این رژیم اصلاح پذیر نیست ولی فشارپذیراست !

آمد نیوز نوشته بود : سه اختلاس در عرض یک هفته، نشان داد که جمهوری اسلامی اصلاح پذیر نیست در هنگامه برپایی جشن تولد کوروش مردم را سرگرم کرده بودند و اختلاس میکردند . کاملا موافقم . این حکومت اسلامی ایران اصلاح پذیر نبوده ، نیست و نخواهد بود . ولی تجربه نشان داد که به شکل عجیبی فشار پذیر است .

 

اولین تجربه جنگ احمقانه ایران وعراق بود که اگر خمینی به فکر صدور انقلاب سیاه اسلامی نبود اساسا جنگی شروع نمیشد ، بعد هم که شروع شد درمقطع خروج نیروهای عراقی از خرمشهر امکان پایان جنگ وجود داشت ولی باز هم ادامه دادند و قرار بود تا خشت آخر ادامه دهند و پشت سپر جنگ جامعه را به بهانه جنگ سرکوب کردند . خطر که جدی شد ، نهایتا با تحمل انبوهی خسارات مادی و روحی آتش بس را در 1367 پذیرفتند .


تجربه آخر هم مذاکره و پذیرش پروژه غربی برجام بود . اول که پوف پیف میکردند و با شیطان بزرگ قصد نشستن نداشتند ولی وقتی خطر جدی شد و به قول رایس غرب حتی پازل جنگ هم چیده بود تا اول سوریه و بعد تهران را بزنند ، آنوقت رفتند و مذاکره و باقی قضایا….فعلا خطری حس نمیکنند . خاله بازی زیر پتو توسط غرب بهترین گزینه برای حکومت اسلامی است . با خیال راحت هر غلطی بخواهند میکنند . اختلاس و سرکوب جامعه و زندان و …. برای غرب مهم نیست . آنها هم بر اساس منافع خودشان تصمیم میگیرند و عمل میکنند . الان در فصل خطر نیستند . تحریم را مردم باید تحمل کنند . بیکاری و فقر وفحشا روی دوش مردم است .همان مردمی که با جشن تولد کوروش رفته بودند دنبال نخود بازی…

این حکومت اسلامی ایران اساسا اصلاح پذیر نیست ولی فشار پذیر است . فشار که بالا برود ، توان ملق زدن را دارد و میکند . حالا همه چیز بستگی به تصمیمات غرب دارد تا روح برجام توسط عظما هی گائیده نشود و به ریش آبراهام لینکن نخندد . حدود یک قرن است موجودات هوشمند غربی روی بافت جامعه سیاسی و اجتماعی ایران و خاورمیانه در حال مهندسی هستند درایران مهندسی گوادلوپ وتغییر نظام سیاسی ایران و استمرارحکومت اسلامی با برجام کاملا قابل حس است . اینکه با اعمال هر سیاستی برسر مردم چه میاید برایشان مهم نیست حتی مردم جغرافیای خودش ! آنجا که مردم حضورشان محدود به نخود جشن تولد کوروش شد و حکومت اسلامی ایران استمرار پیدا کرد ، به هیچ معجزه ای امید نداشته باش !

همزمان با سفر پوتین به تهران و دیدارش با امام خامنه ای و هدیه چاپ جدید نهج الملاقه توسط پوتین که از موزه مسکو آورده بود ،غرب هم اسنادی منتشر کرد که نشان میدهد حکومت اسلامی ایران با القاعده رابطه داشته است ! CIA گفت از این رابطه تا امروز به جان خودم خبر نداشته است . این اسناد در آرشیو بوده ولی دیده نشده بود ! علی خامنه‌ای به پوتین علی گفت : باید تحریم‌های امریکایی‌ها را با روشهایی از جمله حذف دلاروجایگزین کردن پول ملی درمعاملات اقتصادیِ دو یا چند جانبه، بی‌اثروآمریکا را منزوی کنیم،هدف اصلی آمریکا از راهبردهای جدید براندازی نظام من است . پوتین هم گفت : اشهد الله الهی قربونم بری….منزوی کردن آمریکا رو هستم جون داداش ! چجوری اونوقت ؟ خامنه ای گفت : باهاس دلار رو از معامله حذف کنیم و به جاش با روبل و تومن و روپیه و افغانی…معامله کنیم تا آمریکا به خاک سیاه بشینه و ذلیل و بدبخت و خاک توسر بشه . در پایان این دیدار پوتین به اطرافیان خامنه ای گفت : اینقدر جنس توهم زا به این پیرمرد ندید ، خدا رو خوش نمیاد آخرعمری….

02.11.2017

اسماعیل هوشیار