انبیق یادها

رسول پویان صـدای بلـبـل آبـی و شـالـیــزارانم دوباره زنـده کند خاطـرات دورانم ز…

هیچ انسانی غیر مجاز نیست!

سیامک بهاری «اتباع غیر مجاز حق اجاره کردن خانه و ملک…

نزدیک به ۶۰ اجماع سازمان برای افغانستان – نشست دوحه…

که ۶۰ هزار اجماع هم برگزار شود – تا عنصر…

واهمه

از شكستن غرور واژه‌های تو  عطر باغچه هم شكست و قنارهای سركش…

نشست های جهانی و نبود اجماع سیاسی و بی پایانی…

نویسنده: مهرالدین مشید اجماع سیاسی در سطح ملی و بین المللی…

از بلند پروازی تا سقوط

عبدالصمد ازهر                 …

وحدت ضامن پیروزی وحافظ بقای ماست

پيشگفتار: مردم آزاده افغانستان در درازنای تاریخ هر زمانیکه خاک آبایی…

کدام دانه های تلخ را خلیلزاد در افغانستان کاشته است؟

      نوشته ی : اسماعیل فروغی       زلمی خلیلزاد نماینده…

اسلام گرایان از نفی سیطره ی غرب تا نفی فرهنگ…

نویسنده: مهرالدین مشید نفی سیطره ی غرب را نباید با نفی…

حکایت خورشید

رسول پویان چـو بـال مـلۀ صـیـاد از پـرِ خـام است تـمــام پـرّش…

تان «پیرمرد من»

نویسنده «ارنست همینگوی»؛ مترجم «جعفر سلمان‌نژاد» حدس می‌زنم الان به آن…

فراخوان بخاطر نجات أفغانستان

به نام خداوند حق و عدالت سازمان ملل متحد در نیمه…

دریای عشق

{تقدیم به ساحت حضرت ختمی مرتبت(ص)} یا محمّد، گوهر دریای عشق!  ای…

افغانستان افتاده در زیر پاشنه های تروریسم و رویا های…

نویسنده: مهرالدین مشید مبارزه برای یک افغانستان واحد از رویا پردازی…

فریاد فدرال خواهی از گلوی فراریان جمهوری

           فدرالیزم ، تجزیه نیست .           …

خون عشق و محبت

رسول پویان بیا که دامن صحرا سبز و رنگین است بهــار نـاز…

نویسنده گی مسؤولانه یعنی نفخ صور و برپایی شور در…

نویسنده: مهرالدین مشید قسمت سوم نویسنده گی یعنی روایت آفرینی و اسطوره…

بزرگترین کشور جهان و 50 کشور پهناور دنیا از لحاظ…

با نگاه کردن به نقشه جهان پهناورترین و بزرگترین کشورهای…

فیزیوکراتی،- دست دراز سرمایه داری در اقتصاد فئودالیستی

Physiokati. آرام بختیاری فیزیوکراتی،- طبیعت و کشاورزی کلان در خدمت بورژوازی.  فیزیوکراتی واژ…

«
»

در مورد انقلاب جاری در ایران

بیانیه دفتر سیاسی حزب کمونیست کارگری ایران

جامعه ایران به تکان در آمده و انقلابی در خیابانها جاری است. انقلابی که سرنگونی جمهوری منحوس اسلامی و برپایی دنیای بهتری را به همگان نوید میدهد. این انقلابی زنانه است. زنان در پیشاپیش این انقلاب که شعار اصلیش “زن زندگی آزادی” است قرار دارند. دختران و پسران زخم خورده از شمشیر اسلام و تعصبات کور و خرافه سازمان یافته، با جان و دل، با چنگ و دندان، با تمام وجود برای پیروزی جدال میکنند و میرزمند تا جامعه بهتر و شادتری را رقم بزنند. دنیای نا امن و مرعوب شده از قهقرای اسلام سیاسی و تروریسم اسلامی به جنگ و جدال در خیابانهای شهرهای ایران چشم دوخته است و چشم انداز روشنی را در افق می بیند. مردم دنیا وسیعا خود را با انقلاب در ایران همدل و همراه میدانند و از چشم انداز سرنگونی حکومت اسلامی به وجد آمده اند. همبستگی با شکوه و گسترده ای در سطح بین المللی فی الحال با این انقلاب شکل گرفته است. 

آنچه در ایران میگذرد یک انقلاب عمیق و ریشه ای است.  این انقلاب که با قتل مهسا امینی فوران کرد، نقطه مقابل و آنتی تز حکومت اسلامی است. میخواهد همه آن سنتها و سیستم و کل آنچه را که این حکومت نمایندگی و حراست کرده دور بریزد و جامعه دیگری را رقم بزند. تحقیر و تبعیض علیه زنان، تعصب مذهبی و خرافه پرستی، بی رحمی و خشونت و زندان و سرکوب و اعدام و قصاص، بی حقوقی و حتی سربه نیست کردن رنگین کمانی ها، نابودی محیط زیست، دزدی و فساد و چپاول، شکاف عظیم و دره عمیق میان فقر و ثروت، بردگی مزدی و تبعیض اقتصادی و طبقاتی، بی حقوقی کودکان، تروریسم اسلامی، تحقیر و تبعیض  ملی علیه بخشهای وسیعی از مردم، جنایت و بی رحمی  نسبت به پناهندگان، بی اختیاری فرد در جامعه، بی ارزش کردن زندگی انسانی، تحقیر علم و دانش، ممنوعیت شادی برای عموم، بیرحمی نسبت به حیوانات. اینها بخشی از آن لجنزار متعفن و مافیای سرمایه داری است که حکومت اسلامی در جامعه نمایندگی و حراست کرده است. 

انقلاب میخواهد کل این تصویر را زیر و رو کند. از این رو این یک انقلاب منحصر بفرد است. با تمام انقلابات تاکنونی تاریخ بشری متفاوت است. انقلابی مدرن و انسانی و پیشرو و زنانه است. اینکه این انقلاب با شعار زن زندگی آزادی سر بلند کرده است کنه و جوهر پیشرو و برابری طلبانه و آزادیخواهانه آنرا بیان میکند. این انقلابی است علیه کل تعصبات مذهبی و قومی و ملی و جنسیتی. این انقلابی است برای منزلت و جایگاه انسانی زنان در جامعه، برای پایان دادن به  کودک ستیزی حکومت و تضمین یک زندگی شاد و مرفه برای کودکان، برای پایان دادن قطعی به سیستم و دستگاه سرکوب و اعدام و قصاص، برای پایان دادن به زندانهای سیاسی، برای تضمین رفاه برای تک تک شهروندان، برای پایان دادن به دره عظیم میان فقر و ثروت، و برای پایان دادن به ستم و استثمار علیه کارگران و مردم کارکن. 

انقلاب جاری با استناد به تمام خصوصیات و زمینه و شعارها و خواستهایش یک انقلاب انسانی است. این انقلاب فی الحال جامعه را به نقطه بدون بازگشتی رسانده و شالوده تحولات روشن آتی را پایه ریزی کرده است و قابل خنثی کردن نیست. این انقلابی است که میخواهد آزادی و برابری و رفاه برای تک تک شهروندان را به ارزشهای اصلی جامعه تبدیل کند. میخواهد انسانیت را به محور جامعه بیاورد. میخواهد به حکومت مذهبی و تعصبات و ستمگری مذهبی و قومی و ملی پایان دهد و کلیه قوانین و ارگانهای سرکوبش را از جامعه جارو کند. به نبود آزادی بیان و عقیده و تشکل و تجمع و پایمال شدن و بی ارزش شدن زندگی انسانی پایان دهد. میخواهد به اعدام و سرکوب و تحقیر و تبعیضات پایان بخشد. میخواهد به چپاولگری مافیای سرمایه داری نقطه پایان بگذارد. میخواهد به محرومیت و زندگی زیر خط فقر و محرومیتهای عظیم اجتماعی برای اکثریت مردم پایان دهد. می خواهد به سلطه دولتهای مافوق مردم و آقا بالاسر برای همیشه پایان دهد و توده مردم را در تعیین سرنوشت سیاسی شان مستقیما دخیل کند.

مردم برای اینها و تمام خواستهای انسانی شان وسیعا پا به میدان گذاشته اند و فداکاری و از خودگذشتگی میکنند. کارگران و معلمان و بازنشستگان و زنان و دانشجویان و جوانان سالهاست برای دفاع از این ارزشها جدال و مبارزه کرده و فضای جامعه را به سمت چنین انقلابی سوق داده اند و انقلاب کنونی انقلابی برای این ارزشهاست. امروز دختران دانش آموز نیز جسورانه برای چنین ارزشهایی جدال و مبارزه میکنند.  

حزب کمونیست کارگری در زمینه سازی این انقلاب نقش فعال داشته است، برای تقویت و پیروزی آن فعالانه میکوشد، و همه مردم را به همبستگی و اتحاد و به کارگیری تمام شیوه های مبارزه و اعتراض و اعتصاب و سرپیچی، برای سرنگونی حکومت منفور اسلامی، و متشکل شدن و متشکل ماندن در شوراها برای تضمین تداوم انقلاب و مقابله با توطئه گریها و مانع تراشیها فرا میخواند. ضامن پیروزی قطعی و همه جانبه انقلاب اینست که مردم در صحنه بمانند و با قدرت خود به عمر این حکومت منفور پایان دهند و سرنوشت خود را مستقیما بدست گیرند. دست در دست هم میتوانیم جامعه بهتری ، جامعه ای آزاد و برابر و امن و مرفه را رقم بزنیم. 

زنده باد انقلاب انسانی برای جامعه ای انسانی!

زنده باد سوسیالیسم!

دفتر سیاسی حزب کمونیست کارگری ایران

۲۵ اکتبر ۲۰۲۲ – ۳ آبان ۱۴۰۱