طالبان، پناهگاه امن تروریسم اسلامی

سیامک بهاری شورای امنیت سازمان ملل: ”افغانستان به پناهگاه امن القاعده و…

  نور خرد

 ازآن آقای دنیا بر سر ما سنگ باریده عدوی جان ما…

عرفان با 3 حوزه شناخت/ ذهن، منطق، غیب

دکتر بیژن باران با سلطه علم در سده 21،…

شکست مارکسیسم و ناپاسخگویی لیبرالیسم و آینده ی ناپیدای بشر

نویسنده: مهرالدین مشید حرکت جهان به سوی ناکجا آباد فروپاشی اتحاد جماهیر…

سوفیسم،- از روشنگری باستان، تا سفسطه گری در ایران.

sophism. آرام بختیاری دو معنی و دو مرحله متضاد سوفیسم یونانی در…

آموزگار خود در عصر دیجیتال و هوش مصنوعی را دریابید!

محمد عالم افتخار اگر عزیزانی از این عنوان و پیام گرفتار…

مردم ما در دو راهۀ  استبداد طالبانی و بی اعتمادی…

نویسنده: مهرالدین مشید افغانستان سرزمینی در پرتگاۀ ناکجاآباد تاریخ مردم افغانستان مخالف…

ترجمه‌ی شعرهابی از دریا هورامی

بانو "دریا هورامی" (به کُردی: دەریا هەورامی) شاعر، دوبلور و…

تلویزیون حقوق ناشر یک اندیشه ملی و روشنگری 

نوشته از بصیر دهزاد  تلویزیون حقوق در پنجشنبه آینده،  ۱۱ جولای، …

افراطیت دینی و دین ستیزی دو روی یک سکه ی…

نویسنده: مهرالدین مشید در حاشیه ی بحث های دگر اندیشان افراط گرایی…

د مدني ټولنې په اړه په ساده ژبه څو خبرې

 زموږ په ګران هېواد افغانستان کې دا ډیر کلونه او…

از پا افتادگان دور جمهوریت

در خارج چه میگویند ؟ انهاا طوری سخن میرانند که افغانستان…

آیا طالبان آمده اند ، تا ۳۴ ملیون شهروند افغانستان…

نوشته: دکتر حمیدالله مفید. بزرگترین دشواری که در برابر جهان اسلام…

 چند شعر کوتاه از لیلا_طیبی (صحرا) 

ذهنم، یوزپلنگی تیز پاست آه! بی‌هوده بود، دویدن‌هایم... آی‌ی‌ی        --غزال وحشی، کدام کنام…

بدیده ای مهر بنگرید!

امین الله مفکر امینی                         2024-01-07! بـــه دیده ای مهربنگرید بـــــه…

تشکیل امارت در آنسوی دیورند و تشدید تنش ها میان…

نویسنده: مهرالدین مشید بازی های جدید استخباراتی و احتمال وقوع رخداد…

فروید در دادگاه غیابی کمونیسم

sigmund freud 1856-1939 آرام بختیاری روانکاوی فروید در لباس ایدئولوژی و جهانبینی. فروید…

خالد شیدا

آقای "خالد شیدا" (به کُردی: خالید شەیدا) شاعر کُرد، زاده‌ی…

تخیل در نماد هنر و مذهب و درهم تنیده گی…

نویسنده: مهرالدین مشید از رویا های باطل تا ایده آل های…

واژه چهار و ترکیب سازی های آن در زبان فارسی 

نوشته : دکتر حمیدالله مفید  زبان فارسی از خانواده زبان زبان…

«
»

اسید پاشی در نگاه سیاست روز !

مدتی پیش در سایه دولت تدبیر و امید قرار گذاشته بودند تا انصار حزب الله رسما به خیابان بیاید ولی تکذیب کردند و نیامدند . این بار به شکلی غیر رسمی آمدند تا دولت تدبیر و امید زیاد سرما نخورد ! بعد از فجایع داعش و ابولا و نظم نوین ، نوبت عاشقان اباعبدالله اسید پاش رسید تا به شکلی هیئتی وارد شوند . تردید نکنید که چنین عملی درهمین اندازه نقطه آغازی سیاسی دارد و توسط حکومت اسلامی مهندسی شده است . هرگونه القاء غیرسیاسی برای اسید پاشی های حکومتی ، توسط هررسانه ای آدرسی عوضی به مخاطب است ! خبرهای ادامه مذاکرات هسته تا دسته….آزاد شدن چهارمین قسط به مبلغ 400 میلیون دلار دیگر از پول مردم ایران و دادنش به آخوند….توافق غرب برای چرخیدن سانتی فیوژهای قراضه در حکومت اسلامی….مرگ مدیرعامل توتال در مسکو….سفرنخست وزیر جدید عراق به تهران…و یا هر نقطه آغاز سیاسی دیگری !

ماجرای اسید پاشی مسلمانان انقلابی به صورن زنان در اصفهان تا این لحظه 15 قربانی با یک کشته گزارش شده است . چنین ظرفیتی به شکل سریالی فقط با نظارت و مهندسی حکومت قابل اجرا است . سابقه چنین عملی فقط در اسلام طالبان و افغانستان تجربه شده بود و حالا توسط حکومت اسلامی ایران ! دولت تدبیر و امید ساکت است . مدافعان اسلام رحمانی و بقیه اسلامها هم مشغول بازی با تخمشان هستند و اصلا نمیدانند چی شده ؟ یکی ازقربانیان گفته : افرادی که به او اسید پاشیدند ، مشخص بود که از انصار حزب‌الله هستند . همه آنها چفیه به‌ صورت وگردنشان بسته بودند . از طرف دیگر وزارت اطلاعات در اصفهان به قربانیان و خانواده‌هاشان اخطار داده که حق هیچ‌گونه مصاحبه و دادن عکس ازقربانیان به خبرگزاریها ندارند.

اصغر فرهادی برنده نوبل هم از جامعه پزشکی خواست که به کمک مصدومین و مجروحین اسید پاشی بروند ! این همه صراحت و قاطعییت در موضع گیری از برنده نوبل بعید بود ، و اگر فرهادی یا اصغری چیزی از جامعه پزشکی نمیگفت ، ما فکر میکردیم که صنف بقالان باید به مجروحان اسید پاشی کمک کند ! نتیجه اینکه گرفتن نوبل کم الکی نیست و اصغر فرهادی با این موضع گیری تخمی سابید به الک . مثل شیرین عبادی که زمانی خواست در مورد اعدام موضع بگیرد و نهایتا گفت : محکومین به اعدام نباید زجرکش شوند بلکه باید سریع اعدام شوند !

شاید اولین فاکت تاریخی و سیاسی چنین حرکت نمادینی مربوط به قتلهای زنجیره ای در دوران خاتمی است . درآن زمان دود و دم اصلاحات خیلی ها را مدهوش کرده بود و سعید امامی با پیش بردن آن پروژه قتلهای زنجیره ای زیر نظر بیعت مقام عظما به بقیه فهماند که خبری نیست و یا خر داغ میکنند ! شرایط حکومت اسلامی البته مثل آن دوران نیست و این عمل اسید پاشی هم یک تکرار الکی نیست .

از نظر تاثیر اجتماعی برنده تاکتیکی این اثر هنری اسید پاشی ، شاید حکومت اسلامی باشد ، چرا که تا همین الان موفق شده ترس و وحشت را درسراسر جامعه گسترش دهد . اما این ترس یا وحشت بعد از 37 سال استمرار، دیگر تاثیرش مثل سابق نیست و این را حکومت اسلامی هم میداند و آنها البته به دنبال تاثیر دراز مدت این عمل اسید پاشی نیستند . درهمین مقطع کنونی نیاز دارند تا در مجموع جامعه ایران متوهم نشود و در یک توافق احتمالی حکومت اسلامی با غرب در نوامبرهمین امسال ، کسی فکر نکند طوری شده است درحالی که هیچ طوری نشده است لیکن….

مجریان اسید پاش بسته به عکس العمل جامعه ، اگر هم دستگیر شوند باز هم بسته به عکس العمل مردم ، یا مثل قهرمان از عملشان دفاع میکنند و یا حداکثر با مهندسی خود حکومت از بالا ، یکی را مثل سعید امامی به عنوان مقصر اصلی قربانی میکنند . اما موضوع هنجارشکنی های پیش رو درمسائلی ممکن است متبلور شود که ارگان حکومت را از لرزیدن  بگذراند .  قتلهای زنجیره ای یا اسید پاشی و یا قتل عامهای سیاسی و مجموعه سرکوب عریان و نهان حکومتی ، جامعه را به انقیاد نمیکشاند . نسل پیش رو گامهایی برمیدارد که برای هیچ جانوری قابل پیش بینی نیست .

به گزارش رادیو فردا ، مجله تحليلی «فارن پاليسی» در مقدمه يک تحليل مفصل به قلم افشين شاهی استاد سياست خاورميانه و روابط بين المللی در دانشگاه «اکستر » بريتانيا می نويسد : «ايران در تلاطم يک انقلاب جنسی بی‌سابقه درگير است ولی آيا اين تحول می‌تواند در نهايت به تضعیف رژيم حاکم بر آن کشور منجر شود؟» اين کارشناس می‌افزايد که فارغ از اينکه تحولات عميق در حوزه روابط جنسی در ايران را مثبت و يا منفی بدانيم در يک نکته شکی نيست و آن اينکه اين تغييرات پر دامنه و عميق برای خود ايرانيان و مسلما برای سيستم سياسی و معيارهای فرهنگی و ايدئولوژيکی که بر اين جامعه مسلطند،شديدا تعجب آور است.

تاريخ وتجربه ثابت کرده است که هرشیوه ای از سرکوب ، تنها منجر به تندروي وافراط مي‌شود . سرکوب جامعه ایران طی 4 دهه به عکس العملی معکوس رسیده است .  با جلوگيري از طبیعی ترین خواستهای مردم ، به آتشی میدان شعله کشیدن داده اند که نهایتا به ریشه خواهد رسید . چرا که هرسرکوب اجتماعی راه را براي نفرت و اقدامات تلافي جويانه درآینده باز مي‌کند.

شیوه های سرکوب مثل اسید پاشی با هرفتوا و آیه از قرآن مسلمانان ، بازتابهای اجتماعی مشخصی خواهد داشت . به نوشته “فارن پاليسی” ويژگی حکومت اسلامی ايران به نسبت ساير کشورهای مسلمان اين است که پس از35 سال حاکميت يک رژيم مذهبی وتحميل سختگيرانه‌ترين سنت ها به نسل‌های بعد از انقلاب ، جوانان اين کشور تغيير در زندگی خصوصی و از جمله سلیقه ها و عادات جنسی خود را يک نوع مقاومت پنهان در برابر رژيم تلقی کرده و با اين نوع سرکشی سعی می‌کنند مشروعيت حکومت را زير سئوال ببرند. شکی نيست که تداوم انقلاب جنسی در ايران تسلط رژيم حاکم بر کشور را تضعيف خواهد کرد.

حکومت اسلامی ایران در آینده و درپس یک توافق احتمالی با غرب ، مشکلاتش با جامعه منقبض ایران را ، نمیتواند با موجوداتی به اسم آمران به معروف حل کند ! نسلهای امروز و پیش رو به هر شیوه از سرکوب عریان و پنهانی قهقهه میزند ، این اسمش تکامل است ! اسید پاشی های امروز ریشه اش درهمان تفکر پونز کاری های اسلامی دیروز 1357 است . با نتیجه یکسان و مشخص ! نفرت بیشترعمومی از کل حکومت اسلامی درایران !

بار فرهنگ اسلامی و مردانه ضد انسانی ، چنین اعمالی را هم از زبان امام جمعه اصفهان بخوانید : … برای مقابله با بدحجابی باید جدیت به خرج داد و از نیروی قهریه استفاده کرد . برخورد با قاطعیت و قوه قهریه احتیاج قانون است و برای رعایت مجموعه قوانین الهی که در غیر این صورت برخورد جدی با این مسئله شود . در ذهن برخی مسئولان نیز وارد شده که باید در برخورد با مسئله بدحجابی فرهنگ مردم را بالا برد ، اما باید قبول کنند که برخی مواقع جدیت لازم است . برخی معتقد هستند قوه قهری در جامعه لازم نیست و باید از باب فرهنگ وارد شد ، اما با نصیحت تنها نمی‌توان کاری کرد….

http://www.balatarin.com/topic/2014/10/21/1015323

اسماعیل هوشیار