مقصر اصلی کیست ؟

در این اشفته بازار نابسامان که مبلغ 9 میلیارد دلار دیگه برای رضایت خدا گم شد … محمود احمدی‌نژاد هم در پوزسیون مخالف وارد شد و گفت «چه کسی مسئول این وضعیت بخوربخور 2 لپی است؟» برادران لاریجانی و دولت حسن روحانی استعفا بدهند تا مملکت درست شود به روح امام ره..


ظاهرا هر کسی وارد میشود انگشت به سوی همه دراز میکند به جز مقصر اصلی یعنی سپاه پاسداران و رهبری . خاتمی هم از موضع نادم وارد شد و خودش عذرخواهی کرد ، یعنی یه عذرخواهی ساده هم توانش را ندارند که مسئولان رسمی در نظام انجام دهند ، چون میدانند هر گونه عذرخواهی توسط مقامات رسمی نظام ، کل سیستم را زیر سوال میبرند !

این مصالح و ادبیات کهنه دیگر کارایی ندارد . ولایت فقیه و نیروی سپاه پاسداران ریشه تمام مشکلات ایران است حالا کسی مثل محمودی و خاتمی جرات نقد دارند روی همین انگشت بگذارد شاید مردم دوباره گول خوردند والا با همان مصالح و ادبیات و روشهای گذشته دیگر فریب کارایی ندارد . این روزها کسی دنبال افراد خوب در این سیستم آفت زده و بیمار دینی نمیگردد . اگر کسی هنوز میگردد روانش نیاز به پزشک دارد …

زمان شاه یک حزب رستاخیز بود که شاه گفت همین است کسی دوست ندارد از ایران برود…زمان شیخ هم آنها ابتدا فقط یک حزب الله داشتند ولی از تجربیات ملکوکانه غافل نبودند پس خودشان همان یک حزب الله را به چند تکه تقسیم کردند و همه تقسیم بندی ها هم توافق دارند که به ریشه تمامی مشکلات یعنی ولایت فقیه و سپاه پاسداران نزدیک نشوند .

خامنه ای در اشاره به ناآرامی‌های ایران گفت : هیچکس هیچ غلطی نمی تواند بکند…

‏برگی از دفتر خاطرات فدریکا موگرینی رئیس اتحدیه اروپا.

‏شنبه ۱۴ مرداد ۹۶ رفتیم جهت ارزیابی مجلس حکومت اسلامی در ایران…

به نظر میرسد نماینده های مسلمان بیمارند و از گرسنگان جنسی محسوب میشوند.

به بهانه عکس گرفتن نزدیک میشدن و هی انگشت می‌کردند ، به رییس مجلس اسلامی معترض شدم که این چه وضعیه ؟ ایشان جواب داد مشکلی نیست همشیره ، سنت پیامبره …

بازدید تمام شد و‌ من گزارشی برای همه اعضای اروپا فرستادم .

خلاصه گزارش : آنها خیلی حرفه ای انگشت میکنن و خیلی غیر حرفه ایی مملکت داری ……اگر کاری کنیم که همین جانوران تا ۱۰۰ سال دیگه در حاکمییت بمونن ، جا برای دوشیدن ایران زیاده…و هر غلطی خواستیم میتونیم بکنیم .


فرمانده سپاه : اگر مذاکره با آمریکا را قبول کنیم باید دست از اسلام بکشیم…

خیر جناب شبدرقلی خان ، باید دست از اختلاس و چپو کردن و سرکوب و کلا سیاست بکشید اگر نتیجه مذاکره جدا شدن دین از دولت و سیاست است پس نتها حرکت مثبت و تاریخی حکومت اسلامی همین مذاکره کردن است . حکومت نهایتا قبول میکند مذاکره را … فقط تاخیر در این قدم رهایی بخش میتواند نتیجه خوبی برای حاکمان نداشته باشد و غرب نتیجه را به نام خودش مصادره کند ، به قول شاعر بعضی وقتها چقدر زود دیر میشود .

مجید تخت‌روانچی، معاون سیاسی دفتر حسن روحانی ، احتمال دیدار حسن روحانی با دونالد ترامپ در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک را رد کرد و گفت که زمینه‌ برای دیدار و مذاکره با آمریکایی‌ها فراهم نیست…فعلا دونالد ترامپ تا حالا شانس آورده که مجبور به ملاقات با یک ملای حاکم در ایران نشده است البته برای کاخ سفید مهم نیست با سران طالبان و داعش هم لازم باشد مینشیند ولی با ملای ایرانی خیلی مسخره است. به هر حال ترامپ فعلا از حسن روحانی تشکر کند که حاضر نشده ملاقات کند .

کاخ سفید جمعه ۱۹ مرداد اعلام کرده است که دونالد ترامپ، ­رئیس جمهوری آمریکا و امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در تماسی تلفنی در خصوص تجارت، ایران و مسائل خاورمیانه گفت‌وگو کردند.

ارزش لیر ترکیه روز جمعه در برابر دلار و سایر ارزهای معتبر جهان ۱۹ درصد سقوط کرد … اردوغان گفت: اگر آنها دلار دارند، ما، مردم، حقانیت و خدا را داریم”.مثل حاکمان مسلمان ایرانی که قصد دارند با ایمان به خدا به جنگ دلار بروند ، ولی سریعتر از هر موجودی همان دلار لعنت شده کافر را اختلاس میکنند .اسماعیل هوشیار
11.08.2018