ائتلاف نیروهای ملی - دموکرات افغانستان

داکترآرین  ائتلاف نیرو های ملی - دموکرات یعنی چشم انداز نوین…

وضع روز

  نوشته نذير ظفر وضع   دنيا   خراب   ميبينم خلق…

ژورنالیست مصری،- نقد فاشیسم اسلام سیاسی 

آرام بختیاری حامد عبدالصمد، ژورنالیست مصری و نویسنده کتاب "فاشیسم اسلام…

شمارۀ 67 سوسیالیسم کارگری

شمارۀ 67 سوسیالیسم کارگری نشریه سازمان سوسیالیست های کارگری…

گوهر انسان

رسول پویان گـوهـر آزاد انسـان را نمایـش می دهم اخـتـیـار ذات آلی…

طالبان راست بگویید!

امین الله مفکر امینی! 2022-22-95 طالبان راست بگو یید که کیها…

افغانستان دستخوش بازی های جدید استخباراتی

نويسنده: مهرالدین مشید  انزوای روزافزون طالبان و نگرانی جنرالان پاکستانی در…

ز اغفال خود کردیم !

امین الله مفکرامینی 2022-12-05 زاغــــفال خود کردیم روزخــــود سیاه فـرق خوب وبد…

منتخب اشعار

ابراهیم اورامانی با برگردان: #زانا_کوردستانی ابراهیم اورامانی (ئیبراهیم هەورامانی) شاعر و روزنامه‌نویس کورد،…

بی پاسخی اسلام گراها و رفتن جهان اسلام به سوی…

نویسنده: مهرالدین مشیدگروه های افراطی نتیجهء ناپاسخگویی و شکست اسلام…

شکست

دلها شکسته قامت زیبا شکسته است طرز نگاهِ نرگس شهلا شکسته…

نمیدانم چه هستید ؟؛

نمیدانم چه هستید و ولی اینقدْر میدانم که نی از نسل…

لشکرکشی بی پیشینه ی طالبان برشمال

  نوشته ی : اسماعیل فروغی       هجوم هزاران جنگجوی طالب ازچهارسو برپنجشیرواندراب…

بازهم اخبار جنگ وکشتار فرزندان مردم 

با سقوط نظام جمهوری اسلامی بدست طالبان ارایش ساسی ،…

لشکر‌کشی جنایت بار طالبان به پنجشیر و اندراب ها

نویسنده: مهرالدین مشیدطالبان پاسخ جنایات شان را زود خواهند گرفت لشکر…

مادر

                               در شعله های کینه زنان را بسوختند                                 چشم پسرندید که این…

افسانه جوانمرد قصاب

نوشته کریم پوپل در ولسوالی بلخ شریف زیارت وجود دارد که…

استقبال از محب در دانشگاه اکسفورد!

با وجود مخالفت شمار زیادی از افغانهای مقیم در بریتانیا…

قاتلان زن ستیز

رسول پویان صلح ننگین قطر بیداد کرد قتل عـام خلق را بنیاد…

اطلاعیه انجمن حقوقدانان افغان در اروپا

بنام خداوند حق و عدالت هم مسلکان عزیزو دوستان و علاقمندان…

«
»

بایدن شرمت باد !

بایدن افتضاح خروج عساکرش را از افغانستان با توهین این ملت می پوشاند ، امریکا که استراتژیستها دارد ، جهان را زیر نگینش میداند  و سیاستهای مطروحه اش را ارزش جهانی میدهد ، شبکه های متعدد خبر چینی و اطلاع رسانی از سیاسیون تا روحانیون ، از مفسدین تا اوباشان و از تحلیلگران تا افغانستان شناسان را در اختیار دارد چرا بیست سال قبل نمیدانست که افغانستان قبرستان امپراطوری هاست اما ظرفیت همبستگی و وحدت پذیری را ندارد ؟ هزاران زخمی و کشته شما نُمود مشت واحدیست که بدهان مملو از کثافت دروغ پراگنی تان خورده است ، صدها هزار کشته هزاره ، ازبیک ، تاجک ، پشتون ، ترکمن و بلوچ و سائر اقوام این سرزمین که در زندگی شانه به شانه با شما می جنگیدند و در مدفن گاهها پهلوی هم خفته اند نُمادهمبستگی و وحدت این مردم است نه تفرقه و نا همگرایی انها با شما موافق هستم که میگوئید کسی این ملت را اداره کرده نمیتواند چون در برابر اداره های تجاوز کار همبسته و واحد هستند که فغان شما را این چنین بلند ساخته است .

این شبکه های  استخباراتی و سیاستگران شما امریکایی ها بود و هست و جریان دارد که باز هر پاشی همیشگی وحدت و همبستگی اقوام این سرزمین را هدف قرار داده اند ، این سردمداران وارداتی شما و سران جهادی دست پرورده شما بود و است که زیر نام قوم و سمت و زبان و ملیت و مذهب میخواهند این ملت را ازین بیشتر پاره پاره سازند و در بدل ان از شما امتیاز بگیرند وخود بر تکه پاره های اجساد و قبرستانهای افغانها بزم تعیش برپا دارند و بازهم بیاندوزند .

تفرقه و بی ثبات سازی از جمله تاکتیکهای شما و اجداد انگلیسی تان بوده  و است که حالا میخواهید مانند سائر افتضاحات تان بار انرا بدوش این مردم زجر دیده بیاندازید .

گفته های بایدن در مورد افغانستان از هیچ دیدگاه نه سیاسی ، نه اخلاقی ونه تاریخی مورد ندارد، خاک به چشم مردم خود و متحدین خود میزند و میخواهد بر فراز قبرستانهای شهدای ازادی افغانستان بایستد تا از دیگران قد بلند تر باشد ، سخت ناروا عمل میکند همانطوریکه گذشتگانش کردند ، سخت فاقد ازرم و حیا است همانطوریکه گذشتگانش بودند ، اگر این بیانیه مملو از حماقت نیست پس اعتراف به مصرف هفته وار یک ملیارد دالر در جنگ بیست ساله افغانستان چه توجیهی میتواند داشته باشد؟ کدام ارزش مثبت ازین پولهای بدریادریخته شده برای مردم افغانستان به بار اورد ؟ نتیجه بنیادین این مصارف برای ملت ما چه به بار اورد ؟ با خروج تان از افغانستان  کسبه کاران ، تاجران کوچک  و خرده فروشان ورشکست شده اند ، مامورین دولت ، کارگران ، معلمان ، جوانان ، محصلان و متعلمان اعم از زن ومرد و دختر وپسر در ناداری کم سابقه ای گیر مانده اند و شب و روز شان در غم یک لقمه نان سپری میشود ام تو جنایتکار در حق این مردم پولهای قانونی این ملت را در قید بانکهایت نگهمیداری و بر فقر و گرسنگی و بی دوایی و حالت نزع این ملت میخندی و انرا فاقد روح همبستگی وانمود میسازی ، در جانب دیگر مشتی از فرو مایگان خریداری شده ات در زندگی افسانوی که نه از پدر شان به میراث برده اند و نه از اجداد شان در چتر حمایت مراجع استخباراتی شما و متحدین تان که یکجا با قوای نظامی تان فرار کردند بسر میبرند و  شما هنوز هم در پی تقویت و پیش کشیدن شان در حیات سیاسی افغانستان هستید .

این تنها افغانستان نیست که زخمهای ضربات مدرن ترین سلاحهای تان را در دل دارد بلکه از جنگ عمومی دوم به بعد ۳۷ بار به دیگر کشور ها حمله کرده و با مردمان شان جنگیده اید ، جنایت کرده اید و تراژیدی افریده اید . یاد دارید که شما امریکایی ها ویتنامی های قهرمان را در زمان تجاوز تان دران کشور که بیش از دو ملیون کشته بجا گذاشتید بخاطر تعلق شان به نژاد زرد ” سک های زرد ” خطاب میکردید شماها تا چه حد بی وجدان و فاقد حد اقل اخلاق اجتماعی هستید ما از شما گله نمیکنیم که به افغانها چه خطاب میکنید بلکه از هویت خود دفاع میکنیم بگذار از دهان بی ادب هرچه بیرون شود به گریبان خودش فرو برود .

با اعمال خونین و جنگهای تجاوزکارانه تان تروریست تر از  هر شبکه تروریستی هستید ، میکشید ، ویران میکنید ، می دزدید ، میبرید و فرار میکنید اما این همه اعمال تانرا با ملامت سازی دیگران و تحقیر به انها زیر پوشش تبلیغاتی در می اورید .

نفرت و ننگ‌بر شما جنگجویان و تجاوز کاران .