آی اس آی چتر فعالیت تمامی گروه های تروریستی

نویسنده: مهرالدین مشیدآمریکا مبارزه با تروریزم را از پاکستان آغاز…

چه مرگبار حالتی چه تیره گي و ذلتی

چه مرگبار حالتی چه تیره گي و ذلتی به گوشها  نمیرسد…

در حاشیه روایت های پسین و پیشین فرار غنی

نویسنده: مهرالدین مشیدبا این ضرب زبانی ها نه غنی و…

دلیل رمانتیسم،- نوستالژی یا شوق دیدار بود

  Romantism آرام بختیاری شوق یا رنج دیدار با: وطن، معشوق، اوتوپی،…

خواندن ذهن یک عروس دریایی توسط محققان

محققان موسسه فناوری کالیفرنیا(کلتک-Caltech) موفق شدند با استفاده از…

خلق خسته

رسول پویان ز جان خـستۀ خلق وطـن چه می خواهید زپاره های…

رمان «قرار ما، لارناکا»، به قلم خانم آذر محلوجیان! 

بهرام رحمانی  bahram.rehmani@gmail.com  «قرار ما، لارناکا»، رمانی درباره یک ترور سیاسی است…

اطلاعيه انجمن حقوقدانان افغان در اروپا

برحسب پلان قبلى قرار بود تا بتاريخ يازدهم دسامبر سال…

قضاء وچگونگی آفرینش عدالت

پژوهش ونگارشی ازسخی صمیم:   قسمت (هجدهم)   ***  چگونگی مشروعیت تقییداختیار برارادهٔ آزادانسان وسیلهٔ قانون:  منظوروهدف من درین…

فیسبوک چلونکی های دیروزـ مدافعان طالبان امروز

   نوشته ی : فروغی       اصطلاح فیسبوک چلوونکی که ازچندسال به اینسودرمیان…

سازمان های استخباراتی کشورهای اطراف افغانستان

نوشته کریم پوپل مورخ ۲۷ نوامبر سال ۲۰۲۱ قسمت اول  اهداف این کشورها افغانستان…

سرکوب داعش توسط طالبان، تخیل یا واقعیت؟ 

عبدالاحمد فیض با بقدرت رسیدن طالبان باورهای کاذبی دراذهان بوجود آمد…

وطن‌ام

چی کشوری بود زاداگاه‌ام تاجِ سری بود ققنوس‌ها آن‌جا آبنوس‌ها آن‌جا میهن‌ام چی جنتی بود سپیدار آن‌جا شاخ‌سار…

بخاطر بزرگداشت از روز بین المللی مبارزه علیه خشونت و…

پیام انجمن حقوقدانان افغان در اروپا ۲۵ نوامبر ۲۰۲۱ م. تاریخ…

داستان «مرد جوان و موش»

نویسنده «ويليام سارويان» مترجم «آرزو کشاورزی» یک هفته نوشیدن مشروب، مرد…

آوای زن

صدای ما در میهن  که فریادش طنین همصدایی هاست میگوید  مگر زن…

من صدای آن زنم

نسبت روز جهانی مبارزه در برابرخشونت علیه زن هر چندی که…

خشونت طالبان علیه زنان افغانستان 102روزه شد

درسال ۱۹۶۰ آتش خشم رژیم ددمنشانه و وحشیانه ارتش درجمهوری…

کاخ ظلم

رسول پویان اگـر اراده کـنـیـد کاخ ظلم بـرباد است امارت شیاطین بی…

سلیمان لایق: «رویارویی غلزی و درانی تباه کن و فاجعه…

آغاز سال ۲۰۱۵ میلادی بود و من برشالوده یک پروژه…

«
»

صد سالگی بزرگترین حزب کمونیست جهان 

رهبری ۱۰۰ ساله حزب کمونیست؛‌ 

مقدمه آغاز فصل جدید همکاری برد-برد چین با جهان

فرستنده: حسین تلاش

چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان تحت صد سال رهبری حزب کمونیست، در حوزه همکاری های جهانی مشارکت داشته و از این همکاری ها بهره مند شده است.

این کشور به رغم حمایت گرایی رو به رشد و تمایلات ضد جهانی سازی در سراسر دنیا، مکررا متعهد شده است که هیچگاه درهای خود را به روی جهان خارج نخواهد بست. چین همواره به گشایش و همکاری های بین المللی متعهد بوده است چرا که باور دارد که این عوامل در مسیر پیشرفت ادامه دار این کشور و کل بشریت عواملی ضروری هستند.

“شی جین پینگ” رهبر چین و دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین در جریان سفر اکتبر سال 2020 به استان “گوانگ ‌دونگ” واقع در جنوب چین، بر تعهد این حزب در مسیر هدایت مردم چین در پیروی تزلزل ناپذیر از مسیر اصلاحات و گشایش تاکید کرده است.

حزب کمونیست چین به عنوان بزرگ ترین حزب سیاسی جهان با بیش از 91 میلیون نفر عضو، به طور کامل از این موضوع که جهانی سازی و چند جانبه گرایی گرایش های برگشت ناپذیر تاریخ هستند و انزوا و گوشه گیری صرفا منجر به عقب ماندگی می گردد، آگاه است.

تاریخ همواره مثل یک آینه عمل می کند؛ اصلاحات و گشایش در چین به عنوان راهبرد اساسی دولت چین از سال 1978 میلادی به بعد، این کشور را که زمانی فقر زده بود به یک اقتصاد پرجنب و جوش و پر انرژی تبدیل کرد که ثابت شده که یکی از چشمگیر ترین داستان های موفقیت در جهان در طول دهه های گذشته است.

چین از طریق همکاری با سایر بخش های جهان به موتور پیشروی توسعه جهان و لنگرگاه ثبات در مسیر برقراری صلح جهانی تبدیل شده است.

بشر در جهانی که به طور روز افزون در هم تنیده تر و به یکدیگر پیوسته تر می گردد، به واسطه وجود تهدید هایی مشترک، به ستوه آمده است؛ این در حالیست که هیچ کدام از مشکلات پیش روی جهان، از احیای اقتصاد در دوره پسا کرونا گرفته تا چالش شدید مربوط به تغییرات اقلیمی، صرفا توسط یک کشور واحد و به تنهایی قابل حل نیستند.

به همین دلیل است که حزب کمونیست چین که حامی سرسخت چند جانبه گرایی محسوب می شود، همواره از همکاری های جهانی حمایت کرده است. این کشور با طرح پیشنهاد ساخت جامعه ای با آینده مشترک برای بشریت گام را فراتر گذاشته و مفهومی را ارائه کرده که در قانون اساسی حزب کمونیست چین گنجانده شده و مصون نگه داشته شده است.

مفهوم ساخت جامعه ای با آینده مشترک برای بشریت که 8 سال پیش توسط رهبر چین پیشنهاد شد، متضمن ایده های مربوط به ساخت یک جهان آزاد، جامع، پاک و زیباست که از صلح پایدار، امنیت جهانی و رفاه مشترک برخوردار باشد.

چین تحت رهبری و هدایت حزب کمونیست چین همواره آماده است تا از طریق همکاری با سایر کشورهای جهان به حل و فصل مشکلات پیش روی بشریت بپردازد.

تازه ترین مدرک از نقش فعال چین در حوزه همکاری های جهانی را می توان در نقش پررنگ چین در ارائه خدمات مربوط به سلامت همگانی مشاهده کرد؛ این کشور تا 16 ژوئن سال جاری میلادی اقدام به اهدا و صادرات بیش از 350 میلیون دوز واکسن ضد کرونا به سراسر جهان کرده است.

حزب کمونیست چین در عین حال به شیوه ای فعالانه مشغول تبادل با کشورهای سراسر جهان به منظور بهره گیری از خرد آنها بوده است؛ داده ها نشان می دهد که این حزب با بیش از 600 سازمان و حزب سیاسی در بیش از 160 کشور و منطقه در سراسر دنیا به شکل های مختلف در ارتباط است.

آرمان و ماموریت اصلی حزب کمونیست چین ترغیب شادی و خوشبختی برای مردم چین و احیاء و جوان سازی ملت چین است؛ این حزب به طرز جدی آگاه است که تحقق این آرمان و ماموریت صرفا از طریق وجود یک بستر و محیط مربوط به همکاری های جهانی و توسعه مسالمت آمیز امکان پذیر است.

100 سال گذشته برای حزب کمونیست چین به منزله مقدمه آغاز فصل جدید تلاش های این حزب در مسیر هدایت همکاری های برد – برد چین با جهان است.

persian.cri.cn