رودی جولیانی سفری به آلبانی داشت …


شهردار سابق نیویورک رودی جولیانی، سناتور جوزف لیبرمن از آمریکا، میشل آلیو-ماری وزیر خارجه پیشین فرانسه، جان برد وزیر خارجه قبلی کانادا، رابرت جوزف، معاون پیشین وزارت‌خارجه آمریکا، ارتشبد جیمز کانویا و سناتور رابرت توریسلی، هر دو از آمریکا از زمره شرکت‌کنندگان در مراسم مجاهدین خلق بوده‌اند
 . شرکت‌کنندگان درهتل EDER مستقر شدند و بعد در سخنرانی‌هایشان از خروج آمریکا از برجام و افزودن فشارهای تحریمی حمایت کردند.

آخرین سوال رادیو فردا از جولیانی : آقای جولیانی مشخص است که شما نسبت به جمهوری اسلامی ایران نظرات منفی بسیار شدیدی دارید، اما چرا از مجاهدین حمایت می‌کنید؟ چرا رضا پهلوی نه ؟

جولیانی: راستش رضا خیلی ملوستر است، ولی هر چی فکر میکنم که به کجای این”پنیرشیربرنجی” دلخوش باشم عقلم به جایی نمیرسه … بعدشم ما میخوایم عظما و براداران سپاه جلوزولز کنن ، با رضا پهلوی اینا خوش خوششون هم میشه !


مجاهدین اسیر در آلبانی قدرت سازماندهی خوبی دارند ولی برای شرکت در قدرت سیاسی باید بتوانند با بقیه نیروهای موجود هماهنگ شوند و این قدم بزرگی است ، راحت هم نیست . غرب در حال حاضر در مقابله با سیاستهای حکومت اسلامی با این برگ تبلیغاتی بازی میکند ولی عملا هیچ علاقه ای به دادن هژمونی قدرت سیاسی به این ورژن فعلی مجاهدین ندارد .

بازماندگان سلطنتی به شدت مورد علاقه غرب هستند ولی هیچ توانی یا عرضه سیاسی ندارند . بقیه نیروهای موجود هم توان اداره ایران را ندارند . شاخه ای از نیروهای کردی مجددا به مذاکره با حکومت اسلامی نشست و بخشی دیگر توپ باران شد . این بار هم مذاکرات کردها با حکومت اسلامی ایران اگر به کشتار آنها ختم نشود ، مثل تجربه قاسملو و رستوران میکونوس … ولی جدیتی هم در مسیر مذاکره و تعامل ندارد ، فقط جنبه بازی و سرگرمی دارد .

علامتهای جدی بودن هر نوع مذاکره ایی توسط حکومت اسلامی ایران با نیروهای مخالف بازی کردن با حلقات ضعیف نیست . باید بتواند با همه نیروها از جمله مجاهدین و سلطنت و کمونیست … به مذاکره بنشیند . برای اینکه بتواند با همه بنشیند قبلش حتما باید با جامعه جهانی در توافق و تفاهم باشد مثل دمای بیرونی و درونی بدن که باید تنظیم باشد ، والا پدیده تب میکند…

حکومتی هم که با جامعه جهانی و نیروهای مخالف خودش بتواند در تعامل و تفاهم باشد و ظرفییت گفتگوی جدی داشته باشد ، قطعا محتوای فاشیست دینی و توحش فعلی را ندارد .

اسماعیل هوشیار

14.07.2019