ترامپ: در صورت ورود به کاخ سفید علیه بشار اسد وارد عمل نمی شوم

‘دونالد ترامپ’ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا روز جمعه گفت که در صورتی که به ریاست جمهوری انتخاب شود، درصدد اقدام نظامی علیه ‘بشار اسد’ برنخواهد آمد بلکه علیه داعش وارد عمل خواهد شد.

ترامپ در گفت وگو با شبکه ‘ام اس ان بی سی’ گفت، من از سوریه فاصله خواهم گرفت و له یا علیه اسد نخواهم جنگید. آمریکا مشکلاتی بزرگتر از اسد دارد.
وی مدعی شد که در حال حاضر، ایرانی هست که ما با احمقانه ترین قراردادهایی که تا کنون دیدم، آن را به یک قدرت تبدیل کردیم. در حال حاضر، ایران و روسیه طرفدار اسد هستند. ما به جنگ با این دو کشور و نیز جنگ با داعش که با اسد در حال جنگ است، نیاز داریم.
ترامپ ضمن مخالفت خود با مداخله آمریکا در عراق و لیبی و تاکید بر اینکه در صورت ورود به کاخ سفید، آمریکا را درگیر این دو کشور نخواهد کرد، گفت، شکل گیری داعش را نتیجه تصمیمات بد و رهبری غلط آمریکاست.
وی که اخیرا در گفت وگو با رویترز گفته بود، در صورت رئیس جمهوری شدن با کره شمالی گفت وگو می کند، در تشریح این اظهارات خود گفت: من به کره شمالی نخواهم رفت، رفتن به این کشور آخرین کاری است که انجام خواهم داد. با رهبر این کشور گفت وگو خواهم کرد اما، به این کشور سفر نخواهم کرد. نمی دانم وقتی به آنجا بروم چه باید بگویم.