غرب بیچاره میشود !


یک کارشناس نظامی غربی میگوید : حکومت اسلامی ایران خیلی قوی است ، می تواند خطوط کشتیرانی خلیج فارس، خلیج عمان و دریای خزر را با زرادخانه وسیعی که دارد -مانند زیردریایی، اژدر هوشمند، مین‌های کنترل از راه دور یا از پیش نصب شده و ضد کشتی از داخل خاک خود یا جزایر این کشور- تهدید کند.» سپاه پاسداران زرادخانه خود را با قایق‌های تندرو و هواپیماهای بدون سرنشین تکمیل کرده و می‌تواند با تاکتیک‌های چریکی، حریفی دشوار در نبرد نظامی باشد .خلاصه این آسیاب بادی که میبینید یک دشمن واقعی خفن و بی باک … که غرب را بیچاره و خاک برسر نموده است .

پس حکومت اسلامی ایران یک قدرت نظامی جهانی در خاورمیانه است و غرب بیچاره توان رویارویی را این قدرت را ندارد . دولت صدام دیکتاتور که ملقب به شیر عرب و پیروز جنگ ایران و عراق و اینا … بود 24 روزه سرنگون شد ولی حکومت اسلامی را کسی توان رویارویی ندارد . یک قدرت منطقه ایی که در همه جغرافیایی خاورمیانه نفوذ دارد ، دخالت میکند و عمل میکند .

فقط مخارج تمام این صحنه را کاخ سفید با دلار نقدی به سپاه پاسداران پرداخت میکند ، یعنی غرب بیچاره خودش میکارد ، آب و کود میدهد ، و دست آخر با فرزند ناخلف خودش وارد جنگی میشود که بازنده است ؟ یعنی با یه مشت گاگول غربی طرفیم ؟
پیدا کنید قدرت را ؟


مکرون: شرایط برای دیدار روحانی و ترامپ آماده شده…
ترامپ: احتمال دیدار واقعی است…
روحانی : تحریمها را بردارید تا با هم عکس بگیریم…
هیاتی از طرف ولایت فقیه در پی ‘پیشرفت مذاکرات’ هفته آینده به فرانسه می رود…

شکی نیست که ساختار قدرت در ایران از رهبر یا ولی فقیه چیده میشود پس وقتی مکرون از ملاقات روحانی با ترامپ میگوید یعنی ملاقات با ولایت فقیه . حسن روحانی فقط چهره پشت ویترین ولایت فقیه و سپاه پاسداران است و عملا کاره ایی نیست .

حالا فرض کنیم که ولایت فقیه سپاه که در لیست تروریستی هم هست … با ترامپ در کاخ سفید ملاقات کند … بعد چه میشود ؟


هیچی


هر ملاقات فرضی در هر جا و مقامی فقط یک معنی دارد که طرف برای ماندن در کلوپ قدرت غرب ، حاضر به پذیرش شرایط کاخ سفید است حال اینکه بتواند یا نه ؟ باید دید و زمان لازم دارد. این ادامه همان جام زهر برجام است یک قدم محکم دیگر در همان مسیر . در این قدم حکومت اسلامی ایران در موقعیتی نیست که برای ملاقات شرط و شروط مشخص کند .

ما تجربه کوبا و کره شمالی را داریم . در هر 2 مورد بعد از ملاقات معجزه ایی رخ نداد ، تحریمها بلافاصله لغو نشد . در پروسه ای لازم ، کره شمالی و کوبا باید ثابت کنند که علاوه بر خواستن…میتوانند . هدف نهایی غرب جهانی کردن نسخه اقتصادی خودش است . وجه مشترک بین کوبا و کره و حکومت اسلامی و امثالهم … کاملا مشخص است برای هر گونه تغییرات ساختاری باید قانون اساسی سیستم حاکم عوض شود . بفرما عوض کن حاجی …

به نظر من باید از چنین ملاقاتی فرضی استقبال کرد . فقط تفاوت کوبا و کره شمالی با حکومت اسلامی ایران این است که در کره و کوبا شکاف بین جامعه و سیستم کمتر است…

فساد ساختاری در کل سیستم حکومت اسلامی ایران نهادینه یا ارزش شده است . سیستمی که چهل سال با فساد مطلق دینی و رشوه و رانت و اختلاس … اداره شده است ، چطورمیتواند ریل عوض کند ؟ در ودیوار کشور ایران بوی فساد و دزدی و اختلاس الهی میدهد که روی قانون اساسی شریعت قدم میزند…

اسماعیل هوشیار
30.08.2019