شرح حضور بنده در برنامه ۲۱۱۷ رازق مامون راجع به…

https://youtu.be/lIm0OnXkAwA?si=iqMP8yJeYpB12qsH اولاً تز یا تتبین مسئله این گونه اشتباه است: ریاستی…

انقلاب

دکتر بیژن باران ‎ زوال هر حکومت با زوال اصولی که…

صنعت مرغداری در افغانستان

نوشته کریم پوپل سال نشرکتاب ۲۵نوامبر۲۰۲۳ کشور دنمارک فهرست   مطالب صفحه      …

رفیق صابر

استاد "رفیق صابر" (به کُردی: ره‌فیق سابیر / انگلیسی: Refiq)…

اسلام گرا ها در فرازی از گزینه ی اسلام حکومتی…

نویسنده: مهرالدین مشید اسلام گرا ها و نبود اجماع آنان  در…

تاریخ ماتریالیسم،- از الحاد وعلم و انقلاب، تا انسان روشنگر

materialismus. آرام بختیاری سه هزارسال اندیشه ماتریالیستی در 12 شاخه. بحث ماتریالیسم حدود…

افغانستان میدان یکه تازی طالبان و جنگ بر سر تقسیم…

نویسنده: مهرالدین مشید بحران مشروعیت و ستمروایی طالبان؛ نارضایتی سراسری مردم…

بار غم 

کشور ما کشور درد و غم است  رنج در رنج است…

عقیم های سیاسی در کنار رهبر خود خوانده جوان –…

اول:‌ عقیم های سیاسی یعنی اینکه عده با داشتن فرصت…

اصلاحات و توهمات

– دکتر بیژن باران چرا اصلاحات در غرب به انباشت سرمایه…

فلسفه حق در تز آفرینی عمل – شتاب بسوی پایداری…

تشخیص آسیب شناسی مقدم: خاک باد کرده روان هستیم٬ که ده…

نیم قرن رخداد های خونین در جهان اسلام و ناکارآمدی…

نویسنده: مهرالدین مشید نیم قرن مبارزات گروه‌های اسلامی و تبدیل شدن…

بررسی حقوقی لایحه محاکم ۱۴۴۰ امارت اسلامی و تحلیل سیاسی…

معیار بررسی و سنجش:‌  مقدمه + سیر منطقی= نتیجه  چون تنها امارت…

ضرب المثل های تورکی اوزبیکی

گرد آوری و ترجمه داکتر فیض الله ایماقعدالت، انصاف و…

نگاۀ تردید آمیز به سیاست جدید پاکستان در قبال طالبان

عبدالناصر نورزاد اظهارات تازه نخست وزیر پاکستان، مبنی بر تشکیل حکومت…

طالبان و استراتژی پسا قدرت

عبدالناصر نورزاد به قدرت رسانیدن گروه طالبان توسط های قدرت های…

عشق و جنون

اگر که عشق و جنون را دگر رقم بزنم به من…

انسجام مبارزات مدنی و نظارت آن – شتابی بنیادی برای…

فقدان انسجام و مدیریت مبارزان مدنی سیاسی پسا ۲۰۲۱ بستر…

خستگی جهان از جنگ افغانستان؛ فرصتی برای طالبان و چالشی…

نویسنده: مهرالدین مشید چشم اندازی بر فردا های ناروشن افغانستان جنگ های…

«
»

بیانیه رئیس کمیته مرکزی حزب کمونیست فدراسیون روسیه

مترجم: ک. رادین برگرفته از : سایت حزب کمونیست فدراسیون روسیه، ۱۸ اوت ۲۰۲۲ *

کل تاریخ روابط روسیه با جهان غرب حکایت از آن دارد که «شریک‌های» ما تنها یک زبان را می‌فهمند ــ زبان زور، ایستادگی و شجاعت. نئونازی‌های در کیف و دست‌نشانده‌های غربی آنها مدت‌هاست که از همه «خطوط قرمز» عبور کرده‌اند. اما وعده‌های واکنش شدید مسکو به‌صورت حمله به مراکز تصمیم‌گیری همچنان به‌صورت «هشدار جدی» دیگری باقی می‌ماند. تاریخ نشان می‌دهد که حتی صدها هشدار از این دست نه‌تنها تأثیری بر دسیسه‌جویان و محرکین این امر ندارد، بلکه باعث ایجاد حس مصونیت آنها از مجازات می‌شود. تنها یک پاسخ قاطع و استوار به آن کسانی که آگاهانه و سرسختانه جهان را در ورطه آخرالزمانی اتمی‌ فرو می‌برند، می‌تواند آنها را متوقف کند.

گنادی زیوگانوف: «تروریسم دولتی «باندرا» را متوقف کنید! جامعه منتظر اقدام قاطع مقامات روسیه است.

از مناطق عملیات نظامی ‌ویژه روسیه در اوکراین، گزارش‌هایی وجود دارند که باعث نگرانی جدی می‌شوند. گلوله‌باران جنون‌آمیز نیروگاه هسته‌ای «Zaporizhzhya»، بزرگ‌ترین نیروگاه در اروپا، همچنان ادامه دارد. هر روز گلوله‌ها و راکت‌ها روی شهرها و شهر‌ک‌های مناطق دونباس، خرسون و زاپوروژیه می‌بارند. سرویس‌های ویژه حکومت «باندرا» عملیات خرابکاری را در کریمه و سایر مناطق روسیه انجام می‌دهند.  

«باندری»‌ها ضمن تحمل شکست‌های پی‌در‌پی در میدان جنگ به ترور آشکار روی آورده‌اند. این امر پیشتر نیز مشخصه آنها بود. حتی سازمان کاملاً روس‌هراس عفو ​​بین‌الملل مجبور شد به استفاده از غیرنظامیان توسط نیروهای مسلح اوکراین و گردان‌های نازی به‌عنوان سپر انسانی، قرار دادن نقاط تیراندازی در مدارس، مهدکودک‌ها و بیمارستان‌ها که نقض خشن موازین و قوانین شناخته‌شده اجرای عملیات جنگی است، اقرار کند.

اما گلوله‌باران نیروگاه هسته‌ای «Zaporizhzhya» که جهان را در آستانه یک فاجعه هسته‌ای قرار می‌دهد، حملات به کارخانه شیمیایی «استیرول» در «Gorlovka»، که یک فاجعه زیست محیطی را تهدید می‌کند و اقدامات خرابکارانه در کریمه، اساساً پدیده‌های جدیدی هستند. آنها اعتقاد راسخ ما را که رژیم نئونازی در کیف عملاً اوکراین برادر را به یک کشور تروریستی تبدیل کرده است، تأیید می‌کنند.

متأسفانه، طرف روسی تاکنون خود را به فراخوان به اصطلاح «جامعه جهانی» برای محکوم کردن اقدامات ترور دولتی محدود کرده است. بی‌معنی است که از حامیان تروریسم در چهره ایالات متحده، اتحادیه اروپا و ناتو انتظار داشته باشیم که جنایات نئوفاشیست‌ها را محکوم کنند. آنها به دستور مستقیم واشنگتن و لندن عمل می‌کنند. بنابراین تکیه بر سازمان‌های بین‌المللی که کاملاً تحت کنترل آمریکایی‌ها هستند، بی‌فایده است.

کل تاریخ روابط روسیه با جهان غرب حکایت از آن دارد که «شریک‌های» ما تنها یک زبان را می‌فهمند ــ زبان زور، ایستادگی و شجاعت. نئونازی‌های در کیف و دست‌نشانده‌های غربی آنها مدت‌هاست که از همه «خطوط قرمز» عبور کرده‌اند. اما وعده‌های واکنش شدید مسکو به‌صورت حمله به مراکز تصمیم‌گیری همچنان به‌صورت «هشدار جدی» دیگری باقی می‌ماند. تاریخ نشان می‌دهد که حتی صدها هشدار از این دست نه‌تنها تأثیری بر دسیسه‌جویان و محرکین این امر ندارد، بلکه باعث ایجاد حس مصونیت آنها از مجازات می‌شود. تنها یک پاسخ قاطع و استوار به آن کسانی که آگاهانه و سرسختانه جهان را در ورطه آخرالزمانی اتمی‌ فرو می‌برند، می‌تواند آنها را متوقف کند.

رهبری روسیه از قدرت و ابزار کافی و همچنین آگاهی از نقاط درد سرکردگان رژیم جنایتکار در کیف برخوردار است تا آنها را به‌خود بیاورد. جامعه از مقامات روسیه انتظار دارد که اقدامات شدیدتری برای توقف تروریسم دولتی «زلنسکی» و باند او انجام شود.

روسیه مدت‌هاست که منتظر اجرای جدی‌تر تحولات اجتماعی ــ اقتصادی لازم، ایجاد شرایط مطلوب برای زندگی شایسته شهروندان و بازسازی معنوی میهن است. بدون این، تأمین ارتش با هر آنچه که برای شکست نئونازی‌ها لازم است و برای بازگرداندن کشور به مسیر توسعه حاکمیتی غیرممکن است. در این راستا، گزارش‌هایی مبنی بر تدارک خصوصی‌سازی یا حتی ورشکستگی شرکت‌های مجتمع نظامی ــ صنعتی نگرانی‌های خاصی را به‌وجود می‌آورند.

تحکیم واقعی جامعه روسیه حول یک عملیات نظامی ‌ویژه در اوکراین شرط اصلی پیروزی بر نئونازیسم است. و این تنها زمانی ممکن است که جامعه به‌وضوح خصلت و ماهیت رویدادها را درک کند و بر تصمیمات اتخاذ شده تأثیر بگذارد.

مجلس مرکز گفت‌وگوی پربار بین قوه مجریه و جامعه است. مجلس نماینده همه شهروندان کشور است. و در شرایط کنونی موظف است برای دستیابی به اهداف و مقاصد عملیات نظامی ــ سیاسی موثرتر تلاش کند. در این راستا، ما در حال ارائه پیشنهادی برای برگزاری جلسه شورای دومای دولتی در آینده بسیار نزدیک هستیم که در آن لازم است در مورد وضعیت فعلی بحث شود. تدوین اقدامات تکمیلی برای پایان موفقیت‌آمیز عملیات نظامی ــ سیاسی، که هدف اصلی آن، همانطور که رئیس‌جمهور تأکید کرد، حفاظت از جهان روسیه، نابودی نازیسم و ​​غیرنظامی‌سازی اوکراین است.

* https://kprf.ru/party-live/cknews/۲۱۲۶۴۶.html