتب هاره، به نام های شان نام ماندند. شما مطالعه کنید تاریخ فارابی ره، ابن سینا ره، او دگیشه ( آن دیگرش را) که آنها مُلحد بودند یا مسلمان؟ ….) 

حیرانی ام ازین است که چطور میتواند این ملا در کابل، در پایتخت کشور، در زیر ریش اشرف غنی، عبدالله و در زیر ریشِ وزارت حج و اوقاف، شورای علما و روحانیون و از همه مهمتر رهبران جهادی، خبره گان دینی و سایرعلمای دینی که در خطابه های شان   ( اعوذ بالله و بسم الله و اَمَا بَعد) می گویند، اما آنقدر این اشخاص و مراجع را خدا شرمانده که می گذارند این ملای بی عقل به بزرگترین مفاخر علمی جهانِ اسلام فتوای ملحد بودن را بدهد. یا بگذارند که سایر ملا ها قتل فرخنده ها، شلاق زدنها و سنگسارشدن های صحرایی رخشانه ها و سایرزنان و دختران را جایز بدانند.  ودر عین حال ده ها تن ازین ملا ها به زنا و لواطت در برابر اطفال دست بزنند و یا نوشیدن ادرار پیامبر را از منابر به بیان بگیرند، دو خواهر را در یک شب به یک مرد نکاح کنند و ده ها فجایع و جنایات را مرتکب شوند که با آنهمه اعمال غیر دینی و غیر انسانی به دین وعلمای دین مقدس اسلام موجب بد نامی شوند.

در جای دیگر می بینیم که این ملای احمق تاریخ زنده گی حضرت عیسی (ع) را با زنده گی  سقراط  و افلاتون همزمان گفته است. این آدم لوده نمی داند که سقراط 384 سال قبل و افلاتون 387 سال قبل از حضرت عیسی (ع) به دنیا آمده اند. همچنان این بی عقل فراموش کرده یا نمی داند که پیامبر اکرم (ص) فرموده است: ( اطلبوالعلم فی الصین) …

به هر حال جواب ها و تحلیل هایی را که شخصیت های عالیقدر مسلمان به هفته نامۀ ”افق“  ارسال نموده اند، نمونتاً چند تای آن را این جا نقل میکنم:

1 –  آقای میر محمد علی واهب: ( دوستان و هموطنان عزيز و دو ست داشتنى!  مخلصانه به عرض ميرسانم؛  مبنى بر اينكه خنده و گريه از خودجاى دارد، روى اين اصل به جفنگيات اين كودنِ مادر زاد بايد خنده كرد. ازانجايی كه گفته شده ملا شدن آسان و ادم شدن مشكل.  اما قراريكه ملاحظه ومشاهده مي گردد، اين ميمون آدم نما نه ملا شده ونه آدم اما بحال مستمعين اين كودن مي بايد زارزار گريست كه روى چه به جفنگيات اين موجودِ از خود راضى گوش فرا داده اند و خا موش نشسته وبه جملات نا موزون و بى مفهومش گوش ميكنند.

2 – آقای عبدالقیوم پروانی فقیر: ( این خاین نوکر ISI است. همه افتخارات مان توسط سازمان جاسوسی پاکستان ویران گردید. اکثر آبدات تاریخی مثل : بت های بامیان، قصر دارالامان، قصر چهلستون …

استخوانهای اجداد ما را از قبرستانها کشیدند، درختان مثمر ما را از ریشه کشیدند، ( شخصیت های علمی ما را ترور کردندحالا)  نوبت به شخصیت های علمی و افتخارات ” گذشته اسلامی” و فرهنگی مان رسید.

اگر در بین دولتمردان یک مرد وجود داشته باشد، باید این جاهل را به اعمال و گفتار تخریب کارانه اش که تجاوز به تاریخ و فرهنگ  میهن است برساند.

فتنۀ جاهل ویران کن تر از هزاران تُن بمب می باشد. چون انفجار بمب یک منطقه را تخریب میکند و فتنه جهل یک جامعه را به قهقرا سوق می دهد.) ….

و اما نام و محل این ملا را نمیدانستم، محترم میلاد مجلل لطف نمودند و چنین نوشتند:

(در اوایل سلطنت کرزی، اشرف غنی وزیر مالیه بود که بعدأ از وزارت مالیه استعفاء و رئیس دانشگاه کابل شد. آنزمان بود که یک تعداد ملا های خاین به دین و میهن و مردم بوسیله اشرف غنی شامل کادر دانشگاه کابل شدند که از آن جمله ملا نیازی، ملا عبدالسلام عابد ، ملا داعی، ملا کوثر ، ملا عبیدالله و چند تای دیگر بودند.

ملایی که شما کلیپ آنرا گذاشته اید اگر اشتباه نکنم دکترمولوی عبیدالله نام دارد ! و به حیث استاد در دانشگاه کابل نیز ایفای وظیفه میکند. شخصیتی که اینگونه جاهلانه و بیشرمانه بر مفاخر علم ، دانش ، فرهنگ ،  فلسفه و تمدن بشریت می تازد و شخصیت های آنها را در ذهنیت جوانان خام و نارسا اینگونه بیرحمانه میکوبد.

 بعضی از این ملا ها تایتل اکادمیک دکترا را نیز در کنار اسم شان یدک میکشند که گفته میشود دکترای اسلام شناسی از کشورهای مصر و عربستان سعودی را نیز کسب کرده اند. این ملا ها در دوران جهاد علیه روسها هرگز مطرح نبودند که شاید در آنزمان مشغول تحصیل بودند و یا در کدام مسجد به حیث طالب زندگی میکردند و یا هم در سرویسهای استخباراتی همانند ملای انگلیسی که در مسجد پل خشتی دوازده سال امامت کرد مصروف کار های ایجنتوری بودند .

جالب اینجاست که همه این ملا ها اعضای حزب اسلامی نامنهاد گلبدین حکمتیار نیز میباشند و با طالبان و حزب اسلامی التصاق صمیمی بهم میرسانند – ….- .

این ها را در مساجد بزرگ و مشهور و نام آور و فاخر کابل به دقت و وسواس مقرر کرده اند. همچون مسجد جامع و شریف پل خشتی که در آنجا مولانا بلیغ معین شده ، شخصی که در گذشته در ریاست امر بالمعروف و نهی عن المنکر طالبان وظیفه اجرا میکرد و در سلطنت کرزی دوباره به کابل برگشت و مربوط تنظیم محترم استاد سیاف بوده و استاد دانشگاه کابل نیز میباشد و همینگونه مسجد مبارک وزیر اکبر خان که ملا نیازی ، به قتل فرخنده بر سکوی آن لکچر میدهد ، مسجد فاخر حاجی عبدالرحمن که عبدالسلام عابد در آن مصروف مغز شویی میباشد و همینگونه مساجد شهرنو و دیگر مساجد بزرگ جائیکه اینها هر هفته می توانند هزاران هزار شهروند متدین افغانستان را با لفاظی و حرافی و داستانهای خیالی و کج و معوج جلوه دادن آیات قرآن و احادیث پیامبر راستین بگونه ماهرانه مغز شویی کنند و فاکتور های نفرت و نفرین مردم را بسویی منحرف نمایند که هرگز در مورد جنایات طالبان و داعش و امثال آن حتی لحظه ای هم درفکر نروند و بگونه غیر مستقیم سمپاتی قلبی در مقابل جنایات طالبان داشته باشند و عملکرد آنها را برحق و واجب دانسته،  مقصر اصلی همان مجاهدینی را بدانند که بر ضد تجاوز روسها و کمونیستها دست به مبارزه و پرخاش زده بودند. – و مهمتر از همه اینکه لبه  تیزتیغ انتقاد و قال و مقال این تیم از ملا ها بیشتر در محور مذمت برنامه های تلویزیونی میچرخد- سریال های ترکی و هندی و خطر برنامه ستاره افغان را بزرگتر و مهیب تر از کشتار و انتحار و انفجار طالبان و داعش میدانند، همه افرادی که در برنامه ستاره افغان سهم دارند مباح الدم و واجب القتل محسوب میشوند -اینها موسیقی را حرام ولی انتحار و انفجار را جزء دستورات دین مبین دانسته با لعاب شرعی استشهاد، آنرا می پوشانند – این ملا ها با طمطراقها و گلو پاره کردنها و ریختاندن اشکهای تمساحی درامه های جالبی بازی میکنند- تجلیل نوروز را حرام ، میلاد پیامبر راستین حضرت محمد(ص) را حرام، موسیقی را حرام ،خوشحالی و برنامه های تفریحی را کاملا حرام دانسته سعی میورزند تا از دین مبارک اسلام یک دین خشن، یک دین دگم و ضد خوشحالی در ذهنیت های جوانان ترسیم نمایند.

یکی دیگر از ترفند های منافقانه این ملا ها آنست که همین الان در زیر سیطره یهود و نصاری زندگی میکنند ، از معاش یهود و نصاری اعاشه و اباطه میشوند ، بوسیله نیروهای نظامی یهود و نصاری حمایت و حراست میشوند ولی وقتی بر کرسی مساجد قرار میگیرند همه فاکتور ها را بر ضد یهود و نصاری نشانه میروند و مردم را بر علیه یهود و نصاری میشورانند و مسبب همه بدبختی های اجتماعی یهود و نصاری را میدانند و با مهارت و چیره دستی از پرخاش و قیام جنایتکارانه طالبان و داعش حمایت نموده ، جنایات آنها را در ذهن جوانان بگونه شرعی جلوه میدهند. عملکردی که با سیاستهای حامد کرزی شباهت بهم میرساند.

از نوشتار بالا میتوانیم به این نتیجه برسیم که این گروه ملا ها که فعلا در کابل و هم در بعضی ولایات بگونه قوی ، فعال هستند و جلو لکچر ها و بیانیه های ضد انسانی و شرانکیز آنها را کسی گرفته نمیتواند و از حمایت قوی دولت و نیروهای خارجی وکمکهای مالی عربستان سعودی و آی اس ای و دیگر سرویسهای استخباراتی بهره مند میباشند بدون کوچکترین تردیدی برای مغز شویی جوانان خام و نارسا و مردمان متدین خوش قلب افغانستان بر سکوی مساجد فاخر افغانستان دیسانت شده اند تا با منحرف کردن مردم و در حاشیه قرار دادن جنایت طالبان و کوبیدن مجاهدین واقعی که علیه روسها و کمونیستها قیام کرده بودند- بدنام کردن دین مبارک اسلام بخصوص زیر سوال بردن احادیث و عملکردهای پیامبر گرامی اسلام مجدانه مصروف کارو پیکار و فعالیت هستند. تا ازیکسو مردم را مصروف موضوعاتی کنند که هیچ ارزش حیاتی ندارد و از سوی دیگر در تشنج و تضاد فکری در میان مردم رول خاینانه شان را بازی کنند.)

بلی خواننده های گرامی!

هر مسلمان آگاه به این باور است که این ملا و امثال آن نه تنها به اسلام و مردم مسلمان کشور ما خیانت میکنند، بلکه با این گونه اعمال ضد اسلامی، دامن علمای دینی را نیز لکه دار می سازند. بنا بران قبل از همه امامان مساجد و خطیب های با فضیلت مسئولیت دارند که در پرتو قرآن و احادیث ثقۀ پیامبر( ص) با تبلیغ و خطابه های شرعی، نگذارند همچو ملاهای شیطان صفت دین و آیین مردم ما را به بازی بگیرند.