داستان تلخ سرکوب !

حدود یک دهه بعد از جنبش عمومی مردم در خرداد 1388 بار دیگر اعتراضات مردم در تمام ایران طنین انداز شد ، حکومت اسلامی همان واکنشهای تکراری گذشته را دارد . مثلا با آوردن ساندیس خوران خودش میگوید که معترضین همگی عوامل استکبار هستند ، هر چند بهتر است این حکومت اسلامی برای نشان دادن پایگاه مردمی خودش یک رفراندوم بگذارد تا همه مخالفان سوکس شوند و ثابت شود که بودنش دلیل دارد ، دلیلی به جز ارضاء خوی توحش و تسلط بر سرنوشت 80 میلیون تفکر متفاوت . از صدر مشروطه تا همین الان چقدر این داستان تلخ سرکوب آشناست ؟
سرکوب امروز از جنس سرکوب دهه 1360 و خرداد 1388 نیست . نسلهای امروز هم همان نسل گذشته نیست . حکومت اسلامی هنوز دست به سرکوب میزند تا مثل گذشته ادامه دهد و عدم درک همین تفاوت و تغییرات تفکر و خواسته نسلهای جدید ، باعث شده که نتواند ابتکاری جدید داشته باشد بزرگترین ابتکارش بستن اینترنت ، موبایل ، گلوله ، گاز اشگ آور ، زندان ….از همان ابتدا بلد نبودند که در قلب مردم باشند . قلب مردم را سیبل کردند و حالا دیگر نمیشود مثل 40 سال گذشته با سرکوب ماند و ادامه داد ، شکاف تاریخی بین سیستم حکومتی ولایت فقیه و جامعه با سرکوب فقط بیشتر شده است . گزارشهای دریافتی حاکی ست که دست کم چهار نفر در شهر دورود استان لرستان بر اثر تیراندازی نیروهای بسیج کشته و تعدادی زخمی شده‌اند . برخی کانال های محلی لرستان اسم چهار کشته شده را «محمد چوباک» ، «محسن ویرایشی» ، «حسین رشنو» و «حمزه لشنی» اعلام کرده اند….

 

 

من میدانم که این شکاف بسته نمیشود ولی با عملکرد مخرب حکومت احتمال بیشتر شدن شکاف تا جر خوردن کامل سیستم ولایت دور از ذهن نیست. با سرکوب میشود افراد را موقتا خفه کرد ولی جامعه را نمیشود فریزری کرد .حاکمان مسلمان در ایران هم تاریخ میدانند وهم قانونمندی های اجتماعی و سیاسی …. با این همه تجربه و تاریخ به جز واکنشهای سرکوبگری در جامعه ایران انکار هیچ ابتکار دیگری ندارند.

 


مایک پنس (معاون دانلد ترامپ) گفت : من و رییس‌جمهورترامپ در کنار معترضان مسالمت‌جو در ایران که خواهان آزادی‌اند هستیم و بازداشت بی‌گناهان را محکوم می‌کنیم. زمان آن رسیده که رژیم تهران به اقدامات تروریستی، فساد و نادیده‌گرفتن حقوق‌بشر پایان دهد….

 منم به عنوان یک ایرانی عاجزانه از کاخ سفید درخواست میکنم که به استمرار حکومت اسلامی ایران ادامه ندهید پشتیبانی از اعتراضات مردم ایران پیشکش….این حکومت اسلامی دست پخت خودتان است در 1357 …. در جنبش عمومی 1388 رسما مدافع حکومت اسلامی و سرکوب مردم بودید ! امضاء برجام و تزریق پول نقد به حکومت اسلامی و سرپا نگه داشتن این بیمار ، ابتکار کاخ سفید است .بی بی سی فارسی نوشت : دلیل حمایت نکردن کاخ سفید از جنبش عمومی مردم ایران در خرداد 1388 این بود که مردم معترض از آمریکا درخواست کمک نکرده بودن ….  !اسماعیل هوشیار