شماره یکم سال ۲۶م گاهنامه محبت

شماره یکم سال ۲۶م گاهنامه محبت نشر شد.

مکتب فرانکفورت، اطاق فکرجنبش: زنان، دانشجویان، مسلحانه؟

آرام بختیاری  مکتب فرانکفورت و شعار: هو هو هوشی مین، یانکی…

داستان «ساحل»

نویسنده «تولگا گوموشآی» مترجم «پونه شاهی» آنطور که می خواست باشد،…

کاش بازآید بهار

کاش باز آید بهاری دروطن موج گل جوشد زهر باغ و…

حقیقت مقوله های چپ، سوسیالیزم و کمونیزم چیست؟

آیا در افغانستان؛ واقعن چیزی به مصداق «کمونیست» و «حکومت…

اختلال روحی و فکری

– دکتر بیژن باران آیا ماده پیش از ایده پدید آمد؟…

بهار خونبار

رسول پویان بهار آمد ولی گل در گلستان وطن خار است سـرود…

خجسته باد 

خجسته باد... این جشن بهاران خجسته ... گر چه با زخم زمستان خجسته…

بهار و افسرده گی

مژده از موسم بهار رسید دل به سینه ز فرط شوق…

بهار تان خجسته

بساط سرد و‌ سفره‌ی خون‌بار آخرین روز های زمستان رخت…

غفلت در برابر فرمان رهبر طالبان پرداختن بهایی وحشتناکتر از…

نویسنده: مهرالدین مشید صدور فرمان جلیقه پوشان انتحاری بوسیلۀ ملاهیبت الله…

بهار و آزادی

آمد بهار و ساقي زیبا  بیاورید گلگونه می ز لاله ء…

داستانِ دل انگیزِ یازی وزیبا

داستانِ رقتبار و هیجان انگیز عاشقانهٔ ( یازی و زیبا…

بهار و قصهء غمگین پرستو....!

داکترعارف پژمان  بهار می رسد، ای شاخهء تکیده بیا بهار می رسد،…

بهار

آ بهار نو و تا باز توانا بشوم چو دل غنچه…

یک افغانستان فراگیر؛ کلید گشایش همه نابرابری های قومی و…

نویسنده: مهرالدین مشید اجتناب از فصل کردن و تلاش برای وصل…

نو روز

خواننده گان گرامی !  نو روز  و  نو  بهار  و  خزانت …

فصل جوانی

جوانی نوجوانی رفت افسوس  شباب و شادمانی رفت افسوس  ز درد موقع…

خلوتسرای دل

رسول پویان آیـد بهـار ســرو رسـا در چـمـن بیا بر سـیل دشت…

تخیل چی‌ست و چه رابطه‌یی با هوش مان دارد؟

فرهنگی، عارفانه   نوشته‌ی محمدعثمان نجیب ما در پرداخت های نوشتاری و در بگو‌…

«
»

روز چهل و پنجم جنبش مردم ایران …

فرمانده سپاه: امروز آخرین روز شرارت شما بود، جون مادراتون دیگر به خیابان نیایید . بیچاره مون کردید …


اینها ظاهرا هنوز فاز جدید را جدی نگرفته اند مثل اون آخوندی که گفته بود همه چی تمام شد و مردم رفتند خانه … یعنی خیلی دوست دارند همه چی برگردد به پارسال مثلا …


زنجیره اعتراضی معترضین ایرانی در خارج کشور با فراخوان حامد اسماعیلیون انجام شد … کاملا مشخص است جریان حامد اسماعیلیون زیر فشار 2 تیغه یک قیچی است . حکومت اسلامی در ایران و بازماندگان سلطنت درخارج ایران !


یک هفته بعد از فراخوان حامد اسماعیلیون ، ناگهان رضا پهلوی هم فراخوان شاهنشاهی داد برای همان روز و گفت این روز تولد کورش واس ماست …

اینکه کورش چه شخصیت عقب مانده ایی داشت موضوع این نوشته نیست … این روزها زن و مرد و کودک ایرانی در خاک و خون است و حضرات دنبال تولد کورش و هخامنش عقب مانده ضد زن هستند ؟


در همان فراخوان برلین بازماندگان سلطنت محک خوردند ولی نمیدانم چی در ذهشنان گذشت که باز هم خیز برداشتند . حرکت در سایه دیگران ، کودتا ، توطئه، لقمه های حاضری … تمام شیرازه نظام سلطنتی در ایران است . لقمه خیلی بزرگتر از دهان همایونی است .

حتی آمریکایی ها از بالا واسطه شدند چند سال پیش تا به هر شکلی پرچم و هژمونی سیاسی را به دست سلطنت بدهند و البته مجاهیدن قبول نکردند کاری ندارم که مجاهدین و کمونیست چقدر اشکال یا خوبی دارد ولی آخه این شیربرنجم شد جلودار که غرب میذاره پشت ویترین ؟


یکی هم نظرش این بود بازماندگان سلطنت از طرف غرب در مدیا هست به اسم شاهزاده ، به خاطر وزن سیاسی شان نیست . کلا مدیا در غرب عادت دارد هر آشغالی را بگذارد زیر زده بین و لقمه نان و خون ببرد سر سفره … تا همین چند سال پیش مدیای اروپایی از ایران برنامه های مبسوط  پخش میکردند که فرهنگ بسیجی توسط بسجی به نام فرهنگ ایرانی را تبلیغ میکرد ! یعنی همین فرهنگ آدمشکان امروزی !

رسانه مربوطه خوب میدانست چه خبر است و آگاهانه تریبون به قاتل های داخل میداد به نام فرهنگ ایرانی !


رضا پهلوی بارها گفته هیچ مقامی برای خودش نمیخواهد . همان شاه و فرمان شاهانه دادن براش کافی است . این هم بی دلیل نیست رضا پهلوی شاید عاشق شاه شدن نباشد ولی میداند با همین کارنامه 43 سال هیچ کاری نکردن فقط در شاه شدن شانس دارد . یعنی فرض کنید که اینها در پوزسیون سیاسی و حزبی سیاسی قرار بگیرند اولین شرط موفقیت هر حزبی داشتن کارنامه عمل است که شما در این 43 سال کجا بودی و چه کردی ؟ وسلطنت برای هیچ کاری نکردن طلبکار است . در هیچ سیستمی برای هیچ کار نکردن امتیازی نمیدهند به جز سلطنت …


عده ایی هم معتقدند بازماندگان سلطنت پولشان ته کشیده دنبال پول و چپو کردن راحت هستند که بیایند یه چند میلیارد دیگر بزنند و ببرند… هنوز مزه اون چند میلیاردی که در 1357 چپو کردند و بردند زیر زبانشان است !


البته بازماندگان نظام سلطنتی همیشه در تلاش هستند که پول راحت ببرند … از جمله از طریق علیرضا نوری زاده میرفتند و از عربستان سعودی به نام سلطنت پول میگرفتند و بین خودشان تقسیم میکردند . ویکی لیکس که اسناد را افشا کرد ناگهان معلوم شد این نوری زاده رابط بین بازماندگان سلطنت ایران و
 خاندان سعودی بوده . و حتی سعودی ها در مدارک شان از نوریزاده به عنوان علیرضا کذاب اسم برده بودند . فرح پهلوی هم همان زمان مصاحبه داشت با نوریزاده و مثلا تمامش کرد.


بازماندگان سلطنت خیلی بد چرتکه میزنند . همان بعد فراخوان برلین باید روششان را عوض میکردند و یا کلا بی خیال میشدند . اگه میشد تا حالا شده بود .


کلام آخر : چند بار از زبان بازماندگان سلطننت شنیدم که میگفتند تحول سیاسی سال 1357 کار مجاهدین و کمونیست است و شعار مرگ بر اینها در خارج ایران به همان خاطر است …


نه جناب ، در زمان تحول 1357 کمونیست و مجاهد همه در زندان اعلحضرت شما بودند وعملا برایشان امکان نداشت که خمینی را از حجره های نجف به پاریس ببرند و حدود 2000 خبرگزاری امام در در ماه بندازند به مردم ایران .

کمی تاریخ بخوانید که بدانید بحران مالی غرب در دهه 1970 میلادی و نشست گودولوپ و تصمیمات سیاسی غرب زیر چتر جنگ سرد و بقیه حواشی آن چه بود وچراغرب یهویی فرش سرخ را از زیر پای همایونی کشید و انداخت زیر پای شیخ ؟اسماعیل هوشیار
30.10.2022