آیا بازهم حامد کرزی در سرخط خبرها خواهد آمد ؟

                نوشته ی : فروغی

      ملاقات اخیرسفیرایالات متحده امریکا با حامد کرزی که از نظر رسانه ها پنهان ماند ، اگرازاهمیت دیپلوماتیک برخوردار نباشد ، می تواند خیلی پرسش برانگیز باشد .

      آیا امریکا درجستجوی جانشینی برای محمد اشرف غنی ازتیم کرزی است ؟     

     آیا امریکا  بیش ازین نمی خواهد حامدکرزی از بدنه ی حکومت دورنگهداشته   شود ؟                                                و یا این که سفر کرزی به روسیه و سخنرانی ها و مصاحبه های بی رویه ی وی علیه امریکا ، عبوراز خط سرخ بوده و کمی گوش مالی باید داده می شد ؟

     زیرا ، حامدکرزی که دیروز با افتخار می گفت : « بگذارید نام دوم ام دست نشانده ی امریکا باشد … » ، با هیاهو در کنفرانس ماسکو فریاد زد که :

     «…امریکا در افغانستان افراط گرایی ، هراس افگنی و خشونت را افزایش داده و دقیقاً در حضور امریکا و هم پیمانان اش ، داعش ظهور نموده است …. »

      پرسش ها و آیا های دیگری هم میتواند در قبال این ملاقات وجود داشته باشد که من فقط سه پرسش را با شما دوستان عزیز مطرح نمودم ؛ تا شما چگونه می اندیشید ؟

     بی ارتباط نیست تا این خبرتازه را هم درمورد حامدکرزی باشما شریک نمایم که ،       

     روزنامه انگلیسی «دیلی‌میل» با انتشار گزارشی ، «حامد کرزی» رئیس جمهور پیشین کشور را یکی از بزرگترین امپراطوران مالی دوبی معرفی نموده است  .

     ” به گزارش اسپوتنیک، روزنامه انگلیسی «دیلی‌میل» در این گزارش حامد کرزی را به فساد متهم کرده  نوشته است که ، مجموع ارزش املاک مربوط به اعضای خانواده حامد کرزی در دوبی ، به ۹۰ میلیون پوند انگلیسی می‌رسد .

    این خبردرحالی توسط این روزنامه ی انگلیسی منتشر شده که دفترمطبوعاتی رییس جمهور پیشین افغانستان تاکنون واکنشی به آن نشان نداده است.

    در سال ۲۰۱۶ نیز یک روزنامه به اسم «پیپل ویت مانی» ۱۰ سیاستمدار پر درآمد جهان را معرفی کرده بود که حامد کرزی رییس جمهوری پیشین افغانستان دراین رده‌بندی جایگاه نخست را داشت.

   براساس گزارش این روزنامه ، که‌ در سال ۲۰۱۶ منتشر شده بود ، حامد کرزی بطور میانگین ۸۲ میلیون دالر سالانه بدست آورده است و حدود ۲۴۵ میلیون دالر سرمایه دارد.

     همچنین پایگاه اینترنتی «مدیا مس» نیز سال گذشته با انتشار گزارشی رییس جمهور پیشین افغانستان را بعنوان ثروتمندترین سیاستمدار جهان معرفی کرده بود .

     بنابر ادعای مدیا مس، تنها سرمایه ی شخصی رییس جمهور پیشین افغانستان مبلغ ۲۴۵ میلیون دالر و همچنین درآمد سالانه کرزی از ماه مارس سال ۲۰۱۵ الی مارس ۲۰۱۶، ۸۲ ملیون دالر بوده است. “

     به این اساس ، مردم باید بدانند که در انتخابات پیش رو با حامدکرزی مولتی میلیونر و حامیان و طرفداران فاسد او هم روبرو خواهند شد . همانگونه که با کاندیدان مولتی میلیونرتنظیمی ــ جهادی و با تمامیت خواهان و نفاق افگنان ارگ مقابل خواهند شد .  

    اگر مردم بتوانند در انتخابات پیش رو ، اینبار به مفسدان دیسانت شده از امریکا و غرب ، غاصبان زمین ، قاچاقبران مواد مخدر و قوماندانان و رهبران فاسد جهادی نه بگویند ؛ به بی ثباتی و جنگ نقطه ی پایان خواهند گذاشت .