مکر دشمن

  نوشته نذیر ظفر با مکـــــر خصم ، یار ز پیشم…

نویسنده ی متعهد نمادی از شهریاری و شکوهی از اقتدار…

نویسنده: مهرالدین مشید تعهد در قلمرو  ادبیات و رسالت ملی و…

اهداف حزب!

امین الله مفکر امینی      2024-12-04! اهـــــدافِ حــزبم بـــودست صلح وصفا ی مــردم…

پسا ۷ و ۸ ثور٬ در غایت عمل وحدت دارند!

در نخست٬ دین ماتریالیستی یا اسلام سیاسی را٬ بدانیم٬ که…

نگرانی ملاهبت الله از به صدا درآمدن آجیر فروریزی کاخ…

نویسنده: مهرالدین مشید پیام امیر الغایبین و فرار او از مرگ؛…

مدارای خرد

رسول پویان عصا برجان انسان مار زهرآگین شده امروز کهن افسانۀ کین،…

افراطیت و تروریسم زنجیره ای از توطیه های بی پایان

نویسنده: مهرالدین مشید تهاجم شوروی به افغانستان و به صدا درآمدن…

عید غریبان

عید است رسم غصه ز دلها نچکاندیم درد و غم و…

محبت، شماره یکم، سال ۲۷م

شماره جدید محبت نشر شد. پیشکش تان باد!

روشنفکر از نظر رفقا و تعریف ما زحمتکشان سابق

Intellektualismus. آرام بختیاری روشنفکر،- یک روشنگر منتقد و عدالتخواه دمکرات مردمی آرامانگرا -…

پیام تبریکی  

بسم‌الله الرحمن الرحیم اجماع بزرگ ملی افغانستان به مناسبت حلول عید سعید…

عید خونین

رسول پویان جهان با نـقـشۀ اهـریمنی گـردیـده پـر دعوا چه داد و…

بازی های ژیوپولیتیکی یا دشنه های آخته بر گلوی مردم…

نویسنده: مهرالدین مشید بازی های سیاسی در جغرافیای افتاده زیر پاشنه…

ادریس علی

آقای "ادریس علی"، (به کُردی: ئیدریس عەلی) شاعر و نویسنده‌ی…

گزیده‌ای از مقالهٔ «هدف دوگانهٔ اکوسوسیالیسم دموکراتیک»

نویسنده: جیسون هی‎کل ــ با گذشت بیش از دو دهه از…

مثلث خبیثه ی استخباراتی ایکه افغانستان را به کام آتش…

نویسنده: مهرالدین مشید اقنوم سه گانه ی شرارت در نمادی از…

اعلام دشمنی با زنان؛ زیر پرسش بردن اسلام و یا…

نویسنده: مهرالدین مشید رهبر طالبان از غیبت تا حضور و اعلان…

ګوند، ائتلاف او خوځښت

نور محمد غفوری  په ټولنیزو فعالیتونو کې د ګډون وسیلې   د سیاسي…

از روزی می‌ترسم 

از روزی می‌ترسم  که سرم را بر روی سینه‌ات بگذارم و تپش…

چرا نجیب بارور را شماتت و تقبیح نماییم ؟

                 نوشته ی : اسماعیل فروغی           به…

«
»

رمز گشائی آمار دربارۀ کروناویروس

1 مه 2020

 اگر با دقت بخوانیم :

خطر خیلی ضعیف است

دکتر گری کوهلز

Dr. Gary G. Kohls

مرکز پژوهش های جهانی سازی، 25 آوریل 2020

(مضمون : تحریف رسانه ای، علم و پزشکی)

دکتر گری کوهلز پزشک خانواده در مناطق روستائی ست و از سال 2008 دوران بازنشستگی خود را در دُلوث در مینه سوتا به سر می برد. او آخرین دهۀ حرفۀ پزشکی خود را در زمینۀ پزشک خانواده، به بهداشت روانی جامع ( طب کل نگر ) در دُلوث اختصاص داده است.

https://www.mondialisation.ca/wp-content/uploads/2020/04/corona_sweden_ignorance--400x279.jpg

خواهش می کنم به آمار پی آمده توجه داشته باشید و ببینید که تا چه اندازه با تبلیغات کلیۀ رسانه ها در تضاد قرار می گیرد، به علاوه تلویزیون، رادیو و نشریات نوشتاری ملی، استانی و محلی :

برای نمونه، باید یادآور شویم که فقط یک بخش کوچک یک درصدی از جمعیت چین به کووید آلوده شدند، با وجود این از طریق گزارشات رسانه ای که به شکل گسترده پخش شد، موفق شدند به اغلب ما بباورانند که کل جمعیت چین در خطر بوده است.

مجموع آمار مربوط به خطر عینی آلودگی به کووید در اواسط ماه آوریل خیلی کمتر از 1 روی 100 بوده (بگونه ای که رسانه ها اعلام کرده اند) موضوعی که حتا در واقع می تواند موجب نگرانی من باشد. شاخص : میزان خطرات خیلی خیلی کمتر است.

1) شمار افراد آلوده به کووید (که آزمایشگاه همۀ آنها را تأیید نکرده است!) آنانی که در ایالات متحده اعلام شده ( در حال حاضر) 564000 مورد بوده است. جمعیت ایالات متحده 330000000 (330 میلیون) نفر است، که وقتی به 564000 تقسیم می کنیم حاصل آن عبارت است از 0،0017، یعنی درصدی ناچیز برای شانس ابتلا به کووید (170 مورد آلودگی در 100000 آمریکائی).

2) خطر مرک در اثر کووید در ایالات متحده (تا کنون 23000 فوتی، یعنی رقمی که در واقع در آن اغراق شده، بطور کلی به دلیل شمار آزمون های واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) که به اشتباه مثبت اعلام شده و تعداد اضافه شده برای گواهی فوت « معما » خواهد بود) از % 0،007 نامحتملتر است (23000 تقسیم بر 330000000 برابر است با 0،0000696، یعنی از هر 100000 آمریکائی 7 نفر در اثر کووید فوت کرده اند.

3) اغلب این ریسک اندکی که به مرگ می انجامد به افراد آسیب پذیر، مبتلایان به بیماریهای مزمن، افراد سالخورده، افرادی که از بد غذائی رنج می برند یا از داروهای زیاد استفاده می کنند، واکسیناسیونهای متعدد و بیمارانی که مرحلۀ پایانی زندگی شان را در وضعیت گیاهی می گذرانند، و یا در خانه های سالمندان و باز نشستگان بستری هستند، و مانند اینها مربوط می باشد.

4) آمار مهمی که به ندرت از آن یاد می شود، شمار فوتی های نسبت داده شده به کووید-19 در میلیون نفر در ساکنان کشورهاست. در ایالات متحدۀ آمریکا این تعداد در اواسط آوریل 15 مرگ در اثر کووید -19 در یک میلیون بوده است. این تعداد فوتی به این معناست که در ایالات متحده از 1000000 نفر فقط 15 نفر فوت کرده اند و 999985 آمریکائی در اثر کووید-19 فوت نکرده اند.

5) برای اینکه فوتی های مربوط به کووید-19 در ایالات متحده را در چشم انداز قرار دهیم، شمار فوتی ها در کشورهای اسکاندیناو بیشتر است، 20 در میلیون. در ایتالیا، شمار فوتی ها در اثر کووید 218 در میلیون، در اسپانیا 201، در آلمان 11 فوتی، در کانادا 3 فوتی، در اسرائیل 3 فوتی، در چین 2 فوتی، در برزیل 1 فوتی در میلیون، و مانند اینها.

6) یک رقم مهم دیگری که باید بدانیم، شمار فوتی ها در حالت کلی ست که هر روز در یک کشور مشخص به هر دلیلی وقوع می پیوندد، شماری که حد متوسط آن طی ده های گذشته محاسبه شده است. برای نمونه، روزانه 2500 نفر در آلمان فوت می کنند، در آمریکا این میزان از مرگ و میر در روز 7755 فوتی ست. طبیعتاً، بخش بزرگی از فوتی ها نزد جمعیت سالخورده به هر دلیلی به وقوع می پیوندد، افرادی که در مرحلۀ پایانی زندگی شان به سر می برند، به علاوه آنانی که طی شیوع پاندمی های آنفولانزای ویروسی هر ساله می میرند.

7) شمار فوتی های روزمره با احتساب دلایل متنوع در ایالات متحده 7755 نفر است (= 2830690 در سال)، 26670 در هند، 3630 در ژاپن، 1737 در ایتالیا، 1647 در فرانسه، 1444 در روسیه، 780 در کانادا، 920 در برزیل، 447 در استرالیا، 259 در سوئد، 122 در اسرائیل، و مانند اینها.

8) و حائز اهمیت است تا بدانیم که در ایالات متحده مکانهائی که فوت افراد در آنجا به وقوع می پیوندد %60 در بیمارستان، %20 در خانه های سالمندان و بازنشستگان و %20 در مکانهای خارج از مؤسسات یعنی عموماً در منازل روی می دهد.

9) برای مینه سوتا (با 5600000 جمعیت) خطر ابتلا به کووید-19 اندک است (کل تعداد موردها در مینه سوتا در اواسط آوریل = 1621 مورد بوده است) : %0،00289 (1641 تقسیم بر 5600000 = 0،000002898). بخش بزرگی از موردها در مناطق پر جمعیت در شهرهای بزرگ با تراکم بالا روی داده که در نیمۀ جنوبی ایالت واقع شده است.

10) من در دُلوث زندگی می کنم در بخش سنت لوئی (جمعیت = 199000 نفر). در 18 آوریل، 52 مورد آلودگی با 8 فوتی، یعنی %0،026 شانس ابتلا به کووید، و یعنی برای هر 100000 نفر، 26 نفر آلوده شده اند و میزان احتمال مرگ و میر در اثر کووید %0،004 بوده است = 4 نفر در 100000 نفر از اهالی سنت لوئی.

11) خطر ابتلا به کووید برای آنانی که در نیمۀ شمالی مینه سوتا زندگی می کنند از این نیز ضعیفتر است. تا نیمۀ مارس در شمال هیچ موردی وجود نداشت، سپس وضعیت به کندی از صفر به تعداد اندکی در روز تغییر کرد.

12) باید توجه داشته باشیم که دفتر آمار آژانس فدرال در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها (CDC)  قویاً همۀ پزشکان آمریکائی را تشویق می کند (و حتا دستور می دهد) که دلیل فوت هر بیماری که نتیجۀ آزمون او مثبت و یا به سادگی به کووید مظنون بوده، چه اینکه در بیمارستان، خانه و یا خیابان فوت کرده باشد، صدور گواهینامۀ فوت او را به نام کووید به ثبت برسانند. این موضوع حتا برای بیماران سالخورده ای که در مرحلۀ پایانی زندگی بوده اند نیز صدق می کند که می توانستند در اثر بیماریهای قلبی، تنفسی، کلیوی، نقص ایمنی و یا کبد که در عین حال درمان آنها با تجویز انبوهی از داروها همراه است و به سهم خود می تواند مسمویت تولید می کند.

13) به دلیل اشتباهات و نقص در آزمونهائی که به اثبات نرسیده، باید در نظر داشته باشیم که درصدی نامشخص از کوویدهای مثبت در واقع مثبت های اشتباهی هستند، در نتیجه بیماران مبتلا به سرماخوردگی معمولی یا حتا آنانی که هیچ عارضه ای را نشان نمی دهند براحتی ولی به اشتباه می توانند به نام کووید-19 به حساب بیایند. علاوه بر این می دانیم که درصدی از بیماران به کووید بی خطر مبتلا می شوند، به ویژه :

الف ] موردهای سرماخوردگی که می تواند به دلیل ویروس کرونا باشد

ب ] موردهای عفونی ویروس کرونا از نوع مرس MERS یا سارس  SRAS یا..

پ ] مبتلایان بدون عارضه شماری از انواع ویروس کرونای بی خطر که کووید-19 نیستند

14) در سیستم غربال سراسری ایسلند، به میزان %50 مثبت اشتباهی نزد ایسلندی هائی به ثبت رسیده که بدون عارضه بوده که هرگز به بیماری مشابه به گریپ مبتلا نشده اند.  آیا این افراد در حال ابتلا به سرماخوردگی و یا به ویروس کرونای بی خطر بوده اند و یا اینکه آزمون اشتباه بوده است ؟

15) پس، من به آنهائی که شانس زندگی در مناطق خارج از کلان شهرها مانند شمال مینه سوتا را داشته اند پیشنهاد می کنم که بروند بیرون و قدم بزنند، نفس عمیق بکشند، با ماشینشان دور بزنند، به فروشگاه های کوچک سر بزنند. در این گردشها اگر دوستی را دیدند، پس از دو هفته قرنطینه، بدون ماسک، او را در آغوش بگیرند، و از این همه التهاب و نگرانی بیرون بیایند.

چند مقالۀ مهم :

1] Le puissant article de Peter Koenig sur la « crise » de COVID, publié par Global Research en 3 500 mots.

پیتر کونیگ : کروناویروس – نتایج مگا افسردگی قریب الوقوع…11 آوریل 2020 (مترجم : این مقاله بفارسی ترجمه شده است)

2] La puissante vidéo de 45 minutes de Spiro Skouras sur la « crise » de COVID et le Nouvel ordre mondial ; et

3] Le puissant article de Scott Tips, 6650 mots, sur la « crise » COVID.

دکتر گری کوهلز

Article original en anglais :

https://www.globalresearch.ca/wp-content/uploads/2020/03/corona_sweden_ignorance-1024x713-51x46.jpg

De-mystifying the Coronavirus Statistics. Read Carefully: The Risks Are Exceedingly Low!

برخی از مقاله های آرشیو دکتر کوهلز :

http://duluthreader.com/search?search_term=Duty+to+Warn&p=2;
http://www.globalresearch.ca/author/gary-g-kohls;

http://freepress.org/geographic-scope/national; https://www.lewrockwell.com/author/gary-g-kohls/ ; et 

https://www.transcend.org/tms/search/?q=gary+kohls+articles

لینک متن اصلی :

ترجمۀ حمید محوی

پاریس. 1 مه 2020