نماینده سابق کنگره خطاب به اوباما:آمریکا در اوکراین مداخله می‌کند اما از روسیه می‌خواهد مداخله نکند

نماینده سابق کنگره آمریکا و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تأکید کرد که آمریکا باید از مداخله بیش‌ از اندازه در اوکراین دست بردارد و به خاطر اوکراین تحریم‌هایی را علیه روسیه وضع نکند.

خبرگزاری فارس: آمریکا در اوکراین مداخله می‌کند اما از روسیه می‌خواهد مداخله نکند

به گزارش  شبکه راشاتودی، «ران پائول»، یکی از اعضای سابق کنگره که در رقابت‌های ریاست‌جمهوری آمریکا شرکت کرده بود، به کاخ‌سفید هشدار داده است که مداخله آمریکا در دامن زدن به بحران اوکراین را افزایش ندهد.

پائول که نزدیک به سه دهه در کنگره آمریکا فعالیت داشته است و نماینده ایالت تگزاس بوده است، در واکنش به اقدامات اخیر دولت آمریکا که تحریم‌های جدیدی را علیه تجار روس وضع کرد، پائول در سرمقاله‌ای نوشت: فقط اوکراین را به حال خود بگذارید.»

وی در این سرمقاله تصریح کرد: اوباما استدلال کرده است که اوکراینی‌ها باید خودشان مشکلاتشان را رفع کنند و بنابراین روسیه نباید مداخله کند. من در این زمینه با رئیس‌جمهور موافق هستم. کشورهای خارجی باید اوکراین را به حال خود بگذارد تا خودش مشکلش را حل کند. در حالیکه آمریکا از روسیه می‌خواهد که در اوکراین مداخله نکند اما آمریکا مشغول دامن زدن به اوضاع اوکراین است.

طبق گفته پائول، اقدامات دولت آمریکا در اوکراین به زودی راه را برای فعالیت‌هایی با ماهیت تهاجمی‌تر باز می‌کند.

وی ادامه داد: در ماه ژوئن، واشنگتن تیمی از مشاوران نظامی را برای کمک به اوکراین برای مبارزه با جدایی‌طلبان شرق این کشور اعزام کرد. این تیم مشاوران اغلب شامل نیروهای ویژه‌ می‌شوند در واقع یک شیب لغزنده به سوی مداخله مستقیم نظامی آمریکا است.

وی ادامه داد، روز جمعه، اوباما خواستار تأییدیه کنگره برای اعزام ارتش آمریکا به اوکراین برای آموزش و تجهیز گارد ملی این کشور شد. این علیرغم آن است که در ماه مارس، اوباما متعهد شد که هیچ نظامی به اوکراین نفرستد. استقرار این نیروها با 19 میلیون دلاری که برای مبارزه با تروریسم جهانی در نظر گرفته شده است، تأمین بودجه می‌شود و این نشان می‌دهد که آمریکا جدایی‌طلبان اوکراین را تروریست می‌داند.

پائول باز هم به نقش واشنگتن در اوکراین اشاره کرد و نوشت که آمریکا پیشتر نیز 23 میلیون دلار به ارتش اوکراین برای امنیت دفاعی کمک کرده بود که 5 میلیون آن برای جلیقه زرهی و 8 میلیون برای کمک به تأمین امنیت مرزهای اوکراین بوده است. کنگره رئیس‌جمهور آمریکا را ترغیب کرده که کمک‌های نظامی کشنده به اوکراین بفرستد و دولت آمریکا ظاهراً در حال بررسی موضوع فرستادن اطلاعات برای اوکراین به منظور کمک به آنها برای هدف گرفتن مواضع استقلال‌طلبان هوادار روسیه است.

این نماینده سابق کنگره در پایان با انتقاد از تحریم‌های آمریکا علیه روسیه به واسطه آنچه که مداخله در بحران اوکراین خوانده بودند، گفت که تحریم‌ها به طور قطع تأثیر منفی بر اقتصاد آمریکا می‌گذارد. به چه دلیل پیروزی در اوکراین تا این اندازه برای واشنگتن حائز اهمیت است؟ اوکراین را به حال خود راها کنید.