ایران در لبه ی پرتگاه  

                                                  نوشته ی : فروغی

    آیا با خارج شدن امریکا از برجام ، رژیم ایران واقعاً در لبه ی پرتگاه قرار گرفته است ؟

    این که ایران هراسی یکی از سیاستهای پر منفعت برای امریکا ، اسراییل و غرب در چهاردهه ی اخیر بوده است ، درین شکی وجود ندارد . بی تردید به کمک این سیاست سودآور ، بازار فروش اسلحه و مهمات نظامی بالای اعراب ، همواره گرم تر از پیش شده است ؛ اما با کاهش روز افزون ثروت های سرشار نفتی اعراب ، سیاست ایران هراسی – به اینگونه – آرام آرام رنگ خواهد باخت و جای اش را به نقشه ی راه دیگری خواهد سپرد .

     همانگونه که دونالد ترامپ و برخی دیگر از رهبران امریکا بصراحت گفته اند ، رژیم ایران مانع بزرگ رسیدن به منافع کلان امریکایی ها در منطقه و گویا مانع دستیابی به صلح درخاورمیانه است .

     امریکای زیر رهبری رییس جمهور ترامپ اکنون بیش از هرزمان دیگر طرفدار سقوط رژیم ایران – از هر راه ممکن میباشد . زیرا با سقوط رژیم مذهبی ایران ، امریکا و غرب میتوانند آسانتر به منابع سرشار باقیمانده در ایران ، عراق ، سوریه و کل منطقه ی خاورمیانه دست بیابند .

    با سقوط ایران ، اسراییل اتمی در همدستی با سعودی های مخالف ایران ، به آقای منطقه مبدل خواهد شد .

     و باسقوط ایران ضربه ی محکمی بر پیکر حریف اصلی نظامی – اقتصادی امریکا ( روسیه ) وارد خواهد آمد .

     درست متکی به همین دلایل است که امریکا پیمان بین المللی برجام را زیر پا نموده ، همراه با اسراییل و عربستان سعودی بدنبال بهانه های جدی تر برای ایجاد بحران و  جنگ با ایران میباشند .

     این بحران بزرگ که امریکا و اسراییل مصرانه در پی ایجاد آن استند ، مادر همه بحران ها خواهد شد ؛ همانند یک سونامی بزرگ تمام کشورهای اسلامی را در خواهد نوردید و از شعله های سوزان آن ، تر و خشک خواهد سوخت .

     به یاد داشته باشیم که ایران سقوط کند یا نکند ، این ضربه ، آخرین ضربه ی کاری پس از حملات یازدهم سپتمبر 2001 ، بر پیکراسلام و کشورهای بی اتفاق و بی علمِ اسلامی بوده ، کیسه های به نیمه رسیده ی آل سعود و میلیاردر های اماراتی را به ته خواهد رساند .