قطع روابط یهویی !

سومالی اعلام کرد که به روابط دیپلماتیک با حکومت اسلامی ایران پایان داده است. در همین راستا کشور مهم کومور سفیر خود را از تهران فرا خواند.

به دنبال اعدام شیخ نمر باقر النمر، روحانی معترض شیعه، سفارت عربستان در تهران و کنسولگری آن کشور در مشهد مورد حمله قرار گرفت و به آتش کشیده شد.


وزارت امور خارجه حکومت اسلامی ایران روز پنجشنبه ۱۷ دی (۷ ژانویه) ادعا کرد که هواپیماهای عربستان به سفارت حکومت اسلامی ایران در صنعا، پایتخت یمن حمله کرده‌اند.


حضور نظامی عربستان در یمن پیش از هر چیز به خاطر مقابله با “تهدید ایران” است که آن را پشتیبان اصلی شورشیان حوثی می‌دانند .

سخنگوی وزارت امور خارجه حکومت اسلامی ایران با محکوم کردن این عمل گفت: «این اقدام آگاهانه و عامدانه دولت عربستان نقض تمامی کنوانسیون‌ها و قواعد حقوقی بین‌المللی در زمینه حفاظت از امنیت و مصونیت اماکن دیپلماتیک در کلیه وضعیت‌هاست.»


در همین رابطه حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه حکومت اسلامی ایران، گفت : طی یک گزارش رسمی، جزییات حمله موشکی عربستان به سفارت حکومت اسلامی ایران در صنعا را به اطلاع سازمان ملل خواهد رساند.


عربستان سعودی اعلام کرد که روابط دیپلماتیک و اقتصادی خود را با ایران قطع می‌کند. کوتاه مدتی پس از این اقدام عربستان، برخی از کشورهای متحد آن کشور مانند بحرین، سودان و جیبوتی روابط سیاسی خود را با ایران قطع کردند.

 


کشورهای کویت، اردن، امارت و قطر نیز روابط خود را با ایران کاهش داده یا سفرای خود را برای “مشورت” فرا خوانده‌اند.

سودان و جیبوتی قبلا قاط زده بودند…

داعش هم قطع رابطه کرد….داعش اخیرا” به مخالفت با عربستان سعودی پرداخته و اعدام شیخ نمر را محکوم نموده است.

 

زری و عباس ، مهناز و اصغر ، اشرف پهلوی هم در سن 96 سالگی با تمام دنیا قطع رابطه کرد ، راستها با چپها ، چپها با خودشان ، انواع رسانه ها که نبضشان با قطع روابط ادامه دارد….منم که از همون روز اول کلا قطع بودم….

 

 

در فیس بوک و تاریخ 06.01.2016 نوشتم : آنچه که بین حکومت اسلامی ایران و عربستان و اشغال سفارت در امروز میگذرد ، ظاهرا بخشی از مسیر اجرایی برجام است . به نظر من خط منزوی کردن سیاسی حکومت اسلامی ایران درمنطقه را پیش گرفته اند . این بیشتر به یک تله سیاسی شبیه شده است . این تله سیاسی توسط هرکسی طراحی شد مبارک حکومت اسلامی ایران باشد وقتی موضوعی به سرعت وزن سیاسی میگیرد ، پس اتفاقی همینطوری نیست !

 

 

و البته در آخرش جان کری گفت : توافق هسته‌ای ایران به زودی اجرا می‌شود….حاج آقا کری وزیر خارجه دولت آمریکا روز پنجشنبه هفتم ژانویه 2016 به خبرنگاران گفت : در صورت پایبندی و پیگیری حکومت اسلامی ایران در انجام تعهداتش ، دولت آمریکا آماده لغو تحریم‌های هسته‌ای این کشور است . وزارت خارجه آمریکا یک بار دیگر با اشاره به تنش‌های تازه میان ایران و کشورهای عربی از رهبران خاورمیانه خواست تا با تمرکز خود را برای کاهش تنش در خاور میانه اقدام کنند . روز پنجشنبه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، به خبرنگاران گفت واشنگتن تمامی تحولات منطقه را زیر نظر دارد . آقای کربی گفت با وجود این که انتظار ندارد تمامی این تنش‌ها “یک شبه” حل و فصل شود اما آمریکا از رهبران منطقه می‌خواهد برای حل این مناقشات بر دیپلماسی و گفتگوی مستقیم تمرکز کنند….

حالا شماها هی قطع و وصل کنید…

اسماعیل هوشیار