(ملات گاندی در مورد امام حسین

باسم تعالى در نخست ورود ماه محرم و عاشوراء حسينى را…

جهان بی روح پدیداری دولت مستبد

دولت محصولی از روابط مشترك المنافع اعضاء جامعه می باشد٬ که…

ضانوردان ناسا یک سال شبیه‌سازی زندگی در مریخ را به…

چهار فضانورد داوطلب ناسا پس از یک سال تحقیق برای…

پاسخی به نیاز های جدید یا پاسخی به مخالفان

نویسنده: مهرالدین مشید آغاز بحث بر سر اینکه قرآن حادث است و…

طالبان، پناهگاه امن تروریسم اسلامی

سیامک بهاری شورای امنیت سازمان ملل: ”افغانستان به پناهگاه امن القاعده و…

  نور خرد

 ازآن آقای دنیا بر سر ما سنگ باریده عدوی جان ما…

عرفان با 3 حوزه شناخت/ ذهن، منطق، غیب

دکتر بیژن باران با سلطه علم در سده 21،…

شکست مارکسیسم و ناپاسخگویی لیبرالیسم و آینده ی ناپیدای بشر

نویسنده: مهرالدین مشید حرکت جهان به سوی ناکجا آباد فروپاشی اتحاد جماهیر…

سوفیسم،- از روشنگری باستان، تا سفسطه گری در ایران.

sophism. آرام بختیاری دو معنی و دو مرحله متضاد سوفیسم یونانی در…

آموزگار خود در عصر دیجیتال و هوش مصنوعی را دریابید!

محمد عالم افتخار اگر عزیزانی از این عنوان و پیام گرفتار…

مردم ما در دو راهۀ  استبداد طالبانی و بی اعتمادی…

نویسنده: مهرالدین مشید افغانستان سرزمینی در پرتگاۀ ناکجاآباد تاریخ مردم افغانستان مخالف…

ترجمه‌ی شعرهابی از دریا هورامی

بانو "دریا هورامی" (به کُردی: دەریا هەورامی) شاعر، دوبلور و…

تلویزیون حقوق ناشر یک اندیشه ملی و روشنگری 

نوشته از بصیر دهزاد  تلویزیون حقوق در پنجشنبه آینده،  ۱۱ جولای، …

افراطیت دینی و دین ستیزی دو روی یک سکه ی…

نویسنده: مهرالدین مشید در حاشیه ی بحث های دگر اندیشان افراط گرایی…

د مدني ټولنې په اړه په ساده ژبه څو خبرې

 زموږ په ګران هېواد افغانستان کې دا ډیر کلونه او…

از پا افتادگان دور جمهوریت

در خارج چه میگویند ؟ انهاا طوری سخن میرانند که افغانستان…

آیا طالبان آمده اند ، تا ۳۴ ملیون شهروند افغانستان…

نوشته: دکتر حمیدالله مفید. بزرگترین دشواری که در برابر جهان اسلام…

 چند شعر کوتاه از لیلا_طیبی (صحرا) 

ذهنم، یوزپلنگی تیز پاست آه! بی‌هوده بود، دویدن‌هایم... آی‌ی‌ی        --غزال وحشی، کدام کنام…

بدیده ای مهر بنگرید!

امین الله مفکر امینی                         2024-01-07! بـــه دیده ای مهربنگرید بـــــه…

تشکیل امارت در آنسوی دیورند و تشدید تنش ها میان…

نویسنده: مهرالدین مشید بازی های جدید استخباراتی و احتمال وقوع رخداد…

«
»

پیروزی مارین لوپن

A person smiling at camera

Description automatically generated

فرح نوتاش                     جبهۀ جهانی ضد امپریالیست      قدرت زنان        02.07.2024

زن پر تلاش فرانسه بعد از سالیان دراز، در آستانه پیروزی است. 

پیروزی مارین لوپن به معنای تغیر بنیادی در سیاست خارجی فرانسه، تغییر در سیاست اتحادیه اروپا و تغییردر جهان خواهد شد. زیرا حزب اجتماع ملی که او رهبر آن است مخالف آمریکا و ناتو، 

 و مخالف فرستادن هر نیرو، اعم از نیروی انسانی، تسلیحاتی و حمایت مالی به اوکراین است. او خواهان عادی سازی روابط  با روسیه است. در واقع این برنامه نه تنها برنامۀ حزب اجتماع ملی در فرانسه، بلکه برنامه تمام احزاب راست افراطی در اروپا نیز هست. و این احزاب بطور گسترده از حمایت مردم اروپا برخورداراند. 

این احزاب با تجدید نظر دربرنامه ناسیونال سوسیالیست های جنگ جهانی دوم، برنامۀ دیگری درسیاست خارجی دارند که قابل تعمق است. آنان بجای جنگ هیتلر با اتحاد جماهیر شوروی، طبق مهندسی آمرایکا و انگلیس، خواهان صلح و همکاری و همزیستی دوستانه و مسالمت آمیز با روسیه هستند. و این درست بر خلاف برنامه آمریکا و ناتو برای حمله به روسیه و تصرف معادن روسیه و تقسیم آن به کشور های دست نشاندۀ آمریکا می باشد. 

اگر تضاد اول جهان امروز را مقابله حامیان جهان چند قطبی در راس آن ها روسیه و چین با جهان یک قطبی آمریکا و حامیان اروپایی بدانیم، این احزاب راست افراطی در جهت مخالفت با جهان تک قطبی آمریکا و ناتو ایستاده اند. این احزاب مخالف سیاستهای اتحادیه اروپا در پیروی از آمریکا، وعلیه کمک مالی به برنامه های جنگ افروزانه آمریکا در جهان هستند. از این رو نمی توان آنان را همطراز با فاشیست ها و ناسیونال سوسیالیست های جنگ جهانی دوم ارزیابی کرد. 

حامی آنان اکثرا چون زمان هیتلر طبقه کارگر است. وآنان علیه هزینه کردن بودجه ملی، به نفع جنگ 

های مهندسی شده توسط آمریکا و ناتو در خارج از کشور و یا هزینه کردن آن برای مهاجران در 

داخل کشور هستند. البته این مهاجران، کسانی جز پناهندگانی از کشورهای جنگ زده آفریقا و خاور میانه، که تحت سیاست جنگ افروزانه آمریکا، مجبور به ترک کشور خود شده اند نیستند. و یا اسلامیست هایی که از تولیدات آمریکا و متحدینش می باشند. 

Le Pen accuses Macron of preparing 'coup d'etat'

مارین لوپن 56 ساله، به دلیل ترک مادر، از 16 سالگی به پدر که از سیاستمداران جبهۀ ملی و یاران مارشال پتن و اعضای ارتش سری بود نزدیک تر شد. جبهۀ ملی فرانسه را پدر او، ژان ماری لوپن در سال 1972 تاسیس کرد و مارین لوپن در 18 سالگی عضو آن شد. 

بعد از تحصلیلات حقوق، شغل وکالت را برگزید. حتا وکالت برخی از مهاجرین بدون امکانات مالی را نیز می پذیرفت. او در سال 2018 با رای اکثریت اعضای حزب جبهۀ ملی به رهبری حزب انتخاب شد. و پدرش با افکار تند افراطی از حزب کناره گرفت. مارین لوپن، با اکثرین آراء،  نام حزب را از “جبهۀ ملی”  به  اجتماع ملی،  برای دادن امکان اتحاد با ملی گرایان دیگر تغییر داد و تا به امروز رهبری این حزب را به عهده داشته است. 

کمک های فرانسه به اوکراین و اسرائیل، پیاده کردن برنامه های جهانی سازی، بالا رفتن هزینه انرژی با قطع ارتباط اتحادیه اروپا با روسیه و تاثیر آن برازدیاد قیمت کل کالاها، طبقه کارگر و کلا جامعه فرانسه را با فشاراقتصادی روبرو کرده است. حتا برخی از مدارس به دلیل نرخ بالای هزینه مسکن تعطیل شده اند.

نا امنی ناشی از حضور مهاجران، دزدی و حمله و جیب زنی، حمله به مردم با تسلیحات سرد و گرم

 توسط اسلامیست ها مسئله جدی مردم فرانسه و بقیه اروپا است. تظاهر به مسلمانی با نماز گزاردن در پیاده روها و بلند کردن صدای اذان از مساجد، و نقاب و حجاب ارتجاعی اسلامی در همه جا و در مدارس و محیط کار وغیره تبدیل به فرسایش روان جامعه و رشد احساس ضد خارجی شده است. مسلمانان افریقا و خاور میانه توسط مساجد اخوانی های اردوغان و سلفی ها و غیره امپریالیستی، هدایت می شوند. این حزب متوقف کردن بساط آنان را سر لوحۀ برنامه خود قرار داده ، و حتا باز گرداندن سه میلیون مسلمان را با یارانه به کشور خودشان مطرح کرده است. از این رو مقبول اکثریت رای دهنده گان فرانسوی شده است. فاشیست های جنگ جهانی دوم جهود ستیز بوده اند. ولی این حزب با جهودان صحبت کرده و گفته که در مقابل حمله اسلامیست ها از آنان دفاع خواهد کرد.

سال ها پیش وقتی راست افراطی در اتریش در حاکمیت ادغام شد، هزینه صدمات جانی کارگران در 

زمان کار را از کارفرما به کارگران محول کرد. حقوق بازنشستگان را کم، و تحصیل رایگان دانشگاهی را ملغا کرد! امروز با این که در اتریش نیز آراء راست افراطی بالنده است ولی باز نشسته ها کمترین رای را به آنان می دهند! 

ولی بالندگی آراء راست افراطی در کل اروپا بخاطر سیاست ضد پناهندگان مسلمان از یک سو، جهانی شدن، و جنگ های آمریکا ـ ناتو و عدم قبول پرداخت هزینه آن در همه جا است. در واقع این احزاب مخالف پشت و روی یک سکه، علت و معلول سیاست های خارجی آمریکا و ناتو در جهان و بازتاب آن در اروپا هستند. 

برنامه ضد پناهندگان، از طریق احزاب دیگر، نژاد پرستی تعبیر می شود! و حال آنکه ایرانیان خوب می دانند که تحمل این ارتجاعیون متظاهر به دین داری وکوک شده توسط نوکران امپریالیست ها چقدر فرساینده روح و جان انسان می تواند باشد. و ربطی به نژاد پرستی ندارد. تعداد دانش آموزان محجبه در مدارس اروپا و تفکر واپسگرای آنان تا چه حد می تواند مخرب فرهنگ اروپا بشود! 

مارین لوپن، ماکرون را محکوم به کودتای علیه خود کرده است. و ماکرون علنن جنگ داخلی را در صورت پیروزی حزب اجتماع ملی مطرح کرده است. اتحادیه اروپا نیز امیدوار است که مارین لوپن هرگز پیروز نشود! راست افراطی دربرخی کشورهای اروپا سکاندار است. و در اتریش در نظر سنجی هفتگی در راس جدول قرار دارد و می رود که به پیروزی برسد. 

جالب این که این به اصطلاح فاشیست های اروپا یا راست های افراطی، هیچ سنخیت و پیوندی با فاشیست های باندرا در اوکراین، که نیابتی های آمریکا، و در جنگ با روسیه اند ندارند! 

womens-power.farah-notash.com

www.farah-notash.com

Women’s Power