انبیق یادها

رسول پویان صـدای بلـبـل آبـی و شـالـیــزارانم دوباره زنـده کند خاطـرات دورانم ز…

هیچ انسانی غیر مجاز نیست!

سیامک بهاری «اتباع غیر مجاز حق اجاره کردن خانه و ملک…

نزدیک به ۶۰ اجماع سازمان برای افغانستان – نشست دوحه…

که ۶۰ هزار اجماع هم برگزار شود – تا عنصر…

واهمه

از شكستن غرور واژه‌های تو  عطر باغچه هم شكست و قنارهای سركش…

نشست های جهانی و نبود اجماع سیاسی و بی پایانی…

نویسنده: مهرالدین مشید اجماع سیاسی در سطح ملی و بین المللی…

از بلند پروازی تا سقوط

عبدالصمد ازهر                 …

وحدت ضامن پیروزی وحافظ بقای ماست

پيشگفتار: مردم آزاده افغانستان در درازنای تاریخ هر زمانیکه خاک آبایی…

کدام دانه های تلخ را خلیلزاد در افغانستان کاشته است؟

      نوشته ی : اسماعیل فروغی       زلمی خلیلزاد نماینده…

اسلام گرایان از نفی سیطره ی غرب تا نفی فرهنگ…

نویسنده: مهرالدین مشید نفی سیطره ی غرب را نباید با نفی…

حکایت خورشید

رسول پویان چـو بـال مـلۀ صـیـاد از پـرِ خـام است تـمــام پـرّش…

تان «پیرمرد من»

نویسنده «ارنست همینگوی»؛ مترجم «جعفر سلمان‌نژاد» حدس می‌زنم الان به آن…

فراخوان بخاطر نجات أفغانستان

به نام خداوند حق و عدالت سازمان ملل متحد در نیمه…

دریای عشق

{تقدیم به ساحت حضرت ختمی مرتبت(ص)} یا محمّد، گوهر دریای عشق!  ای…

افغانستان افتاده در زیر پاشنه های تروریسم و رویا های…

نویسنده: مهرالدین مشید مبارزه برای یک افغانستان واحد از رویا پردازی…

فریاد فدرال خواهی از گلوی فراریان جمهوری

           فدرالیزم ، تجزیه نیست .           …

خون عشق و محبت

رسول پویان بیا که دامن صحرا سبز و رنگین است بهــار نـاز…

نویسنده گی مسؤولانه یعنی نفخ صور و برپایی شور در…

نویسنده: مهرالدین مشید قسمت سوم نویسنده گی یعنی روایت آفرینی و اسطوره…

بزرگترین کشور جهان و 50 کشور پهناور دنیا از لحاظ…

با نگاه کردن به نقشه جهان پهناورترین و بزرگترین کشورهای…

فیزیوکراتی،- دست دراز سرمایه داری در اقتصاد فئودالیستی

Physiokati. آرام بختیاری فیزیوکراتی،- طبیعت و کشاورزی کلان در خدمت بورژوازی.  فیزیوکراتی واژ…

«
»

بدهای موجود سیاسی !

طبق اطلاعات دیده شده در مدیای مجازی هواپیمای رجیستری متعلق به یکی از بانک‌های آمریکا همزمان با سفر روحانی به سوئیس جهت بخش دوم نرمش اسکولانه ساعت ۹ صبح دیروز در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست و ساعت ۱۶ فرودگاه را ترک کرد…خبر درست است ؟ نمیدانم …در ملاقات با فرماندهان سپاه بین آنها چه گذشت ؟ این هم معلوم نیست….فقط یک چیز خیلی معلوم است سرعت تحولات سیاسی به شدت بالاست و زمان برای فهمیدن کسی صبر یا خودش را هماهنگ نمیکند .


در این شدت و سرعت بالای تحولات سیاسی نظریه ای مطرح میشود و معتقد است تمام مولفه های سیاسی جغرافیای ایران اعم از سازمان مجاهدین، طرفداران پادشاهی، کردها و طرفداران نظام فدرالی، جمهوریخواهان … بد و مرتجع هستند و کلا به درد سطل زباله میخورند…این نظریه یک اشکال دارد و اینکه نمیگوید در مقابل کی و چی خوب است و به درد میخورد ؟ بالاخره باید یک نیروی خوبی باشد تا اگر سیستم اسلامی ولایت فقیه یهویی فروریخت کلید تهران را بردارد و سیاست کند … در مقابل معرفی همه مرتجعین چیزی مثبت ارائه نمیکند چون یا ندارد و نیست و یا منظور خودش است فقط خجالتی است که بگوید گور بابای همه مرتجعین …کلید تهران را بدهید به من تا تحت عناوین زیبای انسانی چند صباحی هم من چوب تو کون مردم کنم…نتیجه سیاسی این نظریه متاسفانه فقط یک چیز است همین حکومت اسلامی ولایت فقیه را حفظ کنیم…


سیاست کردن متعارف و کار سیاسی جمعی و تلورانس تجربه جمعی میخواهد که در ایران هنوز نداریم . بعد از این سیستم ولایت فقیه اسلامی همه در فرایند سیاسی باید حق شرکت داشته باشند و این مشارکت عمومی در زمین سیاست بهترین راه است . اگر سرسوزنی و به هر دلیلی فرد یا جریانی را بنا به سلیقه شخصی خودت منها کردی پس خود مدعی اعم از فرد یا جریان بر فرض رسیدن به قدرت سیاسی بدترین دیکتاتور نوین و ابله قرن خواهد شد .

روزنامە آئودیاتور سوئیس در حاشیە سفر روحانی نوشت: «سوئیس فرش قرمز برای رژیم ترور پهن کرد. آلن پرسه نخست وزیر سوئیس گفت با حسن روحانی در دیدارمان مشخص کردیم که برای نجات برجام اسرائیل را به رسمییت بشناس و حقوق بشر را هم بده…


حسن روحانی : بمبگذاری در اروپا کار خود مجاهدینه مثل حرم امام رضا که منفجر شد تا مقام ولایت فقیه رو بدنام کنن . سپاه پاسداران تروریست نیست مامانیه … ژاپنی ها واردات نفت رو قطع کنن و نخست وزیر ژاپن هم به ایران نیاد و سر قبر امام گل نذاره و خلاصه اگه از ما نفت نخرید بدانید و آگاه باشید کلا نباید از بقیه هم چیزی بخرید و ما نمیگذاریم کسی نفت بفروشد … بستن تنگه هرمز تهدید روحانی بود … سخنگوی فرمانده مرکزی ارتش آمریکا هم گفت نیروهای آمریکایی و متحدان منطقه‌‌ای این کشور آماده تضمین آزادی تردد دریایی و گردش آزاد تجارت براساس قوانین بین‌الملل هستند و خلاصه تکون بخورید کونتون میذاریم !


گاردین : حسن روحانی در سوئیس تحت معالجه قرار گرفت پزشکان معتقدند خیلی بدجور قاط میزنه…


آمد نیوز : منابع «آواتودی» در واشنگتن با پیگیری خبرهای ارتش سایبری سپاه پاسداران، این پرسش را مطرح کردە کە آیا آمریکا قصد تعیین تکلیف برای مردم ایران و تعیین حکومت پس از جمهوری اسلامی را دارد؟ منابع آواتودی در واشنگتن هرگونە حمایت مشخص آمریکا از یک گروه سیاسی خاص در ایران را تکذیب کردند.

منبعی مطلع در واشنگتن بە آواتودی گفتە: آمریکا برای همە گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی، از سازمان مجاهدین، طرفداران پادشاهی، کردها و طرفداران نظام فدرالی، جمهوریخواهان و…حمایت می‌کند تا صدای خود را بە مردم ایران برسانند، ولی تصمیم نهایی و انتخاب با مردم ایران است.

به همین دلیل هر گونە تبلیغات در این راستا کە سیستم سیاسی آیندە ایران را آمریکا تعیین می‌کند، مردود و نادرست است و تنها توسط لابی‌های جمهوری اسلامی مطرح می‌شود تا مخالفان در داخل کشور را نگران کنند.

در دمکراسی کە ایران در آیندەای نزدیک تجربە خواهد کرد، همە احزاب سیاسی، گرایشات مختلف و حتی مخالف با یکدیگر فرصت تبلیغ و مطرح کردن خود را خواهند داشت، ولی دست آخر مردم ایران در پای صندوق‌های آرا تعیین کنندە خواهند بود. هر خبری غیر از این برخلاف دیدگاه واشنگتن است.


قابل توجه نیروهای سیاسی موجود و عدم تحمل پذیری سیاسی آنها….

اسماعیل هوشیار
05.07.2018