ادامه ی جنایات خونین و نسل کشی علیه هزاره ها…

    نوشته ی : اسماعیل فروغی     حمله ی وحشیانه انتحاری درغرب کابل…

قتل عام

رسول پویان جهـان نظاره گـر قـتـل عـام انسـان است نه رحم وشفقت…

اعلامیۀ سازمان سوسیالیست‌های کارگری افغانستان

ماشین کشتار فاشیسم اسلامی همچنان از انسان‌های محروم قربانی می‌گیرد بامداد…

وحدت یا ائتلاف؟

داکتر آرین اگر واقعیت دارد که احزاب چپ و میهن پرست…

بند قفس

                                 آمد خزان به دیدن گلشن هوس نماند  ذوق هوای نسترن و…

آزادی و حق زندگی

رسول پویان باید از نو جنبش و حماسـه ها برپا کنید گرز…

صدای الهام بخش آزادی زنان !

امین الله مفکر امینی 2022-29-09 دختر کنار مادری رفته…

بدترین سال تاریخ جهان!

یدترین سال تاریخ بشریت، متعلق به کدام دوره زمانی است…

افراطیت طالبانی هرگونه بازخوانی از اسلام را به چالش کشیده…

نویسنده: مهرالدین مشید استفادۀ ابزاری از اماکن و شعایر دینی، ضربه…

کوتاه سخنانی از میلاد تا رحلت حضرت محمد«ص»

نصیراحمد –مومند                                                                        سدنی - آسترالیا خدا درانتظار حمد ما نیست       محمدچشم براه…

نوای آزادی

ای آنکه سرزمینم ، بسپرده ای به دشمن زیبا بهار آن…

عشق تکامل

پویان رسول است دل عشـق خـدا و هستی و…

معشوق تاريخي

بیژن باران  مرا معشوقي است ابدی.  قرابت با او غدغن است. از دور،…

پیام انجمن حقوقدانان افغان در اروپا به مناسبت ۲۶ مین…

۲۶ سال قبل در شب تاریک و غم آفرین ۷۲…

ماما شوخك كِى بود؟

مجله شوخك كه از جمله مجلات طنزى وطن بود در…

بسم‌الله شریفی

استاد "بسم‌الله شریفی" فرزند "الحاج محمد شریف" شاعر و نویسنده‌ی…

افغانستان دستخوش بدترین و خطرناک ترین بازی های استخباراتی 

نویسنده: مهرالدین مشید هرچند افغانستان از چندین دهه بدین سو دستخوش…

در دفاع و حمایت از حرکتهای اعتراضی مردم آزادي‌خواه و…

قتل ژینا امینی‌(مهسا)، جوان 22 ساله، چون دشنه بر قلب…

خزان

آمد خزان و موسم شاد زمان گذشت بلبل ز نغمه ماند…

«
»

جبهه مقاومت !


جبهه مقاومت ملی در پنجشیر افغانستان به رهبری احمد مسعود فرزند احمد شاه مسعود حالا بیشتر حالت سمبلیک پیدا کرده است . پنجشیر نه منابع مهمی دارد و نه منطقه استراتژیک است … ولی از قدیم و بنا به دلایلی سمبلی برای مقاومت شد اینکه مقاومت بر علیه چه کسی … درهر مقطعی فرق میکرد فعلا سمبل مقاومت علیه طالبان شده است . در تمامی افغانستان برای طالبان تلویحا فرش سرخ پهن کردند به جز همان پنجشیر…که جنگی واقعی را به طالبان نشان داد .
 

گزارش‌ها از حمله پهپادی نیروهای ویژه پاکستان به نیروهای جبهه مقاومت ملی در پنجشیر در حالی است که فیض حمید، رییس سازمان اطلاعات نظامی پاکستان، برای دیدار با مقام‌های طالبان در کابل به سر می‌برد . همان طالبانی که افسارش دست پاکستان است و همان پاکستانی که افسارش دست آمریکاست . 

وقتی ارتش پاکستان رسما به نفع طالبان وارد می‌شود و دنیا ساکت است ، یعنی منتظر مرگ مقاومت در پنجشیر هستند تا زودتر با طالبان مذاکره کنند ! چنین حجم و عمقی از بی پرنسیبی و بی اخلاقی در بافت تاریخی نظام سرمایه داری جدید است . 

طالبان نیرویی که در ذهن من فقط با چهره های منفی و سیاه فیلم ارباب حلقه ها تداعی میشوند …در فیلم مربوطه نیروی سیاهی مثل طالب نهایتا شکست میخورد ولی در عالم واقع کمی تفاوت دارد . در عالم واقع خودم طالبان شیعه را در 1358 در ایران دیده بودم که با موتور و به شکلی گله ایی میآمدند و جلوی مدارس دخترانه رسما میزد توی سر زنان با شعار یا روسری یا توسری… 

در فیلم ارباب حلقه ها حتی طبیعت با شکلی نمادین به کمک همان چند نفر جبهه مقاومت میروند در مثابل نیروی سیاه مهاجم … در عالم واقع انگار همه دنیا با سکوتشان به کمک نیروی سیاه طالبان رفته اند ! 

غرب بعد از پایان پیروزمندانه دوران جنگ سرد تنها میدان دار جهانی شد که شاخص های جدیدی پیدا کرد . در میان لیستی از شاخص های منافع غرب به 2 مورد مرز سرخ اشاره میکنم . 

یکم تجزیه خارج از کنترل و اراده خودش ممنوع… 

دوم : ادعای آلترناتیو و تلاش برای کسب قدرت سیاسی از طریق جنگ نظامی ممنوع … 

بعد از پایان دوران جنگ سرد هر تکان یا اتفاقی در هر جای دنیا باید با نظارت و کنترل غرب باشد . اگر در سپتامبر 2001 به قول خودش به طالبان تروریست حمله میکند و در سپتامبر 2021 دوباره افغانستان را تقدیم همان طالبان تروریست میکند حتما دلیل یا برنامه مشخص دارد . اگر ارتش پاکستان مستقیم به نفع طالبان وارد میشود حتما مجوز عمو سام را دارد . دولت فرضی طالب نهایتا در جبهه عربستان و پاکستان باید علیه حکومت دینی ایران عمل کند . در این دعوای بین انواع مرتجعین منطقه شما میتوانی فقط شطرنجی یا سیاسی نگاه کند و یا همه جانبه … 

تروریسم یعنی چه ؟ هر تلاش نظامی برای رسیدن به اهداف سیاسی اسمش تروریست است…این تعریف را ژنرال ارتش آمریکا در زندان تیف برای ما کرد . 

حال اینکه این تنها ابرقدرت دنیا خودش از کجا و چگونه قانون خلق میکند و مشروعییت دارد … بماند . ظاهرا همین هم با تکیه به قدرت انواع سلاحهای اقتصادی و نظامی است . 

جبهه مقاومت پنجشیر نه مدعی تجزیه طلبی و نه مدعی قبضه قدرت سیاسی است ، بلکه بیشتر از موجودیت خودش دفاع میکند … که در مدیا به نام جبهه مقاومت ملی معرفی میشود . 

جبهه مقاومت پنجشیر با هر نتیجه ایی قابل تحسین است . یعنی ابتدا مقاومت است که مهم است با هر اشتباه تاکتیکی و نتیجه خونینی … و نه اینکه بدون مقاومت مشتی مرتجع عقب مانده طالب یا آخوند شیعه ایرانی حاکم شوند . 

شکل مقاومت و ابزار آن و قیمت آن و خطاهای مقاومت کننده ، گذشته مقاومت کننده ، انگیزه فعلی اش ، خواستگاه طبقاتی مقاومت کننده … و انبوهی پارامترهای دیگر قطعا قابل بحث است . 

ولی خود مقاومت در مقابل نیروی سیاهی مثل طالبان و هر مرتجعی مثل طالبان حتی با دست خالی بهتر است از پهن کردن فرش سرخ مقابل وحوش مسلمان است . 

07.09.2021 

اسماعیل هوشیار