یاد وطن!

امین الله مفکر امینی 2020-27-12 یادی وطن آمد ز مــــوج گــــــــل…

دموکراسی قلدری ترامپ را دور پرتاب کرد

دموکراسی قلدری به ناچار ترامپ را دور پرتاب کرد دموکراسی…

بی توجهی به فرهنگ همانند ویران کردن تندیس های بوداست

        نوشته ی : اسماعیل فروغی        اخیراً خبرشدیم که دولت افغانستان برای…

په افغانستان کې سولې ته د لاسرسۍ په موخه د…

په اوسني ډير ستونزمن اوبحراني چاپېريال کې زمونږ کړیدلي او…

بلبل عشق و طرب

رسول پویان نـوا از سـیـنــۀ آتـشـفـزای نی زنــد فـوران نیستان آتـشی افروخته…

Unprecedented Assault on Free Speech

By Fateh Sami 17/01/21 Who are behind the recent terror attacks in…

حق سکوت دادن ها جریان تاریخ را عوض نمی کند

نویسنده: مهرالدین مشید از آنجا که فلسفهء تاریخ به تعبیری از…

خون ریزی در افغانستان؛ بایست ادامه یابد!

نمایش دوحه؛ دامی پیچیده تر برای اسارت مردم ما به جای…

نظری؛ بر نظر طاهره خدانظر؛ در «مجاهدین...کافر»

محمد عالم افتخار با درود بر تمامی هموطنان مؤمن و متدین! با…

بخاطر نجات وطن 

برخیز که اوضاع  وطن در خطر است  کا ین فرصت نا…

تنهایی

رفت از‌ نظرم دیده به راهش نگران شد  دل برده ای…

دو‌ لشکر کشی و دو تفاوت فاحش

                 دو‌ لشکر…

افغانستان و روز هار دشوار و سرنوشت ساز

نویسنده: مهرالدین مشید زمامداران و سیاستگران چهل سال اخیر نزد مردم…

مولانا عشقی برای وطن و زادگاه و مردم خود نه…

به بهانه ی پاسخی بر پرسشی اندرباب   نقد مولانای بلخ  نوشته…

شماره چهارم سال بیست و سوم گاهنامه محبت

شماره چهارم سال بیست و سوم گاهنامه محبت به…

مرور سطحی بر طرح سفارت امریکا که به تلویزیون طلوع…

تلویزیون طلوع یک سرخط خبری متحدالمال دارد که میگوید (…

درکنگینه زبان

جستاری : از دکتر حمیدالله مفید سخن شصت وپنجمین تنوین وکاربرد آن…

کیستی، چیستی، چراستی...؟

نوشته ی محمد عثمان نجیب                           خدا زندان نه دارد یک دوست خوب…

د دوحی د سولې هوکړه، او څو عملي وضاحتونه!

لیکنه:  قاضي نجیب الله جامع۱. د افغانستان د حکومت او…

«
»

زنبیلی در صف انتظار !

رادیو فردا و بی بی سی به نقل از خبرگزاری فارس میزان مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم را ۴۲ درصد خواندند…

یعنی نیمی از جمعییت ایران طرفدار همین وضع هستند … اگر واقعا نیمی از مردم پشتوانه نظام مافیایی اسلامی در ایران است پس شماها غلط میکنید که تحریم میکنید ، لیست سیاه فیفات درست میکنید ، پس مش قاسم انسان شریف و درستی بود ، ترورهای خارج از ایران همه نقشه و شایعاذت دژمن بود ، اصلا کسی در ایران زندانی سیاسی ، اعدام سیاسی ، فقر سیاسی ، فحشاء سیاسی ، کرونای سیاسی ، اختلاس سیاسی … نیست .

مصباح یزدی : در حکومت اسلام رای گیری اعتبار و معنایی ندارد . اگر هم نمایش انتخاباتی انجام میدهیم با سفارش ولایت فقیه است تا دنیا متقاعد شود ما دموکراتیم … دی ماه 1384

با همه تقلب‌ها ، آمار شراکت در نمایش انتصابات حکومتی کمتر از 25 درصد بوده است . به این میگن رفراندوم”نه” به حکومت اسلامی ، نه اینکه ۱۰۰ عقب مونده تو تشیع جنازه قاسم سقط بشن بعد بهش بگن رفراندوم…


همزمان با این نمایشات مسخره احکام اعدام اسلامی تخمی صادر میشود . سه جوان به اتهام شرکت در اعتراضات سراسری آبان ۱۳۹۸، توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی صلواتی به اعدام محکوم شدند.

همزمان با مشارکت 42 درصدی انتخابات در رسانه های درپیتی ، حکومت اسلامی در لیست سیاه پولشویی جهان قرار گرفت . گروه ویژه اقدام مالی مسئولیت تعیین استانداردهای بین‌المللی مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم را بر عهده دارد. (FATF)


گروه ویژه اقدام مالی، ۱۸اکتبر گذشته نیز با انتشار بیانیه‌ای در آخرین مهلت خود، از مافیای دینی حاکم درایران خواسته بود تا پیش از فوریه ۲۰۲۰ به معاهده مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی(معاهده پالرمو) و معاهده بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم(CFT) بپیوندد.


با وجود گذشت بیش از یک سال از ارجاع لوایح اختلاف برانگیز میان مجلس و شورای نگهبان ایران به مجمع تشخیص مصلحت نظام، بررسی این لوایح همچنان متوقف مانده است.و بالاخره در این وانفسای سیاست ، جایی هم نوشته بود رهبر و شاه بعدی ایران رضا پهلوی است … رضا زنبیل توی صف گذاشته و توی نوبت است …

سپهر سیاسی در ایران دیگر نمیتواند فردی باشد . تاریخ سیتمهای فردی گذشته است . بعد از یک قرن استبداد فردی شاه و شیخ ، اگر قرار باشد هنوز در زمین سیاست لیاقت و شعور کار جمعی نداشته باشیم … نیازی به رهبر بعدی نیست .


ویروس کرونا از طریق بی کفایتی و بی شعوری حکومت اسلامی ایران در حال انتشار است . آن احمقهایی که با هواپیمای مسافری سپاه پاسداران تصمیم گرفتند مسافران چینی را منتقل کنند ، چون بقیه خطوط هواپیمایی قرنطینه را عملا اجرا میکردند ولی سپاه عملا ویروس را انتشار مکرر میکرد … این علمای اسکول مسلمان به ذهن ناقصشان نزد که خودشان هم در همان اتمسفر و جو زندگی میکنند تا محیط زندگی خودشان را سالم نگه دارند ؟


حتی حیوانات هم سلامتی و آسایش طویله محل زندگی خودشان را اهمییت میدهند ، جناب حاکم مسلمان بیمار. برای کنترل و مهار ویروس ، برای پیشگیری از فاجعه ای انسانی ، دعاهای الهی کیرخر کارساز نیست . مکارم شیرازی برای مقابله با کرونا به مردم توصیه کرده ، زیارت عاشورا و حدیث کساء بخوانند!

در ایران کسی نگران کرونا نیست نگرانی مردم از مدیریت حکومت اسلامی ایران است . بروید تاریخ مدیریت انواع بحرانها مثل سیل و زلزله را مرور کنید . درسایر نقاط جهان حداقل مردم از مدیریت بحران حاکمانشان خیالشان راحت است . در مدیریت بحرانهای مختلف در حکومت اسلامی ایران همیشه نتیجه عکس سایر نقاط جهان بوده است .پروازهای سپاه پاسداران ماهان به چین و ترانسپورت کرونا به حکومت اسلامی را وظیفه دینی معرفی کردند . حتی حاضر نیستند از تجربیات جهانی استفاده مثبت انسانی کنند فقط تجربه دینی مرگ را منتشر میکنند .یک گزارش بین المللی از حداقل «۱۸ قربانی» در ایران خبرداده است. رئیس دانشگاه پزشکی قم در یک مصاحبه تلویزیونی بصراحت اعلام کرد: «وزارت بهداشت با اذن ولایت فقیه دستور داده آمار مبتلایان به کرونا را اعلام نکنیم.ماسک و موارد ضد عفونی به چین هدیه دادند و این یعنی سرسوزنی برای شهروندان ایرانی غائل نیستند .در چین و سایر نقاط آلوده به ویروس ، نگاهی به تلاش سیستمهای حاکم برای مهار میروس بکنید در ایران اسلامی هم با تجویز دعا و قرآن و اسلام میخواهند بحران مهار کنند . نتیجه غمناک است . کمترین نفرات آلوده و مشکوک که بیشترین تلفات مرگ را نسبت به سایر نقاط دیگر داشته است .


ترکیه، ترکمنستان و پاکستان ، ارمنستان ، افغانستان ، گرجستان مرزهای خودشان با ایران را بستند و گفتند مشکل ویروس کرونا نیست مشکل مدیریت اسلامی حاکمان است .
23.02.2020
اسماعیل هوشیار