تسخیرشدگان !

ازبرعلی حاجوی ( دهقان فداکار ) شنبه ۱۱ آذر در بیمارستانی در تبریز در ۸۷ سالگی درگذشت. داستان دهقان فداکار از کتاب‌های درسی حکومت اسلامی ایران حذف شده است .اتفاقی که نام او را به کتاب‌های درسی باز کرد، پاییز ۱۳۴۰، در ابتدای ۳۲ سالگی‌اش رخ داد؛ وقتی که از بدرقه یکی از آشنایانش تا ایستگاه راه‌آهن بازمی‌گشت. اما داستان کتاب درسی با روایت حاجوی تفاوت دارد.دهقان فداکار متوجه ریزش کوه روی ریل شد. در همان حال قطاری به آن سمت در حرکت بود. به روایت داستانی که در کتاب‌های درسی چاپ شد، حاجوی لباس‌هایش را درآورد و آتش زد. به روایت خود او، ابتدا کتش را آتش زد، اما مسئولان قطار توجه نکردند و او با تفنگ شکاری‌اش چند تیر شلیک کرد تا قطار ایستاد. پس از آن نیز از سمت مأموران و مسافران قطار کتک خورد، تا اینکه آنها متوجه ریزش کوه شدند، از او عذر خواستند و تشکر کردند. روایتی از این ماجرا در روزنامه اطلاعات آن زمان منتشر شد.


 

در هفته‌های اخیر گزارش‌هایی مبنی بر تنش در روابط میان ترامپ و تیلرسون منتشر شده بود. رئیس سیا به نزدیکان خود گفته که انتظار و احتمال می رود که رئیس جمهور ترامپ او را برای منصب وزارت خارجه انتخاب کند. پمپئو همچنین تاکید کرده که در صورت پیشنهاد این پست توسط ترامپ، او آن را خواهد پذیرفت. همچنین در روزهای اخیر زمزمه هایی مبنی بر انتخاب سناتور «تام کاتن» از حزب جمهوریخواه، برای ریاست سازمان سیا به گوش می‌رسد. جولیان آسانژ مدیر وب سایت جنجالی ویکی لیکس گفته که این جابجايی ها در دولت آمریکا نشان می دهد که واشنگتن در حال آماده شدن برای جنگ با رژیم ایران است.

 

 

یک کون فرانس خیلی مهم و گشاد در شهر ریاض بعد از کشتار در صحرای سینا تشکیل شد . اعراب همیشه کون فرانس میدهند ودور هم جمع میشوند تا کاری انجام ندهند . دستور غذایی کون فرانس خیلی متنوع بود شتر و بره بریان …. نوشیدنی الکلی با مارک حلال و یواشکی بود . مسلمانان حاضر در کون فرانس حسابی کوفت کردند و در پایان همه حاضران برای کون ولیعهد سعودی کف زدند .

 ائتلاف کشورهای عربی به رهبری عربستان سعودی از سال ۲۰۱۵ هی کون فرانس برگزار میکند . ترزا می، نخست وزیر بریتانیا ، روز چهارشنبه هشتم آذرماه بعد از کون فرانس وارد ریاض شد و با ملک سلمان، پادشاه عربستان، و محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور دیدار کرد . خبرگزاری آسوشتدپرس می گوید، سفر نخست وزیر بریتانیا به ریاض برای چیز بزرگ و مهمی بوده است. نخست وزیر بریتانیا در جریان این سفر مطمئن شد که همه حاضران در کون فرانس به خوبی سرکارند . خانم نخست وزیر انگلیس که زمانی شاگرد مارگارت تاچر بوده ، در بازگشت به مجلسین عوام و خواص انگلیس اطمینان خاطر داد که خاورمیانه تا اطلاع ثانوی از خواب بیدار نمیشود.
 

 


یک فلانی یواشکی نوشته بود که مطلب تازه ایرج مصداقی در رابطه با زندان مجاهدین را بخوان و ببین حتی از ادبیات رژیم استفاده میکند و….

جناب فلانی مطلب خوانده شد و باز هم من شخصا ایرج مصداقی را عامل حکومت ایران نمیدانم ، ادبیات مشترک رژیم و ایرج مصداقی از ناآگاهی نیست بلکه نشان از ضعف شخص مصداقی دارد . از قدیم به گُپی کردن کلمات و جملات دیگران علاقه داشت . ایرج مصداقی دیرزمانی ست که در ایستگاه اتوبوس منتظرهواپیما است تا سواربر هواپیمان برود قاتل بروسلی را در قرن 21 دستگیر کند .. یعنی اینکاره نیست یعنی در زمین سیاست روز رسما گیج میزند یعنی همه گزینه های روی میز و زیر میز…. به جز اینکه عامل رژیم باشد .
از متن کتاب “تسخیر شدگان” نوشته ”داستايوفسكى”

هر “پرهیزکاری” گذشته ای دارد
وهر “گناه کاری” آینده ای!
پس قضاوت نکن.
میدانم اگر:
قضاوت نادرستی در مورد کسی بکنم،
دنیا تمام تلاشش را میکند تا مرا در شرایط او قرار دهد…
تا به من ثابت کند.
در تاریکی همه ی ما شبیه یکدیگریم.
محتاط باشیم، در “سرزنش “
و”قضاوت کردن” دیگران
وقتی؛
نه از ” دیروز او” خبر داریم،
نه از “فردای خودمان”

اسماعیل هوشیار