امید حکومت مشارکت ملی قربانی تجربه های ناکامی حکومت وحدت…

نویسنده: مهرالدین مشید در این تردیدی نیست که در این جهان…

«نمی‌ خواهم که دیگر یک انسان باشم!» 

محمد عالم افتخار                   (مقدماتی بر تئوری های پسا کرونایی ـ 4) برخ…

عدم همکاری صادقانۀ اسلام آباد باکابل سبب نگرانی واشنگتن…

نویسنده: مهرالدین مشید زمان پیوستن کشور های همسایه به کاروان مصالحه…

عید درقرنطین

 نوشته : نذیرظفر ای یار در قر نطـــــــین عید شما مبارک ای…

رکود اقتصادی بزرگ‌تری در پیش است

نورئیل روبینی/ آمادور نویدی اگرچه هیچ‌گاه زمان خوبی برای یک بیماری مُسری…

عید در پهنه دود و آتش

در ا نتظار عید م ،   اما   نمی …

داستان «جلای وطن»

نویسنده «عبدالله حسین»؛ مترجم «علی ملایجردی» عبدالله حسین (-1931) زمانی که…

عید آزادی وطن

رسول پویان عیدسـت تا که دل بـه دل گفتگو کند یک بوسـه…

عید تنهایی

عید ما عید کرونایی بود  عید فکر و عید سودایی بود در…

شعار های ناهمزمان با مرحله رشد جامعه

بیژن باران  من به ویژه نسبت به هر فرد روسی…

سروده ای طنزی برای رهبران جهادی بنام!

امین الله مفکر مینی 2020-08-05 با این همه جد…

آیا سرمایه‌داری از پیامدهای پاندمی کووید ـ ۱۹ جان به‌در…

نویسنده: بهمن آزاد برگرفته از : شماره ویژهُ «مانیفست صلح» ارگان کمیتهٔ…

سخاوتمندان نابکار

نویسنده: میترا تهامی در سال ۲۰۱۵، به‌دنبال اعلام جرم پزشکان هندی علیه…

واکسن‌ها و بنیاد گیتس

برگرفته از : کانال تلگرام مجله «دانش و مردم» مدافعان جهانی سلامت…

جنگ، تداوم تراژیدی و فاجعه انسانی!

بنابر گفته دوستی، افغانستان تجربه گاه خونین کشور های مختلف…

اقتدار و زعامت ملی و حکومت داری خوب مشتی کوبنده…

نویسنده: مهرالدین مشید صلح خوب است و اما نه با طالبان اقتدار…

من متهم مى سازم! 

میر عبدالواحد سادات من جرم را تعريف و مجرم را معرفى…

فیصله امیر المؤمنین حضرت عمر به نفع یهودی

امین الدین «سعیدی ـ سعید افغانی » مالک از سعید بن…

برای طالبان، پاندمی یک نردبان است

این گروه اسلام‌گرا از بحران ویروس کرونا برای پروپاگندا -…

مثبت اندیشی مدیریتی

 هر چیزی در این گیتی طوری وجود دارد که حالت…

«
»

سوسیالیسم ترسی ندارد !


بورژوازی از چیزی نمیترسد . آنها از تجربه ای به نام سوسیالیسم در اشکال استالینی و لنینی در قرن بیستم به طور واقعی ترسی ندارند . دست پاچه نشان میدهند حتی از نفوذ ولایت فقیه در خاورمیانه قرن 21 و یا تروریست داعشی ! در قرن پیش خطر و ترس جدی بود ، ولی حالا فقط اینطور نشان میدهند … خلاء دیالکتیکی را با همین دشمنان فرضی پر میکنند و میتازند !

سوسیالیسم یک ایده آرمانی و انسانی است که امیدوارم روزی درمقام اجتماعی وسیاسی محقق شود، ولی این ترسی ندارد. آنها از “هیچی” باید بترسند ! در هیچی استنعداد گندیدگی دارند مثل مُرداب … نیم بیشتر جمعییت جهان درمسیر وآرزوی رسیدن به راهی است با شاخص و ارزشهای بورژوازی . آدمها وقتی سیر هستند و سقفی هم برای استراحت دارند و دردی هم نداشته باشند ، فکرشان کار میکند و میتوانند خلاق باشند !


در آلمان سالها پیش خانواده ایی ایرانی زندگی میکرد که پدرومادر سواد آکادمیک نداشتند و سیاسی هم نبودند … اما پدر خانواده هر وقت وارد دفتر کار مشاور دولتی یا سوسیال میشد یک شعار ثابت و تئوری ساده و جالب داشت : اگر بچه های من لباس و کفش و غذا دارند آلمان خوب است و گرنه آلمان بد است…با تئوری و کاپیتال مارکس هم اساسا آشنایی نداشت و تمایلی نداشت بداند !


نیمی بیشتر جمعییت جهان گرسنه هستند وانسان گرسنه ازسوسیالیسم تصویری نمیتوانند داشته باشند . مترجمی که برایم تعریف میکرد گفت یک بار اتفاقی کاپیتال مارکس را توی کیفم دید و با اشاره به عکس مارکس گفت من این را میشناسم . دوست مترجم هم با کنجکاوی میپرسد از کجا میشناسی ؟ طرف هم جواب میدهد ، شاطر عباس محله خودمان است فقط کمی چاق شده ناکِس … !

دنیای آرمانی سوسیالیسم قرن پیش یک جی پی اس داشت با آدرس مشخص و علائم معلوم . آدمها فقط باید انتخاب میکردند . حالا اکثر همان آدمها با همان شاخص های ثابت جی پی اس قدیمی سوسیالیست قرن پیش ، مشغول بازی شده اند جهت سرگرمی ! در دنیای مجازی انقلاب میکنند و سرنگونی و مبارزه … ولی در دنیای واقعی سرگردانند و حرفی جدید ندارند ! آنها که سیر هستند سرشان توی دنیای مجازی است و گرسنگان فقط فکر نان ، وقتی ندارند برای فکر و خلاقییت . بورژوازی قطعا نمیتواند تمام روزنه ها را تا همیشه ببندد تا چیزی جدید خلق نشود . ولی در تاکتیک میتواند از درون خودش انواع بدیلهای حتی سوسیالیستی را خلق کند ! من به آن میگویم قدرت مانور بورژوازی .


ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که در واکنش، به حملات گروههای فلسطینی ده هدف متعلق به حکومت حماس و همچنین گروه جهاد اسلامی را در غزه هراهیدف بمباران هوایی قرار داده است. ارتش اسرائیل روز شنبه در واکنش به حملات راکتی گروه‌های فلسطینی از غزه به اسرائیل ، به مناطق مختلف نوار غزه حمله هوایی و توپخانه‌ای کرد. منابع خبری نوشتند از صبح روز شنبه، بیش از ۲۰۰ فروند موشک از غزه به اسرائیل شلیک کرده‌اند و ارتش اسرائیل هم متقابلا حملاتی سنگین هوایی را علیه گروههای تروریستی فلسطینی شروع کرد . از تلفات این مجموعه ازحملات خبری منتشر نشده است..کاخ سفید حملات علیه اسرائیل را محکوم کرد و به اسرائیل هم گفت بزن سرویسشون کن .

به دنبال این حملات قاسم سلیمانی به عنوان فرمانده قدس سپاه پاسداران هیچی نگفت و قاطعانه اعلام کرد به دلیل نزدیکی ماه رمضان من و بابام روزه سکوت میگیرم .

قاسم سلیمانی به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه را فقط حکومت اسلامی در ایران گُنده و سوژه نکرد ، آمریکا هم سنگ تمام گذاشت و در سوریه طوری نشان داد که انگار کل سوریه روی کول قاسم هرکول میچرخه ، و الا به طور واقعی اون بچه پاسدار اندازه این حرفها نیست.

رادیو آلمان فارسی : آمار وزارت بهداشت حکومت اسلامی ایران نشان می‌دهد که تقریبا ۳۰ درصد جمعیت ایران دچار اختلال روانی هستند. برخی روانشناسان نسبت به ادامه “سرکوب سازماندهی شده دولتی” به عنوان عامل ایجاد اختلال‌های روانی هشدار می‌دهند… اگر واقعا 30 درصد جمعییت روانی باشن که امیدوار کننده است .

انسانی که با حضورش و عملکردش در هر محیطی دگرگونی ایجاد نکند ، تفاوتی ماهوی با بقیه جانوران ندارد ، انسان هم حلقه ای متصل و مشترک از یک زنجیره نباتی است ، تنها تفاوت بین انسان با بقیه جانوران و اقوام دور و نزدیک خودش همین ایجاد دگرگونی است ، بقیه جانوران عمدتا توسط عوامل بیرونی و جبری دگرگون میشوند .


دوستی نوشته بود : نمیشود از حرفها و ظاهر افراد تشخیص درست داد که فردی مثبت است یا منفی … ولی قطعا از فضایی که افراد در اطراف خودشان میسازند میشود شناختی نسبی پیدا کرد . چرا که کسی نمیتواند در اطرف خود فضایی بسازد که با روحش سازگاری نداشته باشد . من که کُرخیدم .


وزیر خارجه کاخ سفید : ما به دنبال ایجاد شرایطی هستیم که مردم ایران خودشان رژیم را عوض کنند …

بلومبرگ: دولت آمریکا برخی معافیت‌ها در مورد برنامه هسته‌ای ایران را تمدید خواهد کرد…

کاخ سفید: ترامپ و پوتین درباره پیمان هسته‌ای، ونزوئلا و گزارش مالر گفت‌وگو کردند…

جناب کاخ سفید شما نه به دنبال تغییر حکومت اسلامی ایران هستید و نه دشمن ملاهای ایرانی … شماها فقط بازی خودتان را میکنید و از وجود حکومت اسلامی ایران با تمام کارهایش بیشترین سود را میکنید و به حضور چنین پدیده ایی حکومت اسلامی در ایران رسمییت داده و میدهید . حکایت آرایش جنگی خامنه ای هم فقط برای مردم و در مقابل مردم بوده و هست .

06.05.2019

اسماعیل هوشیار