القاعده در یمن فرانسه را به حملات جدیدی تهدید کرد

سایت صدای روسیه

10 ژانویه 2015

 

Capture d’écran : SITE

توسط صدای روسیه :

در فردای حملات پیاپی در دامارتین آن گوئل (در حومۀ پاریس)Dammartin-en-Goël و پورت دو ونسن (در حومۀ پاریس)Porte de Vincennes ، یک مقام القاعده در شبهه جزیرۀ عربی در یک ویدئو که روز جمعه منتشر شد، فرانسه را به حملات تازه ای تهدید کرد.

در یک پیغام ویدئوئی که روز جمعه (9 ژانویه) پخش شد و متعاقباً توسط مرکز دیدبانی آمریکا که سایت های اسلامگرا را تحت نظر دارد منتشر شد : حارث الضاری یکی از مقامات مذهبی سازمان تروریستی القاعده در شبهه جزیرۀ عربی کشور فرانسه را به حملات تازه ای تهدید کرد، بی آن که حملات تروریستی روزهای گذشته را بازشناسی کند.

« شما تا وقتی که علیه الله، پیغمبر او و مؤمنین می جنگید در امنیت نخواهید بود »

این مقام با اشارۀ ضمنی به عاملان سوء قصد علیه شارلی هبدو، شریف و سعید کوآشی که مرگ بیش از 12 نفر انجامید اضافه کرد : « سربازانی که الله و پیغمبرش را پرستش می کنند به میان شما آمده اند و از مرگ هراسی نداشته و در جستجوی شهادت به نام الله هستند »

برادران کوآشی، عاملان مظنون به سوء قصد علیه شارلی هبدو مدعی بودند که عضو القاعده در یمن هستند. یکی از نزدیکان این دو برادر، امدی کولیبالی در حمله به یک فروشگاه کاشر cacher در پاریس که چندین نفر را به گروگان گرفته بود کشته شد. کولیبالی خود را عضو گروه امارات اسلامی معرفی کرده بود.

http://french.ruvr.ru/news/2015_01_10/Al-Qaida-au-Yemen-menace-la-France-de-nouvelles-attaques-8903/

ترجمه توسط حمید محوی