فردا دیرتر است….

اعتراضات سراسری مرد ایران وارد دومین هفته خود شد . طی این مدت حکومت اسلامی ایران علاوه بر سرکوب مستمر 2 بار هم مشتی انگل بی خاصییت مفت خور ( آخوند ) را به خیابان آورد تا پایگاه خودش را نشان دهد . این اعتراضات مردمی تاکنون دست‌کم 42 کشته برجا گذاشته است و 400 زخمی و بیش از هزار نفر از معترضان نیز بازداشت شده‌اند…در حالی است که طی روزهای اخیر تدابیر امنیتی در تهران تشدید شده است در شبکه های اجتماعی تصاویری از تظاهرات اعتراضی در چهار راه توحید و خیابان آزادی تهران در شب گذشته منتشر شده است که معترضان شعارهایی مانند: «رفراندم، رفرندام این است شعار مردم» و «مرگ بر خامنه ای» سر دادند….


اروپا تقریبا ساکت است آمریکا موضوع را به شورای امنییت میبرد….روسها کف کردند چینی ها تب دارند…خلاصه ظاهرا خیلی خرتوخره… تمامی تحولات خیابان ناشی از عملکرد مشخص حکومت اسلامی ایران است . اینکه عوامل خارجی را بهانه سرکوب میکنند عجیب نیست . منهای این تئوری آخوندی ، این چه عملکرد اجتماعی و اقتصادی و سیاسی دینی حاکمان است که مردم هر عامل خارجی را بر آخوند ترجیح میدهند ؟


این جماعت آخوند حاکم خودش هم میداند که ادامه دادن به شکل سابق ممکن نیست . مردم در خیابان هستند….آدم گرسنه را تا مدتی با نشان دادن عکس غذا و وعده های تخمی میشود سرگرم کرد ، ولی از یک نقطه ی دیگر باید عمل مشخص داشت . برجام پروژه ای غربی بود و است که ظاهرا باید و به آرامی در همین مسیر طی طریق کنند . ولی هی مقاومت کردند. بخش دریافت پول نقدش را از آمریکا قبول دارند بخشهای دیگر را دوست ندارند درست ببینند ! نتیجه روشن است . سیستم ولایت فقیه اولین و بزرگترین تهدیدش داخلی است و زمانی در موضوع هژمونی منطقه ای هم میتواند دست بالا داشته باشد که شکاف بین جامعه و سیستم حاکم حداقل باشد کاری که عربستان با اصلاحات داخلی توان و قدرت مانور بیشتری برای خودش خرید . وقتی راه اصلاحات اجتماعی بسته باشد انقلاب اجتماعی اجتناب ناپذیر است .

بزرگترین خطر برای حکومت اسلامی ایران ریختن ترس مردم است . همین فردا سپاه پاسداران با سلاح سنگین در خیابان مستقر شود دیگر تاثیرهفته گذشته را ندارد . میتواند آدم بکشد یا خیابان را تصرف کند ولی نمیتواند خیابان را ساکت کند . حالا دیگر آتش زدن کاغذ باطله های قرآنی و پرچمهای خرچنگی هم تفریح مردم شده است . آن احمقی که سوزاندان پرچم خرچنگ نشان اسلامی برایش مفهوم نیست ولی له کردن و کشتار و سرکوب مردم برایش مفهوم است….اسمش حتی ناسیونالیسم هم نیست تخمایتسم است.

برای هر تصمیمی به جز سرکوب و کشتار و زندان و فیلتر و سانسور … فردا دیرتر از امروز است . استمرار خیزشهای اعتراضی مردم در خیابان به آرامی لایه های ساکت اجتماعی را هم وارد صحنه میکند. درد نداشتن لیاقت حاکمان در پیکره جامعه ایران سالهاست نشسته است ، این درد و درمانش ریشه داخلی دارد .

اسماعیل هوشیار
05.01.2018