یک سخنور دینی در مقام تحقق اساسی ترین «سنت پیامبر»

محمد عالم افتخار ساعاتی پیش «شوخی، ورزش و مسابقه پیامبر ص…

گوهر دوست داشتنی

هرسنگ سیه  گوهر پرتو فگنی نیست  هر بوی گلی عطر گلاب…

دمی از خیالات منی....ناتوان

عثمان نجیب شهر خیال من شاهکار معماری تست من در حکمت هنرت صد…

خصم وطن

محمد اسحاق ثنا ونکوور - کانادا چند ای خصم بسوزد وطن از…

ترنج های تلخی از باغبانی من

دوستان گرامی! چند سطر بداهه و بی سر و پا تخیلی…

مناعت انسانی بهتر از تکبر و نادانی است

               بودجه ی ملی سرمایه ی شخص و‌ میراثی دولت ها…

بایدن به ما کم از ترامپ نیست

دل خوش نه کنید    بایدن به ما کم تر از ترامپ…

دولت جدید امریکا شاهین بخت را برسرِکی خواهد نشاند ؟

       نوشته ی : اسماعیل فروغی       با رویکارآمدن دولت جدید درامریکا ،…

دست ازجمهوری کوبا کوتاه!

حزب کمونیست بلاروس م. چابکی: سیاست جمهوری کوبا همیشه مبارزه با پدیده…

مهره های سوخته را نباید دیگر به صدر مجلس راه…

نویسنده: مهرالدین مشید کاروان صلح را صالحان به منزل مقصود می…

نامه سرگشاده به آقای مآس، وزیر امورخارجۀ آلمان

(به زبان‌های فارسی و آلمانی)  هامبورگ، ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ جناب آقای مآس،…

ترامپ در بی خوابی شکست و افتضاح می…

 .تا این دم روسیه و چین و هند و ...…

کردگار من تویی

تا که دانم خویشتن را ، درکنار من تویی در زمستان،در…

یاد وطن!

امین الله مفکر امینی 2020-27-12 یادی وطن آمد ز مــــوج گــــــــل…

دموکراسی قلدری ترامپ را دور پرتاب کرد

دموکراسی قلدری به ناچار ترامپ را دور پرتاب کرد دموکراسی…

بی توجهی به فرهنگ همانند ویران کردن تندیس های بوداست

        نوشته ی : اسماعیل فروغی        اخیراً خبرشدیم که دولت افغانستان برای…

په افغانستان کې سولې ته د لاسرسۍ په موخه د…

په اوسني ډير ستونزمن اوبحراني چاپېريال کې زمونږ کړیدلي او…

بلبل عشق و طرب

رسول پویان نـوا از سـیـنــۀ آتـشـفـزای نی زنــد فـوران نیستان آتـشی افروخته…

Unprecedented Assault on Free Speech

By Fateh Sami 17/01/21 Who are behind the recent terror attacks in…

حق سکوت دادن ها جریان تاریخ را عوض نمی کند

نویسنده: مهرالدین مشید از آنجا که فلسفهء تاریخ به تعبیری از…

«
»

اخطار آمريکا ؟؟؟؟

امريکا دو مليارد دالر را در دو سال کم مي کند؟
ازينکه پاليسي و سياست زهر الود و نفاق افګن و خاينانه امريکا و ۴۸ کشور اشغالګر ديګر را رهبران جهادي وروساي جمهور شان تا امروز نه فهميدن علت ان عدم دانش سياسي ، عدم پخته ګي ديپلوماتيکي وسياسي ( اشرار در ۵۰)سال بود ، من بار ها به کرزي ، به اسپنتا ، به غني ، به عبدالله هوشدار واخطار نموده ام که شما در تاريخ ۵۰ ساله خونين کشور مان يک زره نه فهميدين که چرا برهان الدين رباني حميد ګل را وزير دفاع خود تعين نمود؟ ، شما نه فهميدين که چرا فهيم و مسعود وزراي دفاع شدند ،؟ شما نه فهميدين که چرا تمام سلاح و تخنيک محاربوي روسي مضمحل و ترکه وتوسط امريکا بمبارد شد ؟ شما نه فهميدين که چرا قواي مسلح ملي تان به قواي مسلح اجير ، مزدور ، مصلحتي ، تنظيمي واسلامي تغير کرد ، ؟؟ و شما نه فهميدين که چرا افسران تحصيل کرده وتخصصي تان ” ډي ډي ار ” ساخته شدند ؟؟
همه وهمه به خاطر (( خوش باوري هاي بي جا وبيمنطق و لا تعبدي – و عدم درک سياسي وعدم شناخت علمي و نظامي رهبران جهادي و روساي جمهور ووزراي قواي مسلح دولت مجاهدين از آن زمان تا امروز است ، و از کشور هاي دشمنان دايمي وتاريخي مان مانند ” پاکستان ، ايران ، عربستان سعدي ، روس وچين ” بود که همه به ميخ مي زد وهم به نعل ، و شرايط را بالاي دولت هاي شاه شجاعي در افغانستان تحميل کردن ، “” اګر درک موضوعات ، و خوش باوري هاي بيجا به اشغالګران را رهبران ۱۶ ګانه تنظيم هاي اسلامي به موقع درک مي نمود اين حالت که امروز سر اشرف غني به حيث يک ضربه فني اقتصادي وارد مي کند هر ګز اشغالګران وارد کرده نمي توانست ؟؟؟؟ دو موضوع بسيار مهم را اګر دولت هاي مجاهدين به حرف هاي توطيه ګرانه و خاينانه همين کشور ها قبول نمي کرد امروز به چالش هاي جدي مواجه نمي شدند “”۱- سلاح وتخنيک قواي مسلح ملي  ( ح د خ ا )، را کنسر واتيو يا ګريس کاري مي کرد و،انرا درست نګاه مي کرد ، و به موقع از ان استفاده مي کرد؟؟؟
۲- دوره مکلفيت دوساله خدمت عسکري را با تمام کادر تخصصي و تحصيل کرده زمان ( ح د خ ا )، را تا امروز حفظ مي کرد ، از يک طرف ضرورت به مشاورين خارجي نه بود، و پول هنګفت از درک معاشات شان صرف جويي مي شد  و از طرف ديګر زمينه تجاوز اجيران ومزدورا کشور هاي دشمن ذکر شده در بالا ګرفته مي شد و رشوت و فروش سلاح ومهمات به دشمن جلوګيري مي شد ؟؟
ريس صاحب جمهور عادت امپرياليزم است مخصوصا خصلت “نيو کلونيالستي ” شان ايجاب مي کند که کشور ها را از لحاظ پولي پيچکاري کنند و بعدا سر شان بند نمايند ؟، ريس صاحب جمهور منتخب اشرف غني تشويش نه کن فقط با چند کار بکر و مهم تمام توطيه هاي شورشګران داخلي واشغالګران را ذيلا خنثي نما ييد؟؟؟؟؟
الف ::- فورا کابينه خودرا بساز و اعلان کن ؟؟
ب::- فورا  تمام معادن کشور را ملي اعلان کن و قواي کار ۵۰۰۰۰ نفري را زير دست وزارت معدن با مامورين امنيت ملي تشکيل و محافظت ، استخراج ، انتقال به مراکز پروسس ، را توسط شان عملي کن که يک مليارد دالر و يا زيادتر پس به دست مي اوري ؟؟؟؟
ت ::- فورا دوره مکلفيت دوساله عسکري را اغاز کن ومعاش ماهوار سربازان را (۲۰۰۰)، افغاني بساز که مبالغ هنګفتي را صرفه جويي مي نماييد ؟؟؟ث ::- خلع سلاح عام وتام را در کشور اعلان وجدا به يک جنرال جدي اين وظيفه را بسپار هيچ کسي هيچ نوع سلاح پيش خود در دفتر وخانه نګاه کرده نمي تواند ، پوليس را تربيه کن که به يک ډنده برقي تمام مافيا را خلع قدرت بسازند ؟؟؟ج ::- ماليات بر عايدات را درست وجدا جمع اوري و ګمرکات را از شر رشوت خوران ودزدان پاک کن ، به کلي به هيچ غول سرمايه احتياج نمي باشي ؟؟؟ح ::-  وزارت مواد مخدر را لغو و يک اداره را در چوکات اداره امور منظور نماييد و مواد مخدر را براي دو سال در انحصار دولت قرار داده و تجارت و جمع اوري ان ، را درست اداره کن بيشتر از ۵۰ مليارد ډالر هر سال نصيب وطنداران مان مي شود ، اين کار بايد به يک جنرال پاک ووطن پرست سپرده شود ؟؟؟؟