دکتر زکیه عادلی به عنوان معین امور اجتماعی وزارت عدلیه ج.ا.ا، امروز معرفی گردید

3 اسد 1397

در مراسمی که به این منظور در وزارت عدلیه برگزار گردید، جلالتمآب دکتر عبدالبصیر انور وزیر عدلیه ج.ا.ا، محترم حمید الله فاروقی رییس پوهنتون کابل، دکتر مجیب الرحمن رحیمی سخنگوی ریاست اجراییه ج.ا.ا، نمایندۀ دفتر بانوی اول، مهمانان از معاونیت دوم ریاست جمهوری، معین مالی و اداری وزارت عدلیه، معین وزارت مخابرات، استادان پوهنتون کابل و سایر دوستان و همکاران دکتر زکیه عادلی، حضور داشتند.

وزیر عدلیه ج.ا.ا، حضور مهمانان را خوش آمدید گفته، تزئید بست معینیت امور اجتماعی را در وزارت عدلیه یک ضرورت مبرم دانست و از منظوری تزئید این بست توسط رییس جمهور اسلامی افغانستان، ابراز سپاس و امتنان نمود. وی، گزینش دکتر زکیه عادلی را به عنوان معین امور اجتماعی وزارت عدلیه، یک اقدام بجا دانسته و ابراز امیدواری نمود که با آمدن ایشان کارهای مربوط به امور اجتماعی این وزارت به شکل بهتر آن به پیش خواهد رفت. وزیر عدلیه، کامیابی‌های بیشتر را برای معین امور اجتماعی این وزارت، آرزو نموده و ابراز امیدواری کرد که با حضور ایشان، زمینۀ ارتباط و هماهنگی با نهادهای علمی و دانشگاهی، بیشتر گردد.

خانم عزیزه عدالتخواه رییس عمومی ریاست مساعدت‌های حقوقی وزارت عدلیه، حکم مقام عالی ریاست جمهوری را به خوانش گرفته و در کنار آن، سوانح تحصیلی خانم عادلی را نیز بیان کرد.

در ادامه، آقای فاروقی رییس پوهنتون کابل، تقرر خانم عادلی را به عنوان معین امور اجتماعی وزارت عدلیه تبریک گفته و راجع به کارکردها و توانایی‌های ایشان در پوهنتون کابل صحبت نمود. وی همچنان از دستاوردهای وزارت عدلیه در عرصۀ قانون‌گذاری سخن گفته و ابراز امیدواری نمود که با آمدن خانم عادلی در وزارت عدلیه، کامیابی‌های بیشتری را در این وزارت شاهد خواهیم بود.

با این همه، دکتر عادلی از اعتماد رهبران حکومت وحدت ملی و وزیر عدلیه سپاس‌گزاری نموده و تعهد سپرد که به منظور پیشبرد کارها به گونۀ مؤثر، از هیچ گونه سعی و تلاش دریغ نخواهد ورزید.

در پایان، دکتر عادلی از سوی وزیر عدلیه و سایر همراهان، به دفتر کاری‌اش رهنمایی گردید.

گفتنی است که دکتر زکیه عادلی دکترای تخصصی علوم سیاسی داشته و در حال حاضر، رییس دانشکده علوم سیاسی دانشگاه کاتب، استاد پوهنتون کابل و برخی از دانشگاه‌ها خصوصی می‌باشد. از ایشان تاکنون دو کتاب و حدود 15 مقاله علمی و پژوهشی نشر گردیده است.