دشمن چیست ؟

حدود یک هفته از اعتراضات سراسری در ایران میگذرد . علی خامنه ای بعد از یک هفته گفت : همه چیز کار دشمن است ….

حسن روحانی گفت با اغتشاش مذاکره نداریم . سخنگوی اروپا گفت باید با مخالفان مذاکره کرد . خاتمی گفت عناصر “فرصت‌طلب و عوامل آشوبگر” آشوب و ناامنی ایجاد کرده اند … خلاصه هر چی اصلاح طلب جاکش بود رید به خودش و نسخه ارامش برای خشم مردم تجویز کرد .


پسر یکی از عوامل حکومتی ولی حرف جالبی زد : اسمش را نمیبرم چون عمامه دارد و من کهیر میزنم ولی حرفش جالب است.


این اعتراضات قبلا در زده بودند در خرداد 1388 … در وقایع کهریزک…در اختلاسها….در تجاوز با تلاوت قرآن..در زندانهای سیاسی…بیکاری ، فقر ، فحشاء ، گرانی ، هرجا اعتراضی شد اسمش را دشمن گذاشتند تا خفه اش کنند….


اعتراض همیشه اول در میزند و اگر گوش شنوایی نبود و از حل مشکلات خبری نشود و حاکم از سفره انقلاب فقط برای شکمبه خودش لقمه بزند ، آنوقت اعتراض مشت ولگد و فریاد و آتش….میزند ، حالا هی سوزنتان گیر کند که کار دشمن است . و برای مقابله با این دشمن دست بچه مدرسه ای ها باتوم میدهید تا از میراث دینی محمد ابن عبدلله با باتوم دفاع کند….

نمیدانم علی خامنه ای و اطرافیانش از تاریخ انسان چقدر وچه میدانند ؟ نمیدانم سوادشان چقدر فراتر از خواندن و نوشتن است ؟ نمیدانم وقتی میگویند همه اعتراضات کار دشمن است چقدر به حرف خودشان باور دارند ؟ دیکتاتور قبلی که صدای مردم را هم شنید ماندنی نبود وای به حال شما !


بالاخره زبانم لال این نظام 40 سال است که با سیاستهای دینی اصلاح طلب و اصول گرا حاکم است و فقط دشمن میسازد . شماها خجالت نمیکشید ؟

امیلیانو زاپاتا : اگر هیچ عدالتی برای مردم وجود ندارد ، پس حاکمان هم لایق آرامش نیستند ….

مارتین لوترکینگز : مردم وقتی در جامعه حقی دارند به شدت از آن محافظت میکنند ولی وقتی چیزی برای مشارکت و محافظت ندارند همه چیز را به آتش میکشند .


لغو سفر وزیر خارجه فرانسه به تهران….باش تا سقوط نظامت بدهد جناب دشمن تراش….


اسماعیل هوشیار
03.01.2018