انبیق یادها

رسول پویان صـدای بلـبـل آبـی و شـالـیــزارانم دوباره زنـده کند خاطـرات دورانم ز…

هیچ انسانی غیر مجاز نیست!

سیامک بهاری «اتباع غیر مجاز حق اجاره کردن خانه و ملک…

نزدیک به ۶۰ اجماع سازمان برای افغانستان – نشست دوحه…

که ۶۰ هزار اجماع هم برگزار شود – تا عنصر…

واهمه

از شكستن غرور واژه‌های تو  عطر باغچه هم شكست و قنارهای سركش…

نشست های جهانی و نبود اجماع سیاسی و بی پایانی…

نویسنده: مهرالدین مشید اجماع سیاسی در سطح ملی و بین المللی…

از بلند پروازی تا سقوط

عبدالصمد ازهر                 …

وحدت ضامن پیروزی وحافظ بقای ماست

پيشگفتار: مردم آزاده افغانستان در درازنای تاریخ هر زمانیکه خاک آبایی…

کدام دانه های تلخ را خلیلزاد در افغانستان کاشته است؟

      نوشته ی : اسماعیل فروغی       زلمی خلیلزاد نماینده…

اسلام گرایان از نفی سیطره ی غرب تا نفی فرهنگ…

نویسنده: مهرالدین مشید نفی سیطره ی غرب را نباید با نفی…

حکایت خورشید

رسول پویان چـو بـال مـلۀ صـیـاد از پـرِ خـام است تـمــام پـرّش…

تان «پیرمرد من»

نویسنده «ارنست همینگوی»؛ مترجم «جعفر سلمان‌نژاد» حدس می‌زنم الان به آن…

فراخوان بخاطر نجات أفغانستان

به نام خداوند حق و عدالت سازمان ملل متحد در نیمه…

دریای عشق

{تقدیم به ساحت حضرت ختمی مرتبت(ص)} یا محمّد، گوهر دریای عشق!  ای…

افغانستان افتاده در زیر پاشنه های تروریسم و رویا های…

نویسنده: مهرالدین مشید مبارزه برای یک افغانستان واحد از رویا پردازی…

فریاد فدرال خواهی از گلوی فراریان جمهوری

           فدرالیزم ، تجزیه نیست .           …

خون عشق و محبت

رسول پویان بیا که دامن صحرا سبز و رنگین است بهــار نـاز…

نویسنده گی مسؤولانه یعنی نفخ صور و برپایی شور در…

نویسنده: مهرالدین مشید قسمت سوم نویسنده گی یعنی روایت آفرینی و اسطوره…

بزرگترین کشور جهان و 50 کشور پهناور دنیا از لحاظ…

با نگاه کردن به نقشه جهان پهناورترین و بزرگترین کشورهای…

فیزیوکراتی،- دست دراز سرمایه داری در اقتصاد فئودالیستی

Physiokati. آرام بختیاری فیزیوکراتی،- طبیعت و کشاورزی کلان در خدمت بورژوازی.  فیزیوکراتی واژ…

«
»

جبهه مقاومت !


جبهه مقاومت ملی در پنجشیر افغانستان به رهبری احمد مسعود فرزند احمد شاه مسعود حالا بیشتر حالت سمبلیک پیدا کرده است . پنجشیر نه منابع مهمی دارد و نه منطقه استراتژیک است … ولی از قدیم و بنا به دلایلی سمبلی برای مقاومت شد اینکه مقاومت بر علیه چه کسی … درهر مقطعی فرق میکرد فعلا سمبل مقاومت علیه طالبان شده است . در تمامی افغانستان برای طالبان تلویحا فرش سرخ پهن کردند به جز همان پنجشیر…که جنگی واقعی را به طالبان نشان داد .
 

گزارش‌ها از حمله پهپادی نیروهای ویژه پاکستان به نیروهای جبهه مقاومت ملی در پنجشیر در حالی است که فیض حمید، رییس سازمان اطلاعات نظامی پاکستان، برای دیدار با مقام‌های طالبان در کابل به سر می‌برد . همان طالبانی که افسارش دست پاکستان است و همان پاکستانی که افسارش دست آمریکاست . 

وقتی ارتش پاکستان رسما به نفع طالبان وارد می‌شود و دنیا ساکت است ، یعنی منتظر مرگ مقاومت در پنجشیر هستند تا زودتر با طالبان مذاکره کنند ! چنین حجم و عمقی از بی پرنسیبی و بی اخلاقی در بافت تاریخی نظام سرمایه داری جدید است . 

طالبان نیرویی که در ذهن من فقط با چهره های منفی و سیاه فیلم ارباب حلقه ها تداعی میشوند …در فیلم مربوطه نیروی سیاهی مثل طالب نهایتا شکست میخورد ولی در عالم واقع کمی تفاوت دارد . در عالم واقع خودم طالبان شیعه را در 1358 در ایران دیده بودم که با موتور و به شکلی گله ایی میآمدند و جلوی مدارس دخترانه رسما میزد توی سر زنان با شعار یا روسری یا توسری… 

در فیلم ارباب حلقه ها حتی طبیعت با شکلی نمادین به کمک همان چند نفر جبهه مقاومت میروند در مثابل نیروی سیاه مهاجم … در عالم واقع انگار همه دنیا با سکوتشان به کمک نیروی سیاه طالبان رفته اند ! 

غرب بعد از پایان پیروزمندانه دوران جنگ سرد تنها میدان دار جهانی شد که شاخص های جدیدی پیدا کرد . در میان لیستی از شاخص های منافع غرب به 2 مورد مرز سرخ اشاره میکنم . 

یکم تجزیه خارج از کنترل و اراده خودش ممنوع… 

دوم : ادعای آلترناتیو و تلاش برای کسب قدرت سیاسی از طریق جنگ نظامی ممنوع … 

بعد از پایان دوران جنگ سرد هر تکان یا اتفاقی در هر جای دنیا باید با نظارت و کنترل غرب باشد . اگر در سپتامبر 2001 به قول خودش به طالبان تروریست حمله میکند و در سپتامبر 2021 دوباره افغانستان را تقدیم همان طالبان تروریست میکند حتما دلیل یا برنامه مشخص دارد . اگر ارتش پاکستان مستقیم به نفع طالبان وارد میشود حتما مجوز عمو سام را دارد . دولت فرضی طالب نهایتا در جبهه عربستان و پاکستان باید علیه حکومت دینی ایران عمل کند . در این دعوای بین انواع مرتجعین منطقه شما میتوانی فقط شطرنجی یا سیاسی نگاه کند و یا همه جانبه … 

تروریسم یعنی چه ؟ هر تلاش نظامی برای رسیدن به اهداف سیاسی اسمش تروریست است…این تعریف را ژنرال ارتش آمریکا در زندان تیف برای ما کرد . 

حال اینکه این تنها ابرقدرت دنیا خودش از کجا و چگونه قانون خلق میکند و مشروعییت دارد … بماند . ظاهرا همین هم با تکیه به قدرت انواع سلاحهای اقتصادی و نظامی است . 

جبهه مقاومت پنجشیر نه مدعی تجزیه طلبی و نه مدعی قبضه قدرت سیاسی است ، بلکه بیشتر از موجودیت خودش دفاع میکند … که در مدیا به نام جبهه مقاومت ملی معرفی میشود . 

جبهه مقاومت پنجشیر با هر نتیجه ایی قابل تحسین است . یعنی ابتدا مقاومت است که مهم است با هر اشتباه تاکتیکی و نتیجه خونینی … و نه اینکه بدون مقاومت مشتی مرتجع عقب مانده طالب یا آخوند شیعه ایرانی حاکم شوند . 

شکل مقاومت و ابزار آن و قیمت آن و خطاهای مقاومت کننده ، گذشته مقاومت کننده ، انگیزه فعلی اش ، خواستگاه طبقاتی مقاومت کننده … و انبوهی پارامترهای دیگر قطعا قابل بحث است . 

ولی خود مقاومت در مقابل نیروی سیاهی مثل طالبان و هر مرتجعی مثل طالبان حتی با دست خالی بهتر است از پهن کردن فرش سرخ مقابل وحوش مسلمان است . 

07.09.2021 

اسماعیل هوشیار