چپ در نزده سال اخیر

در تنوع سیاسی یک نظام مبتنی بر دموکراسی اندیشه وتشکل…

انتخابات آینده ایالات متحده امریکا برای افغانستان اهمیت ندارد 

روابط ایالات متحده امریکا وافغانستان از زمان مرگ مبهم سفیر…

بیداری

خفته در ویرانه ایم آواز بیداری کجاست؟بیخود و با گم…

حفظ وطن !

امین الله مفکر امینی 2019-04-07 دیوثـــی هــــــا از این…

شعر من

 نوشته نذیر ظفر شعر مــــــن درد هر وطندار است درد یک ملــــــــــــت…

سولې ، پیمان سره یم

شاعر : سمیع الدین افغاني نه کوم تنظیم نه کومې ډلې…

گرز رستم

رسول پویان گرز رسـتم بر چکاد سر خورَد دیو اگر تاریخ این…

پرده برداری از چند حقیقت دنیای دیروز و امروز

                              (نوشتهِ الهه افتخار) دغدغه نوشتن: مدت ها است که نمی نویسم و…

چـپِ ضـد کمـونیـسم *

نویسنده: مایکل پارنتی مترجم: امیررضا گلابی برگرفته از : روزنامه شرق، ۱۴ تیر ۱۳۹۹ چپ‌های…

سلیمان لایق از محوری ترین کادر های حزب دموکراتیک خلق…

نویسنده: مهرالدین مشید ظالم بمرد و قاعده ای زشت از او…

شمارۀ 8 ماهنامۀ اعتراض

شمارۀ 8 ماهنامۀ اعتراض

جامی پر از زهر خجالت

در پیام زنده گی ما سود خود دیدیم و بسهر…

اصراربرجهالت درتقابلِ به علم نماد جهل است

*** تأکید وپافشاری براصل واصولیکه برآن علم وآگهی کامل نداریم نمای…

ای حاکمان بیداد گر!

امین الله مفکر امینی 2020-07-80 بــشما گــویم که برکذب…

جرگه ؟؟

هزاران جانی و قاتل رها کردید از زندانکشیدید پرده بر…

گوهر انسانیت

رسول پویان طالب به ارگ آید وداعش به سنگر است این صلح…

نقد را نباید با توهین و بی ادبی به اشتباه…

نویسنده: مهرالدین مشید نقد پویایی و کمال جویی و چراغی بر…

فقط یک خیابان دیگر، باقی مانده!

(طنز روز)   کمباور کابلی   «سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان در واکنش به عکس‌های…

د سلیمان لایق شهادت ستره سیاسی فرهنګي ضایعه

د افغانستان او د سیمې د ادب او فرهنګ ستره…

مستیِ عشق دل

رسول پویان دو دل که بهم شدند جدا نتوان کرد جز مهر…

«
»

کشتار فلسطینی، توسط ارتش راسیست و صهیونیست اسرائیل

 بهنام چنگائی

وجدان های آزاده و نوعدوست یکبار دیگر ببینید و هراسناک هم می بینید: که در این فاصله ی کوتاه و دوباره ارتش هارِ مدرن صهیونیست و راسیست اسرائیل در برابر چشمان ما و شما جهانیان صلحدوست، چه آسان و با شقاوت همیشگی اش ملت داغدارِ فلسطین بیدفاع را بخاک و خون کشیده است؟! در دامنه ی این نسل کشی دوروزه تا هم اکنون هجده جوان کشته و بیش از 1560 نفر زخمی شده اند. آیا می دانید چرا؟ چون: این ملت و مردم آواره، اسیر و پاکباخته و زندانی در نوار غزه ی امروز، تنها بخاطر اشغال سرزمین شان توسط طرح صهیون و اعلام استقلال کشور اسرائیل در کشورشان فلسطین اعتراض دارند، و همچون همیشه فریاد اعتراض برآورده اند و برابر زورمندان اشغالگر دادخواهی می کنند. همین!

و همین ارتش ضدبشری اسرائیل صهیونیست که داغ جنایت های آدم سوزی و نسل کشی های هولناک و فراموش ناشدنی هولاکاست هیتلری را برگرده و پیشانی ملت آواره ی خود داشته و دارد، دریغا که تاکنون از گذشته خونین و ضدبشری فاشیسم نیاموخته، و از سال تاسیس اسرائیل 1948 تا همینک 70 ساله و رسوایش، تقریبا به اشغال کامل فلسطین دست یازیده است. دسیسه ی این غاصب ستمگر تحت عنوان و بهانه” یهودی ستیزی” توانست جریان راسیست صهیونیستی را بوجودآورد که در پرونده سیاه و قطور آن تبهکاری ها و جنایت های ضدبشری کم نظیری بوده و هست که بشریت نوعدوست آنرا فراموش نخواهدکرد. صهیونیسم اسرائیل با دید راسیستی و برتریجوئی خود، در این هفت دهه ظالمانه برابر خواست بازپس دادن سرزمین های اشغالی و ایجاد دو کشور مستقل و برابر با گلوله و بمباران پیشاروی ملت فلسطین ایستاده، همچون همیشه بهر اندازه ی که خواسته و یا حالا هم بخواهد، توده های فلسطینی را بی باکانه و بی مهابا می زند و می کشد و درومی کند و هرگز به محکومیت های جامعه ی جهانی اهمیت نداده، و تا همینک بیاری وتوی امپریالیسم آمریکا بهائی به آن محکومیت ها همچنان نمی دهد.!!!

بنابرین: تا زمانیکه لابی های مالی صهیونیست یهودی در اراده سیاسی کشور جهانخوار آمریکا توان اعمال اراده، نفوذ و قدرت اجرائی خود را دارند؛ بی گمان و بهمین خاطر سیاستمداران امپریالیسم آمریکا چه جمهوریخواه و یا دمکرات باشند که تفاوت چندانی در این راستا ندارد مطبع انان خواهندبود، و پیوسته پشتیبان این ساختار راسیست ها و صهیونیست ها بوده، هستند و خواهندماند و امیدی به یافتن راه حل دوکشور مستقل و چشم انداز همزیستی مسالمتجویانه هم در آن دیار خونین و هراسناک میسرنیست و نخواهدشد. من بنام یک انسان نوعدوست تا زنده ام افشاگر جنایت های هولاکاست خواهم بود. و همچنین با دیدن این تبهکاری های تروریستی، از ننگ و شرم بر این ستم و جور و نابرابری حقوق انسانی و کشتارهای بی رحمانه که راسیسم اسرائیل و ارتش صهیونیست علیه ملت سنگ پران فلسطین اعمال می کند خواهم نوشت و افشاگری خواهم کرد. و در کنار آن تحقیر و نفرین به دمکراسی پوچ (( غربی ـ ناتوئی )) می کنم که در چنین کشتارهای آشکار و ضدبشری70 ساله صهیونیسم علیه فلسطییان نیز آنها نه تنها سکوت کرده و می کنند بلکه فردا هم خواهدکرد؛ که شگفتا در پایان هرباره ی اینگونه “هولاکاست مدرن” ارتش اسرائیل، اغلب غربی و ترامپ آنانرا یاری و مورد تقدیر هم قرارمی دهد!؟ قتلعام های عریانی که هیچ ملت و انسان آزاده ای با آنهای پیشین، و بیدادگری ها و خونریزی های کنونی سر سازگاری نداشته و ندارد. پرسیدنی ست! چرا این دمکراسی غربی با این راسیسم و سازمان مخوف صهیونیست های اسرائیل سازگاری داشته و همچنان دارد و با خواسته ها و زیاده جوئی های تاریخی آن همراه هست؟

بهنام چنگائی 12 فروردین 1397