شورای ملی مجاهدین از این نگاه !

نیوت گینگریچ، رئیس جمهوریخواه پیشین مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید امیدوار است رهبر شورای ملی مقاومت ایران برای دیداری رسمی از آمریکا به این کشور دعوت شود تا ضمن ملاقات با مقامات آمریکایی ، توانایی‌های بالقوه این شورا برای مقاومت در برابر دیکتاتوری را تشریح کند….

 

موضوع بالا در صدای آمریکا تیتر شده بود و عده ای عمدتا سلطنت طلب و آخوند پرست به هم ریخته بودند….غرب نگاهش البته متفاوت از بیماران پرستش است . منافعش ایجاب کند جزیره ثبات خاورمیانه را درسال 1357 به مقر مشتی سوسک و مارمولک عمامه دار تبدیل میکند . الان هم در مسیر برجام و جفتک زدنهای حکومت اسلامی ایران با پشتگرمی روسها….چنین قدمی از آنها عجیب نیست ، شاید صحنه جالبی نباشد ، ولی فعلا صحنه تعادل قوا و منافع اینطور ایجاب میکند .

در یک تابلوی فرضی تصور کنید که مسیر برجام به دیوار یخ میخورد و غرب مجبور است که تغییر جهت دهد ، حالا روی کدام عنصر داخلی میتواند حساب کند ؟ جریان اصلاح طلبان البته نسبت به بقیه نیروهای موجود مطلوب غرب است ولی در توانش نیست . بازماندگان سلطنت که طی سالها مفت خوری مقداری زیادی مامانم اینا … شده اند ، اندازه این حرفها نیستند . تنها نیروی با انگیزه که توانش را هم دارد همین مجاهدین با ورژن استالنیستی هستند . پس زیاد فکر این نباشید که مجاهدین مردمی نیستند و پایگاه مردمی ندارند چنین شروعی یعنی اینکه خودم پایگاه مردمی دارم که همگی با هم چائیدید….


علی خامنه‌ای رهبر مسلمانان گاگول جهان در سخنان امروز خود گفت : “تا طرف مقابل برجام را پاره نکند ما آن را پاره نمی‌کنیم اما اگر او برجام را پاره کرد ما آن را ریزریز می‌کنیم”. سال گذشته در جریان مبارزات انتخاباتی آمریکا هم گفته بود که ” اگر تهدید نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا مبنی بر پاره کردن برجام عملی شود، جمهوری اسلامی برجام را آتش خواهد زد.”…. در سال آینده هم قرار است برجام را هم آتش بزند ، هم ریز ریز کند و هم ویزویز کند . امام خامنه‌ای گفت که …. برجام به نفع آنها یعنی غربی هاست . این را درست گفته که برجام پروژه غرب است ولی نفعشان در این نیست که 150 میلیارد دلار بسلفند بعد حضرت آقا با پولش مثل قبل هر غلطی دلش خواست بکند …برجام زمانی به نفع غرب است که این دایناسور اسلامی اجازه دهد سرش را کوتاه یا اصلاح کنند….تا آن موقع فرزندان اسکول کوروش و داریوش مثل یک گوسفند مدنی باورمند ، دنبال تیله خلیج عربی و فارسی گیج بزنن …..

آلبرتو موراویا گفته بود بی سوادی ازمیان نرفته است، فقط این روزها بی سوادها خواندن و نوشتن یاد گرفته اند….

در میان انواع بی سوادی ، سیاست روز اهمییت ویژه ای دارد . وقایع کردستان عراق و دولت مرکزی بغداد بدون چراغ سبز دولت آمریکا عملی نبود . این مانور از همه پرسی کردستان شروع شد تا سقوط کرکوک و باقی قضایا …. دولت آمریکا هم برنامه های مشخصی دارد با هر چراغ سبزی نبض جامعه دستش میآید . داعش را از شکم سیری خلق نکرد . حشدالشعبی دربست در اختیار ایران نیست آنها مزدورانی هستند که اجیر شدند فردا آمریکا نیاز نداشته باشد برایش غش میکنند . ولی فعلا همان نقشی را دارند که داعش در کل خاورمیانه ایفا کرده است فقط کمی عقب مانده تر..قاسم سلیمانی جوهر اصلی دیپلماسی حکومت اسلامی ایران درخاورمیانه است وماموریت ظریف فریب دادن دیپلماتهای غربی است .غرب همه اینها را میداند و بر اوضاع تسلط مکفی دارد . هر چراغ سبزی هم میدهد از جایی با برجام گره خورده است . ولی بی سوادهای سیاسی نمیخواهند بدانند و از داخل پدیده مشغول تحلیل میشوند . به قول مایکل روبین ایران در بغداد نفوذ دارد؛ این درست ….

اما فراموش نکنید که عراق بخشی از خاک آمریکاست و هیچ چرخی در هیچ جای عراق بدون چراغ سبز عمو سام نمیچرخد . حضور قاسم سلیمانی و باز کردن میدان مانور برای حکومت اسلامی همان تار عنکبوتی است که تارهایش فعلا نامرئی هستند.


اسماعیل هوشیار