تعامل سیاسی روپوشی برای توطیه های ژرف و مرموز بر…

نویسنده: مهرالدین مشید افغانستان دارالقرای گروه های تروریستی تحت حاکمیت طالبان با…

    عید قربان

           در ماتم قربانی باز  کویند که  عید قربا نست لیک چشم سحر…

             بزرنفاق انگریزی

                                            درو آن با داس روسی  استعمارگران جهان بمنظور غصب سرزمینها ی…

دولت و خدمت!

دولت به انگلیسی State و به فرانسوی Etate  و یا…

عید در غربت

 عید طرب با لب خندان کجاست  میله به آن قرغه و…

چه قیامت برپا کرده طالب!

امین الله مفکر امینی      2024-04-06! چــه قیامت برپــا کرده اند طالــــب درمیــــهــنِ…

Afghanistan

Geopolitics of Afghanistan – Part I By: Saber Azam [*] Introduction: Afghanistan has…

بازگشت عنتر

شاعر: ا-ایران احمدی، بازامدی تا سلطه بر ایران کنی انچه‌باقی مانده را…

آسایشگاه

"آسایشگاه" نام جدیدترین اثر "سامان فلاحی" (سامو) دوست شاعر و…

صابر صدیق

استاد "صابر صدیق" (به کُردی: سابیر سدیق) شاعر کُرد عراقی‌ست. نمونه‌ی…

شعر فوق‌العاده زیبای «سیب» و نظر سه شاعر!

بهرام رحمانی bahram.rehmani@gmaiul.com  وقت شعری و مطلبی و حرفی تازه و از…

رقابت کشور های منطقه و جهان و به حاشیه رفتن…

نویسنده: مهرالدین مشید قلاده داران تروریستان جهان؛ محور رقابت های کشور…

[کورد یەکیگە] 

کۆساڵان بەفر دەباڕیدو  ئەمن لە قۆچان ساردم دەبێ  ئەمن هاتنەگرین ئەبم  سیروان لەمالەم…

مضحکه ی تحت تعقیب بودن سراج الدین حقانی

             نوشته ی : اسماعیل فروغی   سفر پنجم…

جوانمرگی گرامشی؛ مبارز ایتالیایی، در زندان

Antonio Gramaschi (1891-1937) آرام بختیاری گرامشی؛ کمونیست ایتالیایی، خالق دفترهای زندان. آنتونیو-گرامشی (1937-1891م)…

جهان زیستی در بستر جهانی شدن جهان

جهان زیستی فرد٬ مجموعه خصایص و طرز فکری فردی وی…

تافگە صابر

خانم "تافگە صابر" (به کُردی: تاڤگە سابیر)، شاعر، نویسنده، سازنده‌ی…

چه کسانی جهان را اداره می کند؛ قدرت های واقعی…

نویسنده: مهرالدین مشید اداره کننده گان اصلی جهان قدرت های واقعی…

به بهانهٔ روزجهانی عدالت 

نگارشی از سخی صمیم.  ***  نظریات و افکار این قلم انفرادی ومنحصر…

دوحه محور توطیه های خوش خط و خال برضد مردم…

نویسنده: مهرالدین مشید نشست های بین المللی و نبود اراده ی…

«
»

عقیم سازی انتقام جویانه ی مردم افغانستان پس از یک قرن 

سلیمان کبیر نوری

درین جا می خوانید:

–  برای کسانیکه بیماری قلبی دارند، و یا افرادی که زیر سن 18 سال قرار دارند، دیدن این ویدیو مجاز نیست.

– شناخت انگلیس از مردم افغانستان( اظهارات جورج هارنی).

– وزارت امور حج و اوقاف از موجودیت نیم میلیون مدرسه ی غیر رسمی ( به اضافۀ ۵ هزارطلبه گاه رسمی‌) در داخل افغانستان سخن رانده است.

 –  بیش از 500 مدرسه ی دینی در بلخ بدون جواز فعالیت می کنند/ تعدادی مدارس، به نام اسلام داعش و طالب تربیه می کنند.

–  رهبران و نخبگان ولایت پنجشیر (مارشال فهیم خان، آقای قانونی، جنرال بسم الله؛ مهره ی همیشه فعال و اجیر سرشناس سعودی به نام جنرال جرآت مالک تلویزیون افغان، … و ده ها اجیر و مزدور دیگر) به تاسیس مکاتب دینی راجستر شده و بدون راجستر، در ولایت پنجشیر دست یازیده اند.

– امارات متحده اسلامی ( از جمله سه کشور نوکر انگریز، سعودی و پاکستان بود که امارت اسلامی طالبان را در 1996 به رسمیت شناخته بود)، برای ترویج بنیادگرایی در افغانستان، طی چند سال اخیر، بیست هزار ملا و مولوی را آموزش داده است که تا کنون هیچ رسانه ای  آن را افشا نکرده بود.

– چشمدید حضوری و مستند؛ از درنظرداشت آموزشی و پرورشی طلبه های کشور مان در مدرسه های دینی پاکستان- “از طلبه ها يك درنده وحشی آدم خور می سازند.”

– نیرنگ و خدعه زیر نام: دفاع از جمهوریت؛ نه از امارت!

– برنامه های شستشوی مغزی کودکان هموطن به وسیله ی شبکه های اطلاعاتی ی  “ام آی سیکس”، “سیا” و “آی ایس آی” در تبانی، همپایی و حمایت کشور های عربی حاشیه ی خلیج فارس

– پیام آخر: هوشیار باشید! اشغالگران به شما رحم نمی کنند! نگذارید دشمن خوناشام صد سال پیش شما(انگریز)، دوباره بر گلوی شما زانو نهد!

///

–  برای کسانیکه بیماری قلبی دارند، و یا افرادی که زیر سن 18 سال قرار دارند، دیدن این ویدیو مجاز نیست.

ویدیوی تازه و مستندی را از باشندگان قریه زرد کمر ولسوالی ینگی قلعه ی ولایت تخار، عزیزان برایم فرستاده بودند. درین ویدیو کودکان را در حالی دیدم که با تمام توان و نیرو در حال فرار از زیر رگبار مسلسل ها و مرگ حتمی و در فضای  انباشته از آواز شلیک سلاح های ثقیل هستند.

بی موجب نخواهد بود، این که من خود یکی از ده ها یادواره ی شخص خود را در حال فرار ازاین چنین منگنه های وحشت و دهشت در سالهای 1992  تا 1996، برای شما، با یک کوتاهه ای ذکر و تجسم و تصویر وحشت و بربریت کنم.

پیش ازین که حالت فریاد و شیون های آمیخته با مرگ کودکان تخاری خویش را به تصویر بکشم ( اصلن ذهن من برای دریافت یک  واژه ی کاملن متقن و دقیق  از چشمداشت و قراءت فضای وحشت و دهشت، رعب وترس در ویدیو، شوربختانه قاصر و ناتوان است)؛ هزاران بار، بدتر از حالت خود، کودکان تخار را به تصویر بکشم.

  طالبان با موجی از شلیک مرمی بر آنها بی وقفه هی فیر میکند  و موج و آواز شلیک گلوله باران حتا بر کودکان، اعصاب هر انسان  با وجدان و باشرف را تحت ضربات قرار میدهد.

لطف فرموده این ویدیو را ببینید! برای کسانیکه بیماری قلبی دارند، و یا افرادی که زیر سن 18 سال قرار دارند، دیدن این ویدیو مجاز نیست.

این کودک زیر ضربات و صاعقه ی شلیک مرگبار مرمی میخواهد جان خود را نجات دهد.

ویدیو:1

https://www.facebook.com/Breakingnews396/videos/685333472165155

-شناخت انگلیس از مردم افغانستان( اظهارات جورج هارنی)

بلی هم میهنان!

 ازین ویدیو ها کم نیستند. این فجایع و قتل عام مخالفین اصلی انگلیس( چونانیکه جورج هارنی نویسنده و ژورنالیست شهیر بریتانیایی، در کتاب خود زیر عنوان ” کشور گشایان ریشو” آن ها را به معرفی گرفته است.  

جورج درین کتاب اذعان داشته است که ما انگلیس ها کرکتر، عرف و آدات مردم و ملیت های افغانستان را از همه کسان بیشتر و خوبتر میشناسیم. گویا مشکل انگلیس پیوسته با مردم سرکش شمال کابل، و به صورت کل شمال افغانستان بوده است.) این مشکلات در ادوار تاریخ و چه در شرایط معاصر به شکلی از اشکال ادامه داشته است. امروز جاگزین یا نماینده ی انگلیس ( پاکستان) است که  کما فی سابق بازهم این مشکلات ادامه دارد.

امروز که انگلیس خود با متحد و فرنبردار همچو امریکا و نوکران اروپایی اش به ویژه فرانسه و آلمان، کشور مان را اشغال نموده، در تبانی با حاکمیت دست نشانده ی خویش، طی بیست سال تمام؛ بر زمین و هوای کشور مان مسلط بوده و روز تا روز انتقام خون سربازان خویش را از سال سال 1919  ( سال حصول استقلال افغانستان به وسیله مردم غیور آن وقت ، زیر زعامت شاه امان الله) از مردم شریف و مظلوم مان می گیرند.

امروز پاکستان همانا انگلیس است. طالب همانا پاکستان است.

آهای مردم بدانید!

 آوردن طالب در سیستم سیاسی و نظامی کشور، حاکمیت انگلیس و طالبان است.

آمدن  حاکمیت طالب، حاکمیت پاکستان است.

آی آنانی که با فریاد “افغان غیرتی” ( به قول آقای کرزی، این شخصیت شخیص و خاین ترین پاپت در تاریخ کشور: ما شیر هستیم شیر؛ ویدیو ها تهیه شده است) گلو پاره میکنید!

ای آنانی که با مذاکره و معامله و مصالحه با طالبان دل بسته اید که گویا صلح در کشور استقرار می یابد!

آیا میدانید که کمک های تریلیون دالری به کجا صرف شده است؟

فقط و فقط برای خرید به اصطلاح نخبگان!، رهبران! قواماندانان جهادی، خریداری احزاب چپی و میانه رو، روشنفکران چپی و میانه رو، ایجاد و تشکل ده ها حزب بنیادگرایی مزدور، ایجاد صد ها هزار مدرسه های دینی سعودی- پاکستانی راجستر شده و غیر راجستر شده به کمک حاکمیت های دست نشانده ی  افغانستان. آقای اشرف غنی احمدزی، طی یکی از مصاحبه های خویش با تلویزیون طلوع اظهار داشتند که ما مدارس دینی را از پاکستان به افغانستان انتقال میدهیم).  

بریتانیا، گرداننده ی سیاست جهانی، با رهبری دوران سه صد ساله در جهان نیک میداند که در هر کشوری، چگونه بازی را به پیش ببرد. در کشور های اسلامی بی نهایت ساده است. زیرا با مردم ساده مواجه است. همه را به وسیله ی ملا ها و روحانیون دست پرورده ی خویش افسون میکند.جورج هارنی در کتاب خود” کشور گشایان ریشو” مینویسد: زمانیکه با حکمتیار در چهار آسیاب دیدم، چشم هایش واقعن همچو مار مرا افسون کرده بود. گویا حکمتیار درسهای افسونگری را فرا گرفته بود. همین اکنون ده ها هزار ملا امام مساجد معاش میگیرند. این پول راکدام منابعی میپردازد؟ این در حالیست که حدود ده تا پانزده سال پیش، در یکی از رسانه های کشور خوانده بودم که، معاش ملا امامان بیشتر از سه هزار و پنجصد مسجد جامع به کمک دولت انگریز پرداخته می شود.

آیا ملا مجیب الرحمن انصاری که مسوول صد ها مدرسه دینی شباروزی در حوزه جنوب غرب کشور است؛ مصارف این همه مدارس را از کجا ها به دست می آورد؟ آیا  میتواند بدون یک حامی خارجی با این همه قلدری در ساحه ی خویش حاکمیت خودی شرع را اعلام و بر مردم مظلوم تعمیل نماید؟

ببینید!!!

– وزارت امور حج و اوقاف از موجودیت نیم میلیون مدرسه ی غیر رسمی ( به اضافۀ ۵ هزارطلبه گاه رسمی‌) در داخل افغانستان سخن رانده است.

انگریز به وسیله ی ابزار دین اسلام از مردم مان چگونه انتقام میگیرد!

گزارشی که هر انسان آگاه را دارد دیوانه میسازد:

«  ششصد هزار کودک و نوجوان در پنج هزار مدرسۀ دینی رسمی در داخل افغانستان درس دینی فرامی گیرند. مگر وزارت امور حج و اوقاف از موجودیت نیم میلیون مدرسۀ غیر رسمی ( به اضافۀ ۵ هزارطلبه گاه رسمی‌) در داخل افغانستان سخن رانده است. منبع تأمین مالی همه ای مدارس رسمی یا نیمه مخفی، بی هیچ تردیدی، محافل عرب شامل عربستان، امارات، قطر، کویت و… می باشند؛ کشورهایی که اکنون مایل اند چوکات های سنتی تعالیم اسلامی را درهم شکسته و درباشگاه کشورهای زنده و رو به توسعه، فضای تنفس برای خود ایجاد کنند.

من مراکز تروریست پروری را درشهرهای مختلف پاکستان از نزدیک دیده و به بی بی سی گزارش داده ام. اصلاً وقتی شما به مدرسه حقانیه دراکوره ختک پشاور وارد می شوید، دنیا رنگ کابوس به خود می گیرد و تا یک ساعت اگر آن جا بمانید، خود به کابوس تبدیل می شوید. این تنها یک نمونه است.

عرب ها و پاکستان برای افغانستان، همان کلبه های محقر نظریه و جهان بینی را تجویز می کنند. من در زنده گی خود، اخباروهم انگیز وسرشار از اضطراب و ترس را زیاد شنیده ام؛ اما ابعاد ترس از آیندۀ افغانستان که درین خبر تک سطری نمودار است، آن چنان گسترده و نا امید کننده است که جز یک معجزه، کدام راه نجاتی برای افغانستان را تصور کرده نمی توانم. پیشاپیش برای نسل بعدی و افغانستان ده سال بعد تسلیت می گویم. چون می دانم که هرگاه انفجاری راهبردی اتفاق نیفتد، افغانستان را درهمین حالت نگهمیدارند تا در زمین ما بازی خود را پیش ببرند.

نیم میلیون نفرکه نخست از خط تولید و توسعه اقتصادی واجتماعی بیرون کشیده شده و از تن و بند جامعه ارتزاق می کند. ثانیاً این عدد را ضرب پنج کنید ( نظر به تعداد خانواده های آن ها)؛ چه تصوری درذهن تان جان می گیرد؟ برفرض، هرپنج سال، میلیون ها نفر ازین مدارس فارغ شوند و به جمع طلبه های وارداتی از ۱۲ هزار مدارس پاکستان اضافه شوند؛ افغانستان نادار و زخمی درچی وضعیتی قرار می گیرد؟

همچنین فارغان جوان پنج هزار مدرسه رسمی و نیم میلیون مدارس خود سر درهر دوره، چه گونه و به انجام چی کاری و درکجا جذب خواهند شد؟». 2

-بیش از 500 مدرسه ی دینی در بلخ بدون جواز فعالیت می کنند/ تعدادی مدارس، به نام اسلام داعش و طالب تربیه می کنند.

راه اندازی فعالیت های شستشوی مغزی کودکان و نو جوانان مان را تنها در ولایت بلخ ملاحظه فرمایید!

« بیش از ۵۰۰ مدرسه دینی در بلخ بدون جواز فعالیت می کنند / تعدادی از مدارس بنام اسلام، داعش و طالب تربیت می کنند.

مولوی محمود دانشجو رییس ارشاد، حج و اوقاف ولایت بلخ در مراسم اهدا جواز و فعالیت مفید مدارس دینی در این ولایت گفت: برنامه امروزی به مناسبت فراغت ۳۰ دختر و پسر جوان از مدارس دینی که نزد ریاست ارشاد، حج و اوقاف ولایت بلخ جواز دارند دایر شده و قرار است که به چندین مدرسه دینی در همین برنامه جواز کار داده شود.
وی گفت که در برنامه امروز بیشتر از ۳۰ دختر و پسر که حافظ کل قرآن هستند تقدیر و قدردانی خواهد شد.
مولوی دانشجو افزود: بیشتر از ۱۴۰ مدرسه دینی در ریاست ارشاد، حج و اوقاف ولایت بلخ راجستر و ثبت است و ما با جدیت تمام ثبت مدارس دینی را دنبال خواهیم کرد.
رییس ارشاد، حج و اوقاف ولایت بلخ می گوید که بیشتر از ۵۰۰ مدرسه دینی بدون جواز کاری از طرف ما در ولایت بلخ فعالیت می کند.
عبدالله شهروند شهرمزارشریف در این رابطه می گوید دشمنان اسلام در قالب مدرسه و فعالیت دینی می خواهند افراطیت را در میان مسلمانان ترویج نمایند پس در این زمینه هوشیاری خانواده ها و حکومت ضروری می باشد.
وی از حکومت می خواهد جلو فعالیت خودسرانه بعضی از مدارس دینی را بگیرد چون آنها طالب و داعش تربیت می کنند یا این که نوجوانان را از اسلام دور می نمایند.
این درحالیست که شماری از فعالان مدنی بلخ از فعالیت برخی از مدارس غیر رسمی در این ولایت نگرانی داشته می‌گویند، دولت باید هر چه زود تر جلو فعالیت این نوع مدارس را بگیرد و یا هم ثبت و راجستر حج و اوقاف نماید.3

–  رهبران و نخبگان ولایت پنجشیر (مارشال فهیم خان، آقای قانونی، جنرال بسم الله؛ مهره ی همیشه فعال و اجیر سرشناس سعودی به نام جنرال جرآت مالک تلویزیون افغان، … و ده ها اجیر و مزدور دیگر) به تاسیس مکاتب دینی راجستر شده و بدون راجستر، در ولایت پنجشیر دست یازیده اند.

پنجشیر مهد مقاومت بر ضد طالبان تروریست، به یاری رهبران و نخبگان این ولا (مارشال فهیم خان، آقای قانونی، جنرال بسم الله؛ مهره ی  همیشه فعال و اجیر سرشناس سعودی به نام جنرال جرآت مالک تلویزیون افغان، … و ده ها اجیر و مزدور دیگر) به تاسیس مکاتب دینی راجستر شده و بدون راجستر، دست یازیده اند. همه ی این مدارس مهد شستشوی  مغزی کودکان و نو جوانان پنجشیر، رشد اندیشه های مربوط به برنامه های شبکه های اطلاعاتی ی خارجی همچو گروپ های “حزب التحریر و جمعیت اصلاح”(نیروه های مطمین و ذخیره برای داعش و طالب) محسوب میشوند. این کمینه مصروف نگارش پژوهش گسترده ای در رابطه به داعش خراسان بوده، و برخاست داعش و طالب از حوزه های عدیده ی قرا و قصبات پنجشیر را با ارایه ی نگاره ها و اسناد رسمی- دولتی نزدیک به سی پایگاه این شرارت پیشگان زیر نام “داعش خراسان” به دست نشر خواهم سپرد.

به جا خواهد بود تا اذعان دارم که جوانان با درک و با احساس این مرز و بوم، با درک رسالت تاریخی خویش، ازین برنامه های دشمنان بین المللی آگاهی داشته اند و درین راستا به افشاگری و مبارزه برخاسته اند.

آقای عبید مهدی درین رابطه چنین می نویسد:

” دیروز مطلبی در رابطه به فعالیت های زیر آبی و خطرناک حزب تحریر و جمعیت اصلاح در پایگاه های مقاومت نوشتم. من این دو سازمان را نرم افزار تروریزم طالبانی می‌دانم که با شستشوی مغزی دراز مدت، افراد را برای داعش، القاعده، طالبان و شبکه‌ی حقانی قابل استخدام می‌سازند.

هر کس فکر می کند من اشتباه کرده‌ام، برود از رهبران و کلان‌های این دو سازمان، پاسخ این پرسش را بیاورد:

آیا حمله‌ی انتحاری حرام مطلق است یا نیست؟

اگر رهبران حزب تحریر و جمعیت اصلاح حاضر شدند در یک پیام ویدیویی، حمله انتحاری را حرام مطلق بگویند، من از تمام خوانندگان و از اعضای این دو سازمان پوزش خواهم خواست. اگر حاضر نشدند، بدانید و آگاه باشید که اینها دقیقاً در حال سربازگیری از فرزندان شما اند و برای سازمان‌های تروریستی کار می‌کنند.” 4

– امارات متحده اسلامی ( از جمله سه کشور نوکر انگریز، سعودی و پاکستان بود که امارت اسلامی طالبان را در 1996 به رسمیت شناخته بود)، برای ترویج بنیادگرایی در افغانستان، طی چند سال اخیر، بیست هزار ملا و مولوی را آموزش داده است که تا کنون هیچ رسانه ای  آن را افشا نکرده بود.

جالبتر ازهمه این که، کشور امارات متحده عربی که از جمله سه کشور حامی تروریزم طالبانی  در سالهای 1990 بوده است ( امارات متحده ی عربی، سعودی و پاکستان، در راس همانا انگلیس یا انگریز) و امارت اسلامی ی اسلام آبادی پاکستان را به رسمیت شناخته بود، چه بیشرمانه از کمک های خویش به مردم افغانستان در دومین روز نشست بین‌المللی ژنو برای کمک به افغانستان با حضور نمایندگانی از ۷۰ کشور جهان و ۳۰ سازمان بین المللی در سوئیس با میزبانی مشترک سازمان ملل، فنلاند و دولت افغانستان اعلام داشته است:

بیست هزار روحانی مذهبی افغان را آموزش داده ایم

شمروزخان مسجدی، سخنگوی وزارت دارایی افغانستان که در نشست ژنو حضور دارد از قول نماینده کشور امارات متحده عربی نوشته که این کشور ۲۰ هزار روحانی مذهبی افغان را آموزش داده است. 5

-چشمدید حضوری و مستند؛ از درنظرداشت آموزشی و پرورشی طلبه های کشور مان در مدرسه های دینی پاکستان ” از طلبه ها یک درنده، وحشی و آدم خور می سازند.

آقای رزاق مامون از جمله نویسندگان مبتکر، خلاق و فعال کشور حضور و چشمدید خویش را در یکی از مدارس پاکستانی که کودکان کشور مان را آموزش دینی ی پاکستانی میداده اند، چنین به تصویر می کشند:

« از آنها يك درنده وحشي آدم خور مي سازند.

به عنوان يك مسلمان كه حد اقل تجربه حضور چند روزي را در مدرسه ديني پاكستان و پيش ملاها در خراسان( افغانستان) را دارم و مدتي هم در پي جستجوي حقايق بيرون از آن دنيايي بودم كه در ذهن من ملاها فرو ميكردند و مي گفتند:« اين دنيا ارزش ندارد ما براي آخرت زندگي ميكنيم، انسان مومن گوشه مسجد مي نشيند ذكر الله مي كند، شهادت بزرگترين نعمت است، كٌشتن كافران بزرگترين ثواب است، و غيره.» چنان با شور شوق از بهشت و شهادت، از گناه و جهنم تعريف ميكردند كه انگار جهان هستي فقط به اين منظور ساخته شده است تا اين موجود كه انسان باشد ميان خير و شر يكي را انتخاب كند و “بزرگترين خوبي جنگ و كٌشتن آدمها است!” مي باشد ” و براي بدي هر يك داستاني بر اساس ديدگاه خويش ميگويد.” انسان در هياهوي اين تناقضات و گفتارهاي عجيب و غريب كه با عقل سالم جور نمي آيد گرفتار مي گردد.

وقتي كودك و نوجوان هستي ذهن و جسمت پذيرايي هر نوع مسوليت را دارد/ هرچيزي در ذهنت فرو كنند جسم ات آن را حمل مي كند حتي اگر كٌشتن آدمها باشد بدون فكر كردن به عواقب آن مسوليت واگذار شده را انجام مي دهي به ويژه اينكه  راهي براي رسيدن به بهشت باشد «بهشتي كه آنها تعريف مي كنند از حوري، غلامان، سرسبزي و حاصل خيز بودن، از ميوه هاي رديف شده، چشمه ها و رود بارها و… از يك طرف از طرف ديگر از چيزهاي وحشتناك و آتش سوزان دوزخ شما را مي ترسانند كه شما مجبوريد ميان اين دو يكي را انتخاب كنيد كه آن رفتن به بهشت باشد و راه عبور آن قتل و كشتار آدمي است.»

هيچ وقت كودكان از خود سوال نمي كنند اگر كٌشتن آدمها و رسيدن به بهشتي كه آن ملاها توصيف مي كنند خوب است چرا اين ملاها پيشقدم نميشوند و دست به انتحار و كٌشتن خودشان نمي زنند.

كودكان نمي دانند اين دولت ها است از آنها به عنوان ابزار در جهت منافع مادي شان استفاده ميكنند و اين ملاها بيشتر از آنكه به فكر معنويات باشند به فكر ماديات هستند و بيشتر از اينكه به فكر خدا باشند به فكر رضايت پادشاه كشور هستند!

وقتي پدران و مادران كودكان و نوجوانان را به چنين آموزشگاه و پرورشگاه فكري تحويل مي دهند از آن كودكان و نوجوانان آن ملاها يك درنده وحشي آدمخور درست مي كنند كه نتيجه اش منزوي شدن از جامعه است يا اينكه آدم مي كٌشند يا كشته ميشوند كه پدر و مادر و خانواده تا ابد در ماتم مي نشينند.

پدران و مادران انتخاب اشتباه نكنند

تا آخر عمر در حسرت اشتباه خود بسوزند.»6

– نیرنگ و خدعه زیر نام: دفاع از جمهوریت؛ نه از امارت!

اکنون حاکمیت نامنهاد جمهوریت در افغانستان که کمیتی  از روشنفکران مان را غولانده است، بی خبر از دهر، و یا این که فهمیده و دانسته، به ارشاد همان دانشمند شهیر قرن بیست که بیشتر از یک قرن پیش خاطر نشان کرده بودند : “روشنفکر چگونه در کدام شرایطی مرتجع میشود!)، که به دستور و همیاری شبکه های استخبارات شناخته شده ی بین المللی توانسته است، چه سان هم میهنان وطندوست و روشنفکران پاکنهاد و ساده دل مان را زیر نام  ” دفاع از جمهوریت، نه امارت” استخدام نموده، ایشان را به دفاع از حاکمیت اشغال به مدیریت آقای غنی احمدزی رَم دهد، کاملن مبرهن و آشکار است. درین جا زمان یاری نمی دهد که در مورد سوابق رویکر های پیشین وحید عمر ها، مرتضوی ها، فیض الله ذکی ها، صدیق  صدیقی ها، سمیع حامد ها و ده های دگر.  آقای سمیع حامد چه مقبول اشعار انتقادی  خویش را در همایش ها با شیون و فریادی که رگها در گلوی آن جلالتمابی به روشنی برجسته شده، نمایان می شدند به قرائت میگرفت.  از اداره ی حامد کرزی ( حامی بومی و اصلی طالبان پاکستان )  و پس ازآن، از آقای  اشرف غنی این حاکم تمامیت خواه انتقاد میکردند.ببینید چه زیبا می سرودند:

تا چور قانونی شود، شورای دزدان ساختند

گرگان دوباره جبهه‌ی بر ضد انسان ساختند

تاراج کردند آن کَرَت اموالِ بیت المال را

از خانهِ ما بهر خود اینبار دوکان ساختند

ای هموطن، ای هموطن آواز خود را کن بلند

تا چند باشی گوسفند، تا چند باشی گوسفند .

  اما چونانیکه اسناد و شواهد میرساند، امروز این شاعر پیشین مردمی، و امروز مشاور ارشد اشرف غنی،   با پرداخت مبلغ 3650333  از (کود 91 ، گویا، اجیر اشغال شده است؟) 7

 – برنامه های شستشوی مغزی کودکان هموطن به وسیله ی شبکه های اطلاعاتی ی  “ام آی سیکس”، “سیا” و “آی ایس آی” در تبانی، همپایی و حمایت کشور های عربی حاشیه ی خلیج فارس

آهای مردم!

تصمیم وزارت تعلیم و تربیه، مبنی بر شستشوی مغزی کودکان از از صنف اول تا صنف سوم، کار رنگینه احمدی و اشرف غنی نیست، بل کار و برنامه ی شبکه های اطلاعاتی ی  “ام آی سیکس”، “سیا” و “آی ایس آی” در تبانی و حمایت کشور های عربی حاشیه ی خلیج فارس است و بس.

بیدار باشید!

مواظب کودکان خود باشید!

آنان را تسلیم ملا لندی ها نکنید!

شما خود زمینه را برای دادن اسناد بد نام کننده به دست استخبارات منطقه ای و بین المللی، مساعد نسازید!

– پیام آخر: هوشیار باشید! اشغالگران به شما رحم نمی کنند! نگذارید دشمن خوناشام صد سال پیش شما(انگریز)، دوباره بر گلوی شما زانو نهد!

پیام اصلی این است که:

گروهک های طالب، داعش، حقانی، حزب اسلامی، و در مجموع بیست و یک گروپی که از جانب خارجی ها گروپ های تروریستی فعال در کشور مان اعلام شده اند، همه و همه دشمنان مردم افغانستان اند.

امید بستن بر مذاکرات نامنهاد دوحه ( پروژه ی رذیلانه ی انگریز تحت سرپرستی امریکا- پاکستان) که عاملان این شبکه ها طی سالیان متمادی درین راستا پول می گیرند و تبلیغ میکنند و اکنون چهره های شان شناخته شده است؛ یک خبط سیاسی ی تاریخی و جبران ناپذیر است.

هموطن، دوست، و همکار پیشینم که از برنامه های قطر حدود ده سال پیش، از همه ریز و درشت ها آگاهی داشتند، و هر ازگاهی از من می خواستند که به دفاع از قطر بر آیم و ایشان را یاری رسانم؛ متوقعم که امروز باید صادقانه اعتراف نمایند که راه قطر به سوی ترویج و گسترش بنیادگرایی و تروریزم است و بس.

پذیرش این پروژه، نی تنها پاکستان (انگریز) را بر سرنوشت مردم مان حاکم میسازد، بل، تا بیشتر از نیم قرن زمینه را برای تاراج وغارت منابع زیر زمینی و روزمینی کشور مان به دست خارجی ها مساعد میسازد.

و گپ آخر این که:

آهای مردم!

هوشیار باشید!

اشغالگران به شما رحم نمی کنند!

نگذارید دشمنان خوناشام صد سال پیش شما (انگریز)، دوباره بر گلوی شما زانو نهند!

این دشمن، امروز  بر زمین، هوا و فضای شما مسلط است.

از نیات شوم اشغالگران به عامه ی مردم آگاهی دهید!

در دفاع از جان، مال، ناموس و وطن قد فراز کنید!

پیروزی آز آن توده هاست!

مردم اگر بخواهند، اراده کنند؛ در برابر هر غول استبداد جهانی، پیروز می شوند!

به شرط آگاهی، دانایی، هشیاری و عمل مردمانه !

پیروزی از آن مردم است!

پیروزی از آن مردم است!

***

1

https://www.facebook.com/Breakingnews396/videos/685333472165155

2

http://www.razaqmamoon.com/search?updated-max=2020-11-19T02:36:00%2B04:30&max-results=30

3

بیش از ۵۰۰ مدرسه دینی در بلخ بدون جواز فعالیت می کنند / تعدادی از مدارس بنام اسلام داعش و طالب تربیت می کنند

4

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10221733812388461&id=1050241149

5

https://www.bbc.com/persian/live/afghanistan-55044440

6

http://www.razaqmamoon.com/search?updated-max=2020-11-19T02:36:00%2B04:30&max-results=30

7

https://www.facebook.com/100818318492625/posts/135431738364616/

8

بایگانی شخصی نگارنده.