یکی بود 2 تا هم اضافه شد !


اون قدیما یه باراک اوبامایی بود که هشت سال رئیس کاخ سفید بود . سالی یک تا 2 بار هم گزینه نظامی را برای حکومت اسلامی ایران به زیرمیز و روی میز میگذاشت . ما هم نیشخندی میزدیم که پدر جان بقیه را اسکول نبین . ناشکری کردیم که اوباما رفت و به جایش دونالد ترامپ آمد که علاوه بر حکومت اسلامی ایران ، کره شمالی ، ونزوئلا ، ویرجینیا…را هم به این گزینه نظامی زیروروی میز اضافه کرد . حالا کار از خنده گذشته، بین خنده و گریه حیرانیم . این کاخ سفید میداندکه هنگام عمل چراغها خاموش میشود ومثل قذافی لیبی و عراق….فقط انجام میدهند . ولی وقتی آژیرکشان فقط حرف مفت میزنند معلوم است که حکام مربوطه تره هم خرد نمیکند . و نهایتا همه گزینه های زیر و روی میز به درد خنده هم نمیخورد .


پاسدار «یدالله جوانی» معتقد است که آمریکایی‌ها تحت هیچ شرایطی قابل اعتماد نبوده‌اند و اساساً باید باب هر نوع مذاکره با آنان را هفت قفله کرد. تجربه برجام نشان داد که در هیچ موضوع دیگری نباید با امریکایی‌ها مذاکره کرد . امریکایی‌ها مذاکره را برای پیشبرد اهداف شیطانی خود می‌خواهند. آنان به چیزی کمتر از تسلیم شدن جمهوری اسلامی در برابر خود نمی‌اندیشند….

هوشیار زیباری، دستیار مسعود بارزانی، رییس دولت اقلیم کردستان عراق روز شنبه اعلام کرد که تاریخ ۲۵ سپتامبر (سوم مهرماه) برای برگزاری همه پرسی استقلال کردستان عراق قطعی است.


هیئتی از سنای آمریکا در مقر سازمان مجاهدین خلق در تیرانا، پایتخت آلبانی، با مریم رجوی، از رهبران این سازمان ملاقات کرد. در بیانیه سازمان مجاهدین خلق از قول خانم رجوی سرنگوني حکومت ایران لازمه پايان يافتن بحران و جنگ در منطقه خوانده شده است.


خبرها و علائم بالا نشان میدهد که فشار غرب به حکومت اسلامی ایران جهت اجرایی شدن برجام از طرف حکومت اسلامی بالا میرود . و غرب برنامه ها و طرحهای مشخص خودش را دارد . طرح استقلال کردستان به نظرم مهمترین فاکتور است…من هم با پاسدار فلانی در اونجا مواففم غرب حکومتی را که چهار دهه پیش در راستای منافع کلان خودش در سینی طلائی تقدیم این جانوران مسلمان کرد حالا میخواهد پس بگیرد و یا حکام اجازه دهند خودشان سر نظام را بر اساس منافع خودشان اصلاح کنند . پاسدار گوساله بهتر میداند که موضوع چیدن نظم نوین در خاورمیانه نسبتا یک دست ، برای غرب یک استراتژی است . و در این تابلو حکومت اسلامی ایران آخرین میخ تابوت خاورمیانه قدیم است.


….


شبی آمد ندا از آسمانها آیا ایمان نیاوردی هنوز ای گوسفند … که شیر آهن کوهمردان و زنان ، برجسته‌ترین آدمهای انقلابی تاریخ معاصر ایران، مربی و مرشد همه عالم ، استادان سالم زمین سیاست …. شکوفایی بذری را که همنیشن بهار یهویی مثل اسکولا در میهن تی وی کاشت ببینی … و با اون کُپل غرق شگفتی شوی؟


گفتم نه پدر جان . اصلا ایمان یعنی چه ؟


دوباره تکرار شد که آیا هنوز ایمان نیاوردی ؟ با دستپاچگی گفتم : باز چی شده و این بار باید به چی ایمان بیارم آبجی جان ؟


گفت به اینکه هیئت مصداقی و شرکاء همه از وزارت اطلاعات حکومت اسلامی ایران خط و پول میگیرند و ما مجاهدین خیلی مظلوم هستیم ؟
گفتم نه جانم . من کلا با ایمان آوردن مشکل دارم.


هیئت مزبور نه انقلابی است و نه مزدور وزارت اطلاعات حکومت اسلامی …. این جماعت مجموعا بازیچه سیاستهای غرب شدند و هستند ، بالای 70 درصدشان هم اگر میدانستند که این شیر بی مایه تبدیل به ماست آلترناتیو نخواهد شد…اساسا وارد این منچ بازی نمیشدند از جمله دو عضو مستعفی آخر…


وباز ندا آمد ای گوسفند ایمان بیاور که مشکل دنیا فقط با یک راس ولی فقیه حل میشود …همانا که ایمان آورندگان از چارپایان کمترند . ایمان بیاور تا حسابی بکنمت رستگار…


…..


ناهمگونی های اجتماعی آینه ای در برابر همه افراد جامعه است . ولی وقتی دنبال مقصر ردیف اول بودید از بالای هرم باید شروع کرد . به همین سیاق رفتارهای کودکانه سیاسی هم قابل آنالیز است . ازکسانی که عامل میشوند تا رسانه ها تا ایمانداران تا مهندسین اصلی . تمامی ما محصول جامعه ای هستیم و قوانینی که به برداشت و منافع حاکمان متکی است . تسلط این نگاه تاریخی و قدیمی ، آغاز روند خطایی است که در تاریخ سیاسی ایران مثل ژنی معیوب فرهنگی شکل گرفته است. درهر زمینه ای حاکمان پیش از بقیه به عنوان متهم ردیف اول باید محاکمه شوند چرا که مهندسی افکار عمومی را در مداری از ناآگاهی و جهل اجتماعی و منافع خودشان انجام میدهند و البته افراد یا جامعه مسئولیییت اجتماعی دارند .

اسماعیل هوشیار
14.08.2017