وزیر معارف درفشدار جنگ فرهنگی و بلند گوی استخبارات پاکستان

نویسنده: مهرالدین مشید ار یک وزیر مزدور و وابسته به آی…

صرف این مبالغ کلان برای چه ؟

اخرین رقم‌مصارف امریکا در جنگ بیست ساله افغانستان دو تریلیون…

استالینیسم چیست؟!

سایت پلیت‌ستورم برگردان: آمادور نویدی مسئله استالینیسم آگهی‌ها REPORT THIS AD فهرست: ۱. پیدایش استالینیسم ۲. استالینیسم بعنوان…

مصاحبه با مؤلف جوان

مصاحبه‌کننده نذیر "ظفر" اخیراً کتاب «خنیاگران قلم» به زیور چاپ آراسته…

صاحبدل قلم فرسا

نوشته نذير ظفر كيست شهرانى؟ قلم فرساى ما همدل و هم فكر…

خدا و زن

قسمت اول  شیخ محی الدین ابن عربی در کتاب فصوص در…

فروشندۀ رؤیاها

نویسنده «هِنری بِستون»؛ مترجم «اسماعیل پورکاظم» در گذشته‌های نه چندان دور،…

«زمان کوتاه و عشق ارمغان توست»

این شعر را از ترکی استانبولی به فارسی، به یاد…

شمیم خیال

رسول پویان شـراب کهنۀ سـرخ و سپـید نـوش ات باد تماـم نـشوۀ…

گزارش خبری از شرکت هيات انجمن در ۵۱ مین اجلاس…

هیآت دو نفری انجمن حقوقدانان افغان در اروپا در ۵۱…

شبیه سازی جنگ اوکراین با جنگ افغانستان

مقدمه بدام انداختن طرفهای مقابل ومقابله ابرقدرتها با همدیگردربازیهای بزرگ رقابتهای…

شکسپیر،- روشنگری عشق و تراژدی 

آرام بختیاری  شکسپیر،- منتقد فئودالیسم، مشوق نوزایی رنسانس. ویلیام شکسپیر را مورخین…

بیرون راندن مردم

بیرون راندن مردم از خانه های آبایی شان در منطقهء…

بزرگ ترین کشور حامی تروریزم در حال فروپاشی کامل

نویسنده: مهرالدین مشید درمانده گی حلقۀ خبیثۀ اتصال گروههای تروریستی  پاکستان به…

نقش میخائيل گرباچوف در تضعیف صلح ، ثبات و امنیت…

نوشته از ع.  بصیر دهزاد تذکر: این مقاله با تخلیص و بعضی…

طالب چارواکو نور مو بس دي

عبدالصند ازهر                 …

ملکه مُرد، جواب‌دهنده کی‌ست؟

الماسِ‌کوهِ نور:هدیه‌ی سپاس‌گزارییامیراثِ تاراج شده برای افغانستانِ امروز؟Sssssssssssssssssssssssنوشته‌ی نیمه پژوهشی…

صلح جهان در خطر است

پنجاه وپنج سال قبل یکی از سرمقاله های جریده تابناک…

خنیاگران قلم (معرف ۱۵۳ شاعر معاصر افغانستان)

نوشته: نذیر ظفر بنام خداوند لوح و قلم -  درین مقطع زمان…

جنایات طالبان ، فوران آتشفشان پر از ظلم، تبعیض و…

نوشته از ع. بصیر دهزاد آنچه آلاهه دلاورزی به سرنوشت تجاوز…

«
»

بیانیه رئیس کمیته مرکزی حزب کمونیست فدراسیون روسیه

مترجم: ک. رادین برگرفته از : سایت حزب کمونیست فدراسیون روسیه، ۱۸ اوت ۲۰۲۲ *

کل تاریخ روابط روسیه با جهان غرب حکایت از آن دارد که «شریک‌های» ما تنها یک زبان را می‌فهمند ــ زبان زور، ایستادگی و شجاعت. نئونازی‌های در کیف و دست‌نشانده‌های غربی آنها مدت‌هاست که از همه «خطوط قرمز» عبور کرده‌اند. اما وعده‌های واکنش شدید مسکو به‌صورت حمله به مراکز تصمیم‌گیری همچنان به‌صورت «هشدار جدی» دیگری باقی می‌ماند. تاریخ نشان می‌دهد که حتی صدها هشدار از این دست نه‌تنها تأثیری بر دسیسه‌جویان و محرکین این امر ندارد، بلکه باعث ایجاد حس مصونیت آنها از مجازات می‌شود. تنها یک پاسخ قاطع و استوار به آن کسانی که آگاهانه و سرسختانه جهان را در ورطه آخرالزمانی اتمی‌ فرو می‌برند، می‌تواند آنها را متوقف کند.

گنادی زیوگانوف: «تروریسم دولتی «باندرا» را متوقف کنید! جامعه منتظر اقدام قاطع مقامات روسیه است.

از مناطق عملیات نظامی ‌ویژه روسیه در اوکراین، گزارش‌هایی وجود دارند که باعث نگرانی جدی می‌شوند. گلوله‌باران جنون‌آمیز نیروگاه هسته‌ای «Zaporizhzhya»، بزرگ‌ترین نیروگاه در اروپا، همچنان ادامه دارد. هر روز گلوله‌ها و راکت‌ها روی شهرها و شهر‌ک‌های مناطق دونباس، خرسون و زاپوروژیه می‌بارند. سرویس‌های ویژه حکومت «باندرا» عملیات خرابکاری را در کریمه و سایر مناطق روسیه انجام می‌دهند.  

«باندری»‌ها ضمن تحمل شکست‌های پی‌در‌پی در میدان جنگ به ترور آشکار روی آورده‌اند. این امر پیشتر نیز مشخصه آنها بود. حتی سازمان کاملاً روس‌هراس عفو ​​بین‌الملل مجبور شد به استفاده از غیرنظامیان توسط نیروهای مسلح اوکراین و گردان‌های نازی به‌عنوان سپر انسانی، قرار دادن نقاط تیراندازی در مدارس، مهدکودک‌ها و بیمارستان‌ها که نقض خشن موازین و قوانین شناخته‌شده اجرای عملیات جنگی است، اقرار کند.

اما گلوله‌باران نیروگاه هسته‌ای «Zaporizhzhya» که جهان را در آستانه یک فاجعه هسته‌ای قرار می‌دهد، حملات به کارخانه شیمیایی «استیرول» در «Gorlovka»، که یک فاجعه زیست محیطی را تهدید می‌کند و اقدامات خرابکارانه در کریمه، اساساً پدیده‌های جدیدی هستند. آنها اعتقاد راسخ ما را که رژیم نئونازی در کیف عملاً اوکراین برادر را به یک کشور تروریستی تبدیل کرده است، تأیید می‌کنند.

متأسفانه، طرف روسی تاکنون خود را به فراخوان به اصطلاح «جامعه جهانی» برای محکوم کردن اقدامات ترور دولتی محدود کرده است. بی‌معنی است که از حامیان تروریسم در چهره ایالات متحده، اتحادیه اروپا و ناتو انتظار داشته باشیم که جنایات نئوفاشیست‌ها را محکوم کنند. آنها به دستور مستقیم واشنگتن و لندن عمل می‌کنند. بنابراین تکیه بر سازمان‌های بین‌المللی که کاملاً تحت کنترل آمریکایی‌ها هستند، بی‌فایده است.

کل تاریخ روابط روسیه با جهان غرب حکایت از آن دارد که «شریک‌های» ما تنها یک زبان را می‌فهمند ــ زبان زور، ایستادگی و شجاعت. نئونازی‌های در کیف و دست‌نشانده‌های غربی آنها مدت‌هاست که از همه «خطوط قرمز» عبور کرده‌اند. اما وعده‌های واکنش شدید مسکو به‌صورت حمله به مراکز تصمیم‌گیری همچنان به‌صورت «هشدار جدی» دیگری باقی می‌ماند. تاریخ نشان می‌دهد که حتی صدها هشدار از این دست نه‌تنها تأثیری بر دسیسه‌جویان و محرکین این امر ندارد، بلکه باعث ایجاد حس مصونیت آنها از مجازات می‌شود. تنها یک پاسخ قاطع و استوار به آن کسانی که آگاهانه و سرسختانه جهان را در ورطه آخرالزمانی اتمی‌ فرو می‌برند، می‌تواند آنها را متوقف کند.

رهبری روسیه از قدرت و ابزار کافی و همچنین آگاهی از نقاط درد سرکردگان رژیم جنایتکار در کیف برخوردار است تا آنها را به‌خود بیاورد. جامعه از مقامات روسیه انتظار دارد که اقدامات شدیدتری برای توقف تروریسم دولتی «زلنسکی» و باند او انجام شود.

روسیه مدت‌هاست که منتظر اجرای جدی‌تر تحولات اجتماعی ــ اقتصادی لازم، ایجاد شرایط مطلوب برای زندگی شایسته شهروندان و بازسازی معنوی میهن است. بدون این، تأمین ارتش با هر آنچه که برای شکست نئونازی‌ها لازم است و برای بازگرداندن کشور به مسیر توسعه حاکمیتی غیرممکن است. در این راستا، گزارش‌هایی مبنی بر تدارک خصوصی‌سازی یا حتی ورشکستگی شرکت‌های مجتمع نظامی ــ صنعتی نگرانی‌های خاصی را به‌وجود می‌آورند.

تحکیم واقعی جامعه روسیه حول یک عملیات نظامی ‌ویژه در اوکراین شرط اصلی پیروزی بر نئونازیسم است. و این تنها زمانی ممکن است که جامعه به‌وضوح خصلت و ماهیت رویدادها را درک کند و بر تصمیمات اتخاذ شده تأثیر بگذارد.

مجلس مرکز گفت‌وگوی پربار بین قوه مجریه و جامعه است. مجلس نماینده همه شهروندان کشور است. و در شرایط کنونی موظف است برای دستیابی به اهداف و مقاصد عملیات نظامی ــ سیاسی موثرتر تلاش کند. در این راستا، ما در حال ارائه پیشنهادی برای برگزاری جلسه شورای دومای دولتی در آینده بسیار نزدیک هستیم که در آن لازم است در مورد وضعیت فعلی بحث شود. تدوین اقدامات تکمیلی برای پایان موفقیت‌آمیز عملیات نظامی ــ سیاسی، که هدف اصلی آن، همانطور که رئیس‌جمهور تأکید کرد، حفاظت از جهان روسیه، نابودی نازیسم و ​​غیرنظامی‌سازی اوکراین است.

* https://kprf.ru/party-live/cknews/۲۱۲۶۴۶.html