فساد و دین و دگر هیچ !

علی خامنه‌ای طی سخنانی در روز پنجشنبه (۱۹ بهمن/ ۸ فوریه) ضمن اشاره به اهمیت 22 بهمن گفت : امسال مراسم 22 بهمن با ساندیس و ساندویچ از همه سالها با شکوهتر برگزار شود ، حالا میبینید ؟ آقای عراقچی هم در اجلاس یورومانی در پاریس از طرف حکومت اسلامی ایران گفت : غرب از ما می خواهد که درباره موضوع های دیگر مذاکره کنیم. پاسخ ما روشن است. توافق هسته ای را گارانتی کنید تا آخر دنیا ما میتوانیم زیر پتو حرف بزنیم…..

 


ظاهرا حضرات حاکم فراموش کرده اند که برجام پروژه غرب است ولی اینا بیشتر از غرب له له میزنند و نگران هستند . هی وهی تضمین و گارانتی میخواهند. ترامپ هم رسما گفته که 100 روز آینده از برجام خارج میشود اگر که حکومت اسلامی قدمهای جدی برای تعویض ریل برندارد . فشار بالا رفته است و سیستم ولایت فقیه در مسیر برجام باید گامهای جدی بردارد . نگرانی جنتی از وقایع سال آینده هم در همین کادر قابل آنالیز است . اولین قدم جدی به دلیل شکاف عظیم بین جامعه و سیستم قاعدتا داخلی نباید باشد . ولی از هر کجا که باشد مثل کلاف به سرعت بقیه اش باز میشود .


آماده شدن سیستم ولایت فقیه حاکم  برای چرخش و نرمش اسکولانه در منطقه خاورمیانه ، البته بیشتر دلایل داخلی دارد . خامنه ای در سخنرانی خودش اشاره ای به نرمش و برجام نکرد و فقط از فساد نالید . از قدیم گفته بودند که ماهی از سر گنده گردد نی ز دم… فساد نهادینه شده در سیستم ولایت فقیه مثل اژده های هفت سر نیست بلکه زیر چتر تعلیمات 40 ساله حکومت اسلامی به فرهنگ عمومی شده که از بالا جاری شده است . بنا به گفته یک مقام حکومت اسلامی از کل مراجعین به ادارات دولتی 40 درصد رسما درخواست رشوه میشود تا کار اداری اش حل شود و این آمار خودشان است البته ! چنین فرهنگی از بالا به بدنه تزریق میشود . 4 دهه طبیعی ترین اعمال انسانی و شادی را برای جامعه تابو و جرم نشان دادید و زیر زمینی شد و احمقانه ترین روشهای ضد انسانی مثل اعدام و قصاص …. را تبلیغ و خیابانی و عمومی کردید ! حالا برای اصلاح شدن کمی دیر است .

ولی اگر هنوز فرضا جدیتی در این کار باشد ، برای جلوگیری باید از بالا و در بالا مسئولان حکومتی قاطع و بی رحم بود و در پائین مدارا…. چیزی در حکومت اسلامی برعکس است . یعنی نمیتواند در بالا قاطع و بی رحم باشد چون اول باید خودش را و نزدیکانش را درو کند . یعنی مقام عظمای رهبر مجبتی خامنه ای و یا لاریجانی را جلوگیری یا اعدام میکرد تا درس عبرت بقیه شود ، حالا فساد خیلی کمتر بود و یا حداقل عمومی نبود ! ولی عملا نمیتوانستند بهتر از این باشد این مجموعه روحانییت طلبکار تاریخ و مردم بود و حالا به سرفصل وصول طلبش رسیده است . تفکری که حاکییت سیاسی را حق خودش میدانسته و خودش مامور اجرای قوانین خدا…. تحت هر شرایطی این ورژن طلبکاری نمیتواند سازنده و انسانی باشد .

در پائین دست قطع میکنن و زندان و شلاق و در بالا حداکثر همکاری با اختلاسگران باندهای فامیلی ! در بالا سعید طوسی تبرئه و جایزه هم میگیرد و در پائین سنگسار و شلاق حاکم است ! نتیجه این فرهنگ 40 ساله اسلامی ، هفت میلیون جوان بیکار ، 70 درصد جمعیت ایران افسرده ، 6 میلیون معتاد ، رسیدن سن فحشاء به 14 سالگی ، زندانهای لبریز ، دروغ و ناباوری …. اختلاس و دزدی در سیستم نهادینه و تبدیل به فرهنگ شده است ، طوری که اگر در سیستم اسلامی کسی دزدی و اختلاس نکند به او مارک بی عرضگی میزنن …. و بقیه بیلان مخرب 40 ساله حکومت اسلامی جای نگرانی هم دارد .


جا دارد 22 بهمن 1396 و به خاک سیاه نشستن مردم ایران و سقوط فرهنگی مردم ایران و نهادینه شدن دزدی واختلاس و فقر و فحشاء …. را به حضرت رسول و خدا و امام ره و امام زمانشان…و بقیه حاکمان مسلمان تبریک گفت…واقعا خسته نباشن ! در این بیلان 4 دهه گذشته حکومت اسلامی و دینی ثابت و مشخص شد در نظام دینی اخلاق انسانی نه جایی دارد و نه مفهومی….فقط احکام اسلامی برای عوام تجویز میشود !

مرد : زن خدا را شکر کن که هر چه داریم از حکومت اسلامی ولایت فقیه است…

زن : ولی ما که هیچی نداریم…

مرد : همین هم از اسلام و حاکم مسلمان است…

10.02.2018
اسماعیل هوشیار