بیزارم

                    من از ظلم و ستم از قتل و استبداد بیزارم هم…

‎درگیر شدن، منزوی کردن و یا هم مخالفت نمودن 

‎سیاست آمریکا در قبال امارت اسلامی افغانستان! ترجمه و تلخیص -…

جنگ چریکی شیوه ای درست است برای تسخیر قدرت سیاسی

عبدالناصر نورزاد من به تازه گی، کتابی را در خصوص جنگ…

شلاق کاری پی درپی زنان : شرم جهان درقرن 21

         نوشته ی : اسماعیل فروغی      نمایش شلاق کاری پشت همِ چهارده…

هراس از فرنگشتاین تروریستی و تعامل جهان با طالبان

نویسنده: مهرالدین مشید تبدیل شدن شمال افغانستان به وزیرستان شمالی و…

روگردانی روسیه از طالبان

      نوشته ی : اسماعیل فروغی        دعوت نکردن آگاهانه ی طالبان درنشست…

آیین وفا

رسول پویان ز لب های سکوت ساز دل آواز می خیزد زغوغای…

داستان «دوست‌ها»

نویسنده «لوسیا برلین» مترجم «آرزو کشاورزی» لورِتا روزی که جان سام…

جهان نو

میخواهم عصر دیگر و دَور زمان نو دَور نوی ز هستی…

باقیست

به گوشه گوشه ای وطنم نقش اهرمن باقیست زظلم کشته زیاد…

طالبان در پرتگاۀ سقوط

عبدالناصر نورزاد طالب همانند گذشته، نمی تواند در مسیر سیاست و…

جامعه سیاست زده ی ما و آشفتگی های سیاسی…

عبدالناصر نورزاد به فراخور مقاطع مختلف تاریخی و پیدایش و نضج…

طالبان ابزاری برای پاکستان برای بازی با امریکا و چین…

نویسنده: مهرالدین مشید حکومت فراگیر ترفند های تازۀ پاکستان برای مشروعیت…

زرتشت فیلسوف

– دکتر بیژن باران در ایران فلسفه در الهیات تنیده؛ نه…

معشوق تاريخي

- بیژن باران  مرا معشوقي است ابدی.  قرابت با او غدغن است. از…

حاکمیت قانون ضمانت برای حق حفظ ، تداوم و انکشاف…

بصیر دهزاد مقاله اینجانب که در کنفرانس علمی مورخ ۲۸ اکتوبر…

دو اجتماعِ سیاسی – اعتراضیِ متفاوت از هم [داخل و…

شباهنگ راد محرز است ما با دو اجتماعِ سیاسیِ متضاد از…

من

من، چه غریبانه،، میان این همه تنهایی،،،              --جا مانده‌ام!!! (۲) از تو چه پنهان! خودت به…

تک درخت آرزو های دختران مظلوم افغانستان چگونه ناشگفته…

نویسنده: مهرالدین مشید افغانستان روزگار خیلی حساس و وحشتناک و آزمونی…

هیچ گفتمانی را نباید تابو پنداشت

                    بحث روی حکومت فدرالی گناه نیست      نوشته ی…

«
»

بانویی از جهان موازی که از یک آلمانی روسی‌تبار است

بانویی در لباسی به رنگ پرچم اوکراین نویسنده: والری بورت مترجم: ک. رادین برگرفته از : سایت روسی «بنیاد فرهنگ استراتژیک» *

غرب و روسیه در برابر هم قرار دارند و از این رو رئیس کمیسیون اروپا «اورسولا فون در لاین»، «باب روز» شده است. مادر هفت فرزندی که انرژی بی‌سابقه‌ای را تشعشع می‌کند، پند می‌دهد، توصیه و مشورت می‌کند. از برخی از نقل قول‌های او بین اروپایی‌ها اعتراضاتی بلند می‌شود. به‌نحوی که، اخیراً او در پارلمان اروپا اظهار داشت که هرچند اقتصاد بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا به دلیل تحریم‌ها علیه مسکو در حال شوک و ناپایدار هستند، اما اکنون زمان «صلح کردن» با روسیه نیست. «فون در لاین» اطمینان می‌دهد که اقدام «مجازات» روسیه شدیدترین اقدامی‌ است که جهان تاکنون دیده است. کل قاره برای نشان دادن همبستگی با اوکراین برخاسته است: «ما بار دیگر قدرت درونی خود را نشان دادیم.س «فون در لاین» با صدای بلند مفتون زوج‌های زلنسکی و اوکراین می‌شود، هر چند سرزنش‌های بیشتری به‌خاطر این امر علیه او وجود دارد. «سارا واگن‌کنشت»، نماینده چپ‌گرای بوندستاگ می‌گوید: «من معتقد نیستم که اگر اقتصاد خودمان را نابود کنیم، این جنگ را یک روز زودتر به پایان خواهیم رساند». «نیکولا دوپون ــ آگنان»، معاون مجلس ملی فرانسه نیز همین را می‌گوید: «لازم است تحریم‌ها علیه روسیه لغو شود. اگر صلح نکنیم، فرانسوی‌ها فاجعه اقتصادی را تجربه خواهند کرد. ما اروپا را از بین می‌بریم!» «فون در لاین» نمی‌خواهد گوش کند. او اصرار دارد که روسیه مقصر همه مشکلات در اروپا است. معلوم نیست که آیا «اورسولا فون در لاین» از اجداد خود قدرشناسی می‌کند یا خیر، اما او از خانواده آلمانی روسی ــ تاجر پنبه برمن، بارون «لودویگ کنوپ»، که در سال ۱۸۳۹ به‌عنوان یک فروشنده دوره‌گرد به روسیه آمد، بوده است. او تشکیل خانواده داد، زبان روسی آموخت و می‌گویند «مصاحب محبوب» اشراف مسکو شد. «کنوپ» حق انحصار عرضه ماشین‌های ریسندگی و بافندگی «Platt Brothers» و موتورهای بخار«Hick Hargraves» را به روسیه دریافت کرد. سفارش‌دهنده اصلی آن «ساوا موروزوف» بود که جد «اورسولا» بر آن اساس ثروتمند شد. یکی از دختران «کنوپ» به نام «لوئیز دوروتیا بتی» با یکی از اعضای خانواده اشراف «آلبرشت»‌ها که در تجارت پنبه ثروت زیادی برهم زده بودند ازدواج کرد و پسر آنها «ارنست آلبرشت»، رجل اتحادیه دمکرات مسیحی آلمان / اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن و نخست‌وزیر «نیدرزاکسن»، پدر رئیس فعلی کمیسیون اروپا بود. «اورسولا»ی پرمدعا به‌سرعت نردبان شغلی را طی کرد: او عضو پارلمان «نیدرزاکسن» شد، ریاست وزارت امور اجتماعی، زنان، خانواده و امور بهداشتی را برعهده گرفت، سپس وزیر فدرال در امور خانواده، شهروندان میانه‌سال، زنان و جوانان، سپس کرسی وزیر کار و امور اجتماعی را به‌دست آورد. با این وجود، انتصاب «فون در لاین» به‌عنوان وزیر دفاع در زمان صدراعظم «مرکل» عجیب به‌نظر می‌رسید: «اورسولا» در امور نظامی‌ سر رشته دارد آنطور که در شأن یک پزشک متخصص زنان بود (این تحصیلات او است). در «بوندسوهر» (ارتش آلمان)، مجموعه کاملی از جوک‌های ناشایست در مورد این موضوع وجود دارد.

عدم صلاحیت وی به او ضربه زد: او به‌طور ضمنی به‌عنوان یکی از بدترین روسای بخش دفاع در تاریخ آلمان شناخته شد. او حتی برای استفاده ناکارآمد از بودجه عمومی‌ و شکست پروژه‌های جدید در بخش دفاعی نیز پرونده‌ای دارد. برای همین، «فون در لاین » برکنار شد. گذشته از این یک بار «مرکل» با دوست‌اش «اورسولا» برخورد کرد. این مسأله در مارس ۲۰۱۹، پس از پیشنهاد وزیر دفاع برای ارسال هواپیما و نیروی دریایی آلمان به سواحل روسیه بود. « صدراعظم به او تذکر داد شما مثل بچه‌ها حرف می‌زنید! ــ شما از این مسأله نتیجه می‌گیرید که پوتین هیچ کاری نمی‌کند و شاهد رژه ما در تنگه «کرچ» خواهد بود. و اگر او با کشتی‌های ما همان کاری را انجام دهد که قبلاً یک بار با کشتی‌های اوکراینی انجام داد؟ آیا شما به آلمان پیشنهاد می‌کنید که بجنگد خانم وزیر»؟ در نتیجه ، «اورسولا» کارنامه وزارت دفاع را به زن دیگری ــ «آنگرت کرامپ کارن باوئر» ــ تحویل داد. با این وجود، او این کار را تنها زمانی انجام داد که پست ریاست کمیسیون اروپا را به‌عهده گرفت. اکنون «فون در لاین» مرتباً به روسیه حمله می‌کند. این کشور تمام تلاش خود را معطوف کمک نظامی‌ و اقتصادی به اوکراین کرده که وعده عضویت در اتحادیه اروپا را داده است. روز دیگر او با لباس‌هایی به رنگ‌های پرچم اوکراین ــ یک بلوز زرد و یک ژاکت آبی ــ از کیف بازدید کرد. او زلنسکی را تحسین کرد و گفت «روند پذیرش در حال انجام است. سرعت، قاطعیت و دقتی که شما با آن در حال حرکت به جلو هستید، چشمگیر است». رئیس جمهور  ــ کمدین بسیار خوشحال بود. وقتی میهمان وی اعلام کرد که کمیسیون اروپا به‌زودی بخش دوم کمک مالی به مبلغ پنج میلیارد یورو از مجموع ۹ میلیارد یورو را به اوکراین اختصاص خواهد داد، لبخند او بیشتر شد. و در کیف، «فون در لاین» با یک غذای نمادین پذیرایی شد ــ چندین تکه هندوانه و یادداشتی که نشان می‌دهد این غذا از یک سکونت‌گاه «اشغال نشده» در منطقه خرسون آورده شده است. «فون در لاین» در مقام وزیر دفاع، بی‌هدف پول را دور می‌ریزد. و گمان می‌کند که در مقام رئیس کمیسیون اروپا، هزینه‌های او از همه محدودیت‌ها فراتر خواهد رفت، تا فقط رضایت بازیگری را در شهر «دنپر» جلب کند.

https://www.fondsk.ru/news/۲۰۲۲/۰۹/۱۹/dama-iz-parallelnogo-mira-proishodjaschaja-ot-russkogo-nemca-۵۷۲۲۱.html