دو نماینده برجسته ادبیات ترکمن سده هفده 

ترجمه- رحیم کاکایی در ادربیات ترکمن تا نیمه دوم سده هیجده…

شکست

دلها  شکسته ، قامت  زیبا  شکسته است طرز نگاهِ  نرگس  شهلا …

افتخاربه انتحاری ها ، اعتراف صریح به جنایات نابخشودنیست

      نوشته ی : اسماعیل فروغی      چگونه می شود انتحاررا جزء افتخارات…

سکوت جهان در زنده سوزی افغان ها

بقلم، الهه احرار تا بکی جنگ و قتال در میهنم افغانستان این…

تظاهرات زنان افغانستان

فرح نوتاش      جبهۀ جهانی  ضد امپریالیست     …

نا رسا گفته هایی از این قلم

 محمدعثمان نجیب دیدم که خفته بودی در بستر ناز دیدم که خرامی داشتی سراپا…

ساختار خطی و غیرخطی در شعر

دکتر بیژن باران اکثر پدیده ها خطی اندکه خروجی با…

روابط طالبان و پاکستان پس از فرار غنی یا سقوط…

نویسنده: مهراالدین مشید در این شکی نیست که جغرافیای هر گونه…

به بهانهء میلاد پیامبر اسلام

نویسنده: مهرالدین مشید چه مولودی که گلبانگ خرد را تا آسمان…

یک قرن شعار "ادبیات سلاح است"

Enzensberger, Hans Magnus 1929-2021 آرام بختیاری مونتاژ شعری از آقای مگنوس. هانس مگنوس…

زمان آزمون و امتحان

داستانیم  و که روی هر  زبان افتاده ایم بخت  تاریکیم و…

ندانم طالبان!

امین الله مفکرامینی 2012-12-10 نـدانم طالبان کز کدام جنس و کـــدام…

اشک نامه ای در پای درد های بی پایان و…

نویسنده: مهرالدین مشید  یادها و خاطره ها سفری ناتمام از خواجه…

میلاد مسعود

نصیراحمد – مومند                                                                                                          سدنی - آسترالیا   کوتاه سخنانی بمناسبت ‎                           …

قضاء وچگونگی آفرینش عدالت

پژوهش ونگارشی ازسخی صمیم:   قسمت پانزده   در پیوند به قسمت قبلی:   قانون جزاء و تنظیم جزاهای…

آیین عشق

رسول پویان دلی که بادلی ازروی صدق پیوند است به اصل ارزش…

چین لقمه ی افغانستان را بلعیده نمی تواند

       نوشته ی : اسماعیل فروغی       درست دوماه از تصاحب قدرت توسط…

کنفرانس بررسی وضعیت زنان افغانستان زیرسلطه طالبان

به مناسبت روزجهانی زن علیه طالبان ازسوی شورای سراسری زنان افغان…

تظاهرات‌های روز جهانی زنان علیه طالبان در بیش از ۳۰…

به فراخوان نهاد زنان علیه طالبان، روز جهانی زنان علیه…

نداى دادخواهانه

شوراى رهبرى انجمن حقوقدانان افغان در اروپا ، ضمن سپاس…

«
»

این قارقارهای دیرهنگام !

حزب کمونیست کارگری میراث زنده یاد منصور حکمت بود . بعد از وفات منصور وارثانش حزب را به قعطات مختلف پاره کردند و هر کسی سهمی برداشت . شاخه ایی که از بعد از وفات منصورحکمت لیدرش برای همیشه حمید تقوایی شد ، درهمراهی با پروژه وزارت اطلاعات حکومت اسلامی ایران سرنوشت زشتی پیدا کرد .


پرداختن به مواضع اخیر حزب کمونیست کارگری دلایل زیادی ندارد . معمولا اعضای ارشد حزب آدمهای کم هوشی نیستند و میدانند چه میکنند یا معنی کارهاشان در صحنه سیاسی چیست ؟  فقط جهت یادآوری بگویم وقتی به امثال فرهادی و الهه هیکس … سخت میتازید و به مصداقی کردیت میدهی ، جدا خنده دار میشوید . صد رحمت به الهه هیکس و فرهادی … حداقل تکلیفشان با بقیه روشن است .

دوران راهنمای چپ زدن و یهویی به راست پیچیدن تمام  شده است !


حزب کمونیست کارگری ایران از یک تاریخی با آویزان شدن و تبلیغ برای مصداقی وارد فاز جدیدی از بلاهت سیاسی شد . فیلم مصاحبه اصغر کریمی با شرکت مصداقی استارت این حکایت بود . مصداقی از ابتدا ابزار بازی غرب بود که بعدا حکومت اسلامی در ایران این آدامس جویده غرب را به دهان گذاشت . وقتی در 2013 ایرج مصداقی را با جک رسانه های فارسی زبان واردش کردند حضرت مصداقی تصور میکرد آورده شده تا رهبری کل  جنبش ایران را به دست بگیرد . ولی وقتی در فراخوان دوم و زیر سایه همین پرچم غرب رفت پاریس و خیز ساختن آلترناتیو دوم موازی با مجاهدین را برداشت … پسر شجاع قصه فهمید چه رودستی خورده است ولی به قول خودش دیگر نمیتوانست پا پس بکشد .

سازمان مجاهدین از ابتدا مصداقی را مامــور حکومــت ایــران معرفــی کــرد کــه بــا توجــه بــه معذوریتهایـش عجیـب نبـود . به نظر من واقعییـت جریـان مصداقـی در خـارج از ایـران نقطه آغازش ، ربطـی بـه حکومـت ایـران نداشـت . لامپ مصداقی و حواریون اسکولش در 2013 ابتدا توسط کاخ سفید روشن شد .

حضـور مصداقـی بـا نماینده ولـی فقیـه در لنـدن در تلویزیـون اینرتنشـنال در تابسـتان 1397 سر آغـاز دیگـری بـود . همزمان با همین دیدار و اجرای برنامه مشترک  مصداقی با نماینده ولی فقیه در لندن پرونده حمید نوری رونمایی وبه دستان مصداقی سپرده شد ، تا این پسر شجاع حمید نوری را با چند طرح پیچیده ( به قول خودش ) دستگیر کند . از آن نقطـه بـه بعـد عمـو سـام و حکومـت اسـلامی در ایـران هـر دو بـا هـم تـلاش دارند تـا جریـان مصداقـی را سیاسـی جـا بزننـد …

حالا در کنار بقیه ، رادیو فردا ، کارمند سابق صدای آمریکا ، دویچه وله ، بی بی سی فارسی ، توپ جمع کنهای کنار زمین … حزب کمونیست کارگری هم وارد میشودکه البته کالیبرش اندازه بورژوازی نیست که اگر میبود دست به این غارغارهای دیرهنگام نمیزد … ولی ظاهرا کالیبرشان اندازه فئودالهای حاکم در ایران است .


جاکردن مصداقی میان مخالفان در خارج ایران مدتها پیش در دستور بود تا کل پرونده چنبش موسوم به دادخواهی از این طریق دردستان خود حکومت اسلامی باشد . تلاش حزب کمونیست کارگری اولین و آخرین تلاش نیست..
. بیانیه 104 نویسنده ، امضاهای زیاد ، رسانه و مصاحبه های مختلف … جاکردن جاکشها در خارج ایران میان مخالفان اگر شدنی بود نیازی به نقش حزب کمونیست کارگری نبود …

حدود یک ماه پیش که اصغر کریمی عضو ارشد حزب کمونیست کارگری با ایرج مصداقی اجرای تلویزیونی مشترک داشتند ، به ذهن من نمیزد که قرار است دادستان سوئد کیفرخواست علیه حمید نوری را توسط مصداقی صادرمیکند و مصداقی این پیروزی را به خودش تبریک میگوید ، و حزب کمونیست کارگری هم در میان بقیه اعضای ارکستر ولایت فقیه دایره زنگی خودش را تکان میدهد !

رهبر ارکستر البته در تهران نشسته است . حزب کمونیست کارگری یا نمیداند چه شده و چه میشود که هیچ … چون از قدیم بر ناقص العقلها فرجی نبود … و یا میداند و آگاهانه انتخاب کرده که باز هم هیچ … مبارکشان !

اشاره یا تلنگرهادی به پروژه وزارت اطلاعات در پرونده حمید نوری بدجور کک به تنبان حضرات انداخت ! یک ایمیل هم سیستم امنییت سوئد در وسائل حمید نوری کشف کرد که حمید نوری به ایرج مصداقی حدود یک سال قبل از سفر به سوئد ارسال کرده بود ولی محتوای ایمیل پاک شده بود . از مختصصین در خواست کردم محتوای پاک شده را دوباره برگردانند .

چیز خاصی نبود … حمید نوری تقسیم کار جهت دستگیری خودش و کل سناریو را با مصداقی هماهنگ کرده بود !


28.07.2021

اسماعیل هوشیار