مخالفان ترامپ کناره گیری وی را پیش بینی کردند

تارنمای « راشاتودی » نوشت : فعالان مخالف « دونالد ترامپ » رئیس جمهوری آمریکا صبح چهارشنبه درحوالی کاخ سفید به توزیع نسخه های ساختگی از روزنامه واشنگتن پست با تیتر فرار ترامپ به کریمه، دست زدند.

به گزارش روز پنجشنبه  از تارنمای این شبکه خبری، تیتر «خلع شده از ریاست جمهوری، ترامپ با ترک شتاب زده کاخ سفید به بحران پایان داد،» در صفحه اول این نسخه های جعلی خودنمایی می کرد.
در این روزنامه که تاریخ انتشار آن مه 2019 تعیین شده بود، آمده است : ترامپ ساعت 3 و 15 دقیقه صبح روز اول ماه مه (11 اردیبهشت 98) به طور غیرمنتظره ای دفتر خود را ترک کرده و در پیامی که در دفتر ریاست جمهوری برجای گذاشته «هیلاری کلینتون دغل باز» و رسانه های فیک نیوز را عامل فرار خود معرفی کرده است.
بنابر گزارش این نسخه های جعلی، کناره گیری ساختگی ترامپ و سوگند خوردن مایک پنس معاون اول وی، در پی «اعتراضات گسترده» مردمی وابسته به جنبش می تو (#MeToo) روی داده که با کارزار آزار مقامات کاخ سفید و نمایندگان جمهوریخواه همراه شده است. طرحی که برخی فعالان لیبرال در دنیای واقعی هم مطرح کرده اند.
به نوشته راشاتودی، در این نسخه جعلی آمده است که کناره گیری ترامپ موجی از پایکوبی ها را در جهان به راه انداخته است و کشورهای اروپایی از پناه دادن به وی سرباز زده اند.
طراحان این روزنامه ساختگی، کاملا به قالب واشنگتن پست وفادار بوده و با دامن زدن به روایت تبانی با روسیه، این طور نشان داده اند که ترامپ در کریمه روسیه ماوا گرفته است.
به نقل از راشاتودی، گروه ترقی خواه «یس من» (Yes Men) که هدف اصلی آن آگاهی بخشی به عموم در مورد مشکلات اجتماعی و سیاسی است، در بیانیه ای مطبوعاتی مسئولیت این اقدام را برعهده گرفته است.
به گزارش ایرنا، روزنامه نیویورک تایمز به تازگی در گزارشی افشا کرد که اداره پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) تحقیقاتی را درمورد احتمال همکاری رئیس جمهوری با روس ها پس از اخراج «جیمز کومی» مدیر سابق اف.بی.آی در سال 2017، آغاز کرده است.
این روزنامه چندی بعد در گزارش دیگری اصرار مکرر ترامپ برای خارج کردن آمریکا از پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را به عنوان خوش خدمتی دیگری به کرملین تعبیر کرد.
از طرف دیگر تحقیقات رابرت مولر بازپرس پرونده مداخله روسیه در انتخابات 2016 آمریکا در مورد احتمال تبانی ترامپ با روسیه ادامه دارد.
ترامپ در واکنش به این فشارهای فزاینده ادعای نیویورک تایمز را توهین آمیز خوانده و آن را رد کرد. وی در پاسخ به خبرنگار این روزنامه با عصبانیت گفت که هیچگاه برای روسیه کار نکرده است.